Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1912 postów 27 komentarzy

Wróg ustroju

Leszek Szymowski - Niezależny dziennikarz śledczy. A poza tym osoba najbardziej znienawidzona przez polityczną poprawność: katolik, biały, mężczyzna, heteroseksualny, kierowca, przedsiębiorca. leszek.szymowski@gmail.com

Kryminał a nie tylko odwołanie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sukcesem politycznym będzie nie odwołanie Hanny Gronkiewicz - Waltz z fotela prezydenta tylko wsadzenie jej do kryminału za liczne malwersacje finansowe w Warszawie.

Kilka lat temu, gdy zbliżały się wybory prezydenta Warszawy, ubiegająca się o drugą kadencję Hanna Gronkiewicz - Waltz wydała ze środków miejskich ponad 400 milionów złotych na dofinansowanie Stadionu Legii. Szkopuł w tym, że stadion ten należy do koncernu ITI - właściciela telewizji TVN, która intensywnie promowała panią HGW, pomagając jej zdobyć fotel prezydencki po raz drugi. Z punktu widzenia miasta, stadion Legii nie ma żadnego znaczenia i nie było powodu, aby wydawać na niego z miejskiej kasy chocby jedną złotówkę. Całą ta sprawa na kilometr śmierdzi korupcją, ale prokuratury jakoś nie zainteresowała.

Z erą Hanny Gronkiewicz - Waltz będą się kojarzyć również osławione strzałki do skrętu w lewo ustawione na rondach i utrudniające jazdę kierowcom (a przez to wydłużające korki). Instalacja tych strzałek też kosztowała i pieniądze zostały wyrzucone w błoto. Więcej: nie tylko, że zostały wyrzucone w błoto to jeszcze wydatek pogorszył, a nie poprawił życie w stolicy. Jest to więc ewidentna defraudacja publicznych pieniędzy. Ewidentną defraudacją jest również wydawanie pieniędzy na czerwono - białe słupki likwidujące miejsca parkingowe tam, gdzie funkcjonowały one dobrze i nikomu nie przeszkadzały.

W czasach HGW najlepiej żyło się urzędnikom warszawskiego ratusza, którzy otrzymywali gigantyczne premie, dodatki służbowe i których ilość podwoiła się czy potroiła. Z tego powodu rosną ceny (urzędasów trzeba z czegoś utrzymywać) i rośnie dług publiczny miasta. Dziś jest on na takim poziomie, że nie wiadomo jak i kiedy można go będzie spłacić. Mamy więc do czynienia z podejrzeniem przestępstwa niegospodarności.

Afer, nieprawidłowości i malwersacji finansowych w okresie rządów HG-W jest bez liku. Można je wymieniać i wymieniać. A to budowa drugiej linii metra, a to hucpa z tunelem Wisłostrady, a to w końcu nieuregulowanie sprawy reprywatyzacji. Kryminałem pachnie również sprawa SPEC-u, często podnoszona przez warszawskich radnych z opozycyjnych partii. Ciekaw jestem ile jeszcze afer, nieprawidłowości i malwersacji wykrylibyśmy, gdyby stołeczny ratusz został przebadany przez niezależnych audytorów.

Miejsce Hanny Gronkiewicz - Waltz nie jest w polityce tylko w kryminale. I mam nadzieję, że po referendum, które odwoła ją z funkcji, pani HG-W w końcu do kryminału trafi.

Potem przyjdzie czas na jej partyjnych kolegów.

KOMENTARZE

 • @
  Kryminał nie tylko dla Walzowej ale dla całej wierchuszki z tej kamaryli.
 • Żadnego kryminału nie bedzie w obecnych warunkach. Bo istnieje zasada,
  choć w niektórych sprawach złamana (smoleńska), że my nie ruszamy was, a oni nie ruszają nas. Nikt nie będzie nikogo ścigał za malwersacje.

  Aby cokolwiek się zmieniło, to musi się to odbywać w ramach przewrotu i stanu wojennego, gdzie zdrajców zgodnie z prawem będzie się po prostu rozstrzeliwać, a ich majątki konfiskować. To nie w ramach zemsty - ale w ramach odstraszania, tak aby potencjalny polityczny zbrodniarz wiedział, że wiecznie nie będzie się cieszył ukradzionym majątkiem, a to co ukradnie i tak straci.
 • @Autor
  Tu działa zasada naczyń połączonych, więc o żadnej sprawiedliwości nie może być mowy.

