Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1911 postów 27 komentarzy

Wróg ustroju

Leszek Szymowski - Niezależny dziennikarz śledczy. A poza tym osoba najbardziej znienawidzona przez polityczną poprawność: katolik, biały, mężczyzna, heteroseksualny, kierowca, przedsiębiorca. leszek.szymowski@gmail.com

Kryminał a nie tylko odwołanie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sukcesem politycznym będzie nie odwołanie Hanny Gronkiewicz - Waltz z fotela prezydenta tylko wsadzenie jej do kryminału za liczne malwersacje finansowe w Warszawie.

Kilka lat temu, gdy zbliżały się wybory prezydenta Warszawy, ubiegająca się o drugą kadencję Hanna Gronkiewicz - Waltz wydała ze środków miejskich ponad 400 milionów złotych na dofinansowanie Stadionu Legii. Szkopuł w tym, że stadion ten należy do koncernu ITI - właściciela telewizji TVN, która intensywnie promowała panią HGW, pomagając jej zdobyć fotel prezydencki po raz drugi. Z punktu widzenia miasta, stadion Legii nie ma żadnego znaczenia i nie było powodu, aby wydawać na niego z miejskiej kasy chocby jedną złotówkę. Całą ta sprawa na kilometr śmierdzi korupcją, ale prokuratury jakoś nie zainteresowała.

Z erą Hanny Gronkiewicz - Waltz będą się kojarzyć również osławione strzałki do skrętu w lewo ustawione na rondach i utrudniające jazdę kierowcom (a przez to wydłużające korki). Instalacja tych strzałek też kosztowała i pieniądze zostały wyrzucone w błoto. Więcej: nie tylko, że zostały wyrzucone w błoto to jeszcze wydatek pogorszył, a nie poprawił życie w stolicy. Jest to więc ewidentna defraudacja publicznych pieniędzy. Ewidentną defraudacją jest również wydawanie pieniędzy na czerwono - białe słupki likwidujące miejsca parkingowe tam, gdzie funkcjonowały one dobrze i nikomu nie przeszkadzały.

W czasach HGW najlepiej żyło się urzędnikom warszawskiego ratusza, którzy otrzymywali gigantyczne premie, dodatki służbowe i których ilość podwoiła się czy potroiła. Z tego powodu rosną ceny (urzędasów trzeba z czegoś utrzymywać) i rośnie dług publiczny miasta. Dziś jest on na takim poziomie, że nie wiadomo jak i kiedy można go będzie spłacić. Mamy więc do czynienia z podejrzeniem przestępstwa niegospodarności.

Afer, nieprawidłowości i malwersacji finansowych w okresie rządów HG-W jest bez liku. Można je wymieniać i wymieniać. A to budowa drugiej linii metra, a to hucpa z tunelem Wisłostrady, a to w końcu nieuregulowanie sprawy reprywatyzacji. Kryminałem pachnie również sprawa SPEC-u, często podnoszona przez warszawskich radnych z opozycyjnych partii. Ciekaw jestem ile jeszcze afer, nieprawidłowości i malwersacji wykrylibyśmy, gdyby stołeczny ratusz został przebadany przez niezależnych audytorów.

Miejsce Hanny Gronkiewicz - Waltz nie jest w polityce tylko w kryminale. I mam nadzieję, że po referendum, które odwoła ją z funkcji, pani HG-W w końcu do kryminału trafi.

Potem przyjdzie czas na jej partyjnych kolegów.

KOMENTARZE

 • @
  Kryminał nie tylko dla Walzowej ale dla całej wierchuszki z tej kamaryli.
 • Żadnego kryminału nie bedzie w obecnych warunkach. Bo istnieje zasada,
  choć w niektórych sprawach złamana (smoleńska), że my nie ruszamy was, a oni nie ruszają nas. Nikt nie będzie nikogo ścigał za malwersacje.

  Aby cokolwiek się zmieniło, to musi się to odbywać w ramach przewrotu i stanu wojennego, gdzie zdrajców zgodnie z prawem będzie się po prostu rozstrzeliwać, a ich majątki konfiskować. To nie w ramach zemsty - ale w ramach odstraszania, tak aby potencjalny polityczny zbrodniarz wiedział, że wiecznie nie będzie się cieszył ukradzionym majątkiem, a to co ukradnie i tak straci.
 • @Autor
  Tu działa zasada naczyń połączonych, więc o żadnej sprawiedliwości nie może być mowy.

