Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1911 postów 27 komentarzy

Wróg ustroju

Leszek Szymowski - Niezależny dziennikarz śledczy. A poza tym osoba najbardziej znienawidzona przez polityczną poprawność: katolik, biały, mężczyzna, heteroseksualny, kierowca, przedsiębiorca. leszek.szymowski@gmail.com

Lobby gejowskie próbuje wypaczyć wypowiedź papieża Franciszka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na popularnym portalu internetowym wyczytałem właśnie, że "Papież Franciszek broni homoseksualistów". Autor tego newsa albo świadomie kłamie albo nie rozumie o czym mówi.

Po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży w Brazylii, papież Franciszek zdecydował się na szczerą rozmowę z dziennikarzami, w trakcie której - jak podkreślają media - nie unikał żadnych pytań. Także tych o homoseksualistach. Jestem ciekaw czy Papież zdecydowałby się jeszcze raz na taką konferencję, gdyby wiedział jak bardzo jego wypowiedzi zostaną wypaczone. Papież mówił o homoseksualistach tak: "Orientacja homoseksualna nie jest grzechem, ale ich czyny już tak". W tej samej wypowiedzi, Ojciec Święty mówił też o lobby gejowskim, nie szczędząc krytyki pod jego adresem. Doprawdy, trudno z tego wywieść wniosek, że papież "broni homoseksualistów". Papież tylko uznaje, że trzeba odrożnić dwie rzeczy: homoseksualistów i gejów.

Dlaczego tak czyni? Po pierwsze: każdy katolik (a więc Papież przede wszystkim) musi kierować się społeczną nauką Kościoła, opartą na Biblii. A w niej czytamy: "Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!"(Księga Kapłańska) czy też : Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie" (ustęp z Listu św. Pawła do Rzymian) Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą (1 Kor 6:9). Cytować można byłoby jeszcze długo. A to biblię, a to nauki kard. Ratzingera, a to objawienia maryjne.

Po drugie: nam katolikom, nie wolno nigdy potępiac człowieka, za to wolno (a nawet jest to wskazane) zwracać mu uwagę, jeśli czyni źle. Z tego samego założenia wychodzi Papież Franciszek. Nie potępia homoseksualistów, natomiast krytykuje akty homoseksualne. Nie potępia wiec człowieka, zwraca mu uwagę, jeśli grzeszy.

Papież wyraźnie zwraca uwagę na szkodliwość działania lobby gejowskiego, nie kryjąc swej oceny dla jego niemoralnej postawy i siania zgorszenia.

Twierdzenie więc, że Franciszek "broni homoseksualistów" jest co najmniej nadużyciem.

 

KOMENTARZE

  • --------------------ZANIM POWIE się katolicki
    http://wiernipolsce.wordpress.com/2012/05/02/blekitna-polska-kryzys-politycznego-myslenia/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031