  Pozdrawiam.
 • @Andron 08:54:44
  Zgoda.Nic nie bedzie.
  Nie po to zbudowali potezna armie policji i wyposazyli w najnowoczesniejszy sprzet do tlumienia demonstrantow,aby sie poddac.
  Ludzie sa zastraszeni i niewielu bedzie ryzykowac smiercia w takiej sytuacji.
  W przypadku rewolucji trzeba sie liczyc z tysiacami ofiar.W dodatku Tusk moze poprosic o pomoc "braci niemieckiej czy ruskiej policji".

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/46366-nasz-wywiad-johann-dla-mnie-to-jest-szokujacy-projekt-co-to-ma-byc-wzywanie-bratniej-pomocy-jak-w-w-1956-na-wegrzech-czy-w-1968-w-czechoslowacji

  Krotko mowiac - Polska jest na granicy rozbiorow.
 • Oprawcy WOLNI, Ofiary="Tworki", Więzienie lub Cmentarz
  Oto co napisalam w dniu dzisiejszym jako komentarz pod artykulem Pani Zawadzkiej.
  Dzis mój Oprawca Tadeusz Krysik sprawdzał czy ŻYJĘ;
  Przeczytaj;
  http://anitazawadzka.nowyekran.net/post/95997,referendum-22-lipca-2013#comment_835562
  Niespodzianka że ŻYJĘ, przerosła go.
  Klaksonował przez ok. 5 minut , w takim był szoku.

  Tu poruszana jest sprawa Stadionu LEGII i 400mln.
  Czy przypadkiem z Ramienia Urzędu Miasta nie zajmował się Stadionem Radny Piotr Kalbarczyk.
  Jeśli tak to jest ten sam który;
  - "ROZDAŁ-UKRADŁ" NASZĄ Kąkolową 81, swoim Kumplom i Wspólnikom
  - "załatwiŁ" otwarcie Nelegalnego Hangaru przy ul. Patriotów 154 dla TESCO
  - spodował śmierć w 2007 roku ś.p. Ryszarda Dębskiego i w 2012 roku ś.p. Marka Niwińskiego
  - czy w dniu 22/07/2013 roku, niejaki Czerniak, został przysłany aby MNIE POZBAWIĆ ŻYCIA, zgodnie z oświadczeniem Tadeusza Krysika, że jak "będziesz oponowała to zostaniesz ODSTRZELONA z rozkazu Urzędników". ?

  Urzędnicy Miasta Stołecznego Warszawy,
  - ile Istnień LUDZKICH miają na sumieniu ?
  - ilu "wybrańcom" wypchali kieszenie naszymi pieniędzmi
  - ile osób cywilnych i firm zniszczyli, ot tak w wielu przypadkach dla "zabawy" lub zwykłej zemsty, żeby nam pokazać, że z NIMI, WYBRAŃCAMI należy sie liczyć
  - ile czasu SZKOLENI BYLI, aby zachowywać się tak bestialsko do swoich Rodaków ?
  Kto za to odpowie ?
  Dlaczego do tego dopuszczono ?
  Dlaczego Ofiary Mają Siedzieć w Więzieniach lub Szpitalach Psychiatrycznych, lub Na CMENTARZU, kiedy ich OPRAWCY chodzą na Wolności ?
 • @Rudolf 10:55:35
  Moje Zarzuty które pozwalają na Oprawcy WOLNI, Ofiary="Tworki", Więzienie lub Cmentarz

  Moje Zarzuty do U.M. St. Warszawy i dokumentów podpisywanych "z upoważnienia Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy" itp itd.
  czytaj pod adresem podanym poniżej w komentarzach;
  kliknij tutaj
  http://szymowski.nowyekran.net/post/95806,zle-wiadomosci-dla-hanny-gronkiewicz-waltz-referendum-w-sprawie-jej-odwolania-coraz-blizej#comment_833669

  Elzbieta Hanna Dębska-Paczka, która przez 40 lat pobytu we Francji, pracy w Ministerstwie Francuskim na stanowisku Informatyka,
  NIGDY NIE BYŁA CHORA PSYCHICZNIE,
  a z której Urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz ze Wspólnikami, postanowili ZROBIĆ WARIATKĘ i ZŁODZIEJKĘ od 2008 roku.
  Interwnować w "TWORKACH" lub Osadzić pod byle pretekstem w Więzieniu, a jak to nie wychodziło "ODSTRZELIĆ",
  ponieważ ich OFIARA EH.Dębska-Paczka nie wiedziała, że w Polsce;
  - można FAŁSZOWAĆ Wpisy w HIPOTECE,
  - można PROKUROWAĆ Błędne Dokumenty w Urzędach,
  - można WYDAWAĆ Skandaliczne Wyroki w Sądach
  - można NĘKAĆ, Policją, Bankami, RWE, PGNiG, MPWiK, ZUS-em, Urzędem Skarbowym, Sądami, Notariuszami, Prokuraturą, OIL,
  - można ZASZCZUĆ
  a) niby "celowym brakiem kompetencji i zrozumienia",
  b) BEZPRAWIEM ,
  c) OSZUSTWEM,
  panującym w tych wszystkich powyżej podanych Instytucjach.