  Pozdrawiam.
 • @Andron 08:54:44
  Zgoda.Nic nie bedzie.
  Nie po to zbudowali potezna armie policji i wyposazyli w najnowoczesniejszy sprzet do tlumienia demonstrantow,aby sie poddac.
  Ludzie sa zastraszeni i niewielu bedzie ryzykowac smiercia w takiej sytuacji.
  W przypadku rewolucji trzeba sie liczyc z tysiacami ofiar.W dodatku Tusk moze poprosic o pomoc "braci niemieckiej czy ruskiej policji".

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/46366-nasz-wywiad-johann-dla-mnie-to-jest-szokujacy-projekt-co-to-ma-byc-wzywanie-bratniej-pomocy-jak-w-w-1956-na-wegrzech-czy-w-1968-w-czechoslowacji

  Krotko mowiac - Polska jest na granicy rozbiorow.
 • Oprawcy WOLNI, Ofiary="Tworki", Więzienie lub Cmentarz
  Oto co napisalam w dniu dzisiejszym jako komentarz pod artykulem Pani Zawadzkiej.
  Dzis mój Oprawca Tadeusz Krysik sprawdzał czy ŻYJĘ;
  Przeczytaj;
  http://anitazawadzka.nowyekran.net/post/95997,referendum-22-lipca-2013#comment_835562
  Niespodzianka że ŻYJĘ, przerosła go.
  Klaksonował przez ok. 5 minut , w takim był szoku.

  Tu poruszana jest sprawa Stadionu LEGII i 400mln.
  Czy przypadkiem z Ramienia Urzędu Miasta nie zajmował się Stadionem Radny Piotr Kalbarczyk.
  Jeśli tak to jest ten sam który;
  - "ROZDAŁ-UKRADŁ" NASZĄ Kąkolową 81, swoim Kumplom i Wspólnikom
  - "załatwiŁ" otwarcie Nelegalnego Hangaru przy ul. Patriotów 154 dla TESCO
  - spodował śmierć w 2007 roku ś.p. Ryszarda Dębskiego i w 2012 roku ś.p. Marka Niwińskiego
  - czy w dniu 22/07/2013 roku, niejaki Czerniak, został przysłany aby MNIE POZBAWIĆ ŻYCIA, zgodnie z oświadczeniem Tadeusza Krysika, że jak "będziesz oponowała to zostaniesz ODSTRZELONA z rozkazu Urzędników". ?

  Urzędnicy Miasta Stołecznego Warszawy,
  - ile Istnień LUDZKICH miają na sumieniu ?
  - ilu "wybrańcom" wypchali kieszenie naszymi pieniędzmi
  - ile osób cywilnych i firm zniszczyli, ot tak w wielu przypadkach dla "zabawy" lub zwykłej zemsty, żeby nam pokazać, że z NIMI, WYBRAŃCAMI należy sie liczyć
  - ile czasu SZKOLENI BYLI, aby zachowywać się tak bestialsko do swoich Rodaków ?
  Kto za to odpowie ?
  Dlaczego do tego dopuszczono ?
  Dlaczego Ofiary Mają Siedzieć w Więzieniach lub Szpitalach Psychiatrycznych, lub Na CMENTARZU, kiedy ich OPRAWCY chodzą na Wolności ?
 • @Rudolf 10:55:35
  Moje Zarzuty które pozwalają na Oprawcy WOLNI, Ofiary="Tworki", Więzienie lub Cmentarz

  Moje Zarzuty do U.M. St. Warszawy i dokumentów podpisywanych "z upoważnienia Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy" itp itd.
  czytaj pod adresem podanym poniżej w komentarzach;
  kliknij tutaj
  http://szymowski.nowyekran.net/post/95806,zle-wiadomosci-dla-hanny-gronkiewicz-waltz-referendum-w-sprawie-jej-odwolania-coraz-blizej#comment_833669

  Elzbieta Hanna Dębska-Paczka, która przez 40 lat pobytu we Francji, pracy w Ministerstwie Francuskim na stanowisku Informatyka,
  NIGDY NIE BYŁA CHORA PSYCHICZNIE,
  a z której Urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz ze Wspólnikami, postanowili ZROBIĆ WARIATKĘ i ZŁODZIEJKĘ od 2008 roku.
  Interwnować w "TWORKACH" lub Osadzić pod byle pretekstem w Więzieniu, a jak to nie wychodziło "ODSTRZELIĆ",
  ponieważ ich OFIARA EH.Dębska-Paczka nie wiedziała, że w Polsce;
  - można FAŁSZOWAĆ Wpisy w HIPOTECE,
  - można PROKUROWAĆ Błędne Dokumenty w Urzędach,
  - można WYDAWAĆ Skandaliczne Wyroki w Sądach
  - można NĘKAĆ, Policją, Bankami, RWE, PGNiG, MPWiK, ZUS-em, Urzędem Skarbowym, Sądami, Notariuszami, Prokuraturą, OIL,
  - można ZASZCZUĆ
  a) niby "celowym brakiem kompetencji i zrozumienia",
  b) BEZPRAWIEM ,
  c) OSZUSTWEM,
  panującym w tych wszystkich powyżej podanych Instytucjach.