  Pytam Kto TO ZLECIŁ !!!!!!!
  Pytam Kim JEST TEN ZŁOCZYŃCA, który MORDUJE Rodzinę i Okrada Elżbietę Hanne Dębską-Paczka ?
  Kto to jest ?
  Chcę wiedzieć, na czyje zlecenie Pracuje ta CAŁA BANDA MAFIJNA URZĘDNIKÓW POLSKICH ?
 • @Andron 08:54:44
  Niestety masz rację. Nic im nie zrobią. Za komunu do 50-tych lat za malwersacje była czapa, poźniej wieloletnie więzienie a teraz wakacje w Brukseli lub stanowisku w Goldman-Sachs w Londynie.
 • Buhahaha...
  Chciałbym doczekać tej chwili gdy pan Korwin razem z panem Szymowskim od umów o dzieło, wsadzą za kratki Hankę z Warszawy.
 • Autor @ all
  Ciekawe i daleko idące wnioski, chociaż fakty o których autor pisze, są w sumie ogólnie znane.

  Należałoby niewątpliwie sporządzić "listę" rozmaitych decyzji, podjętych przez P. Prezydent -szczególnie dotyczących transakcji w nieruchomościach
  Wiele jest również kontraktów - wymagających wyjaśnień.

  Niemniej sprawą najważniejszą jest odwołanie Pani Prezydent z Urzędu - a następnie przeprowadzenie dokładnych wyjaśnień przez Komisję Sejmową - albo Prokuraturę.
 • @Krzysztof Grzelak 15:21:36
  To prawda, za zbrodnie ekonomiczne przeciwko narodowi była czapa. Teraz to się nazywa "pierwszy milion trzeba ukraść", "polityczna wizją", "programem wyborczym", "kryzysem", "optymalizacją", "reformami", itp bzdurami.
 • @Rudolf 14:21:01 TUSK zalecił bronić w Internecie HGW !!!!!!
  TUSK zalecił bronić w Internecie Hannę Gronkiewicz-Waltz !!!!!!
  http://niezalezna.pl/44017-ujawniamy-polecenie-tuska-trzeba-bronic-gronkiewicz-waltz-w-internecie

  To następne " małe ZWYCIĘSTWO" dla REFERENDUM , jeśli rzeczywiście padło takie zalecenie.
  wg. przysłowia ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka.

  Siła INTERNETU,
  UWAGA przysłano mnie tą informacje e-mailem z zagranicy, z FACEBOOK'a

  Czytaj do czego dopuścili współpracownicy HGW;
  poniżej na 14-tu stronach " moje Piekło na Kąkolowej 81"
  http://www.nowyekran.net/comments/10922,rudolf
 • @Rudolf 14:21:01 Reportaż SEPERWIZJERA
  Reportaż z dnia 22/10/2013 roku SUPERWIZJERA na TVN zatytyłowany "Starsi i samotni na celowniku gangu" dal odpowiedź na wszystkie moje pytania, Kto Zlecił Moje Piekło na Ziemi, poniewaz jak się okazuje nie jestem odosbnionym przykladem tego procederu, "seryjnych morderstw w których maczaja łapy Urzędnicy Polscy".
  Ja nazwiska moich oprawców znam, tylko nie wiedziałam że to jest ZBRODNIA ROZPOWSZECHNIONA w Polsce, co potwierdził reportaż SUPERWIZJERA.
  Oglądajcie "Starsi i samotni na celowniku gangu" bo jutro ty lub twój sasiad może tak zginąc z ta róznicą , że teraz będzie wiadomo dlaczego. Dziękuje SUPERWIZJEROWI.
  Reszta zajma sie moi prawnicy.
  Dalej NIE POZWOLĘ NAS MORDOWAĆ
  Elzbieta Hanna Dębska Paczka
  czytaj
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wroclaw,44/gang-przejmuje-mieszkania-ludzie-podpisuja-umowe-i-umieraja,365161.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930