  Pytam Kto TO ZLECIŁ !!!!!!!
  Pytam Kim JEST TEN ZŁOCZYŃCA, który MORDUJE Rodzinę i Okrada Elżbietę Hanne Dębską-Paczka ?
  Kto to jest ?
  Chcę wiedzieć, na czyje zlecenie Pracuje ta CAŁA BANDA MAFIJNA URZĘDNIKÓW POLSKICH ?
 • @Andron 08:54:44
  Niestety masz rację. Nic im nie zrobią. Za komunu do 50-tych lat za malwersacje była czapa, poźniej wieloletnie więzienie a teraz wakacje w Brukseli lub stanowisku w Goldman-Sachs w Londynie.
 • Buhahaha...
  Chciałbym doczekać tej chwili gdy pan Korwin razem z panem Szymowskim od umów o dzieło, wsadzą za kratki Hankę z Warszawy.
 • Autor @ all
  Ciekawe i daleko idące wnioski, chociaż fakty o których autor pisze, są w sumie ogólnie znane.

  Należałoby niewątpliwie sporządzić "listę" rozmaitych decyzji, podjętych przez P. Prezydent -szczególnie dotyczących transakcji w nieruchomościach
  Wiele jest również kontraktów - wymagających wyjaśnień.

  Niemniej sprawą najważniejszą jest odwołanie Pani Prezydent z Urzędu - a następnie przeprowadzenie dokładnych wyjaśnień przez Komisję Sejmową - albo Prokuraturę.
 • @Krzysztof Grzelak 15:21:36
  To prawda, za zbrodnie ekonomiczne przeciwko narodowi była czapa. Teraz to się nazywa "pierwszy milion trzeba ukraść", "polityczna wizją", "programem wyborczym", "kryzysem", "optymalizacją", "reformami", itp bzdurami.
 • @Rudolf 14:21:01 TUSK zalecił bronić w Internecie HGW !!!!!!
  TUSK zalecił bronić w Internecie Hannę Gronkiewicz-Waltz !!!!!!
  http://niezalezna.pl/44017-ujawniamy-polecenie-tuska-trzeba-bronic-gronkiewicz-waltz-w-internecie

  To następne " małe ZWYCIĘSTWO" dla REFERENDUM , jeśli rzeczywiście padło takie zalecenie.
  wg. przysłowia ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka.

  Siła INTERNETU,
  UWAGA przysłano mnie tą informacje e-mailem z zagranicy, z FACEBOOK'a

  Czytaj do czego dopuścili współpracownicy HGW;
  poniżej na 14-tu stronach " moje Piekło na Kąkolowej 81"
  http://www.nowyekran.net/comments/10922,rudolf
 • @Rudolf 14:21:01 Reportaż SEPERWIZJERA
  Reportaż z dnia 22/10/2013 roku SUPERWIZJERA na TVN zatytyłowany "Starsi i samotni na celowniku gangu" dal odpowiedź na wszystkie moje pytania, Kto Zlecił Moje Piekło na Ziemi, poniewaz jak się okazuje nie jestem odosbnionym przykladem tego procederu, "seryjnych morderstw w których maczaja łapy Urzędnicy Polscy".
  Ja nazwiska moich oprawców znam, tylko nie wiedziałam że to jest ZBRODNIA ROZPOWSZECHNIONA w Polsce, co potwierdził reportaż SUPERWIZJERA.
  Oglądajcie "Starsi i samotni na celowniku gangu" bo jutro ty lub twój sasiad może tak zginąc z ta róznicą , że teraz będzie wiadomo dlaczego. Dziękuje SUPERWIZJEROWI.
  Reszta zajma sie moi prawnicy.
  Dalej NIE POZWOLĘ NAS MORDOWAĆ
  Elzbieta Hanna Dębska Paczka
  czytaj
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wroclaw,44/gang-przejmuje-mieszkania-ludzie-podpisuja-umowe-i-umieraja,365161.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31