Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1911 postów 27 komentarzy

Były zastępca Jerzego Urbana kandydatem na prezydenta Warszawy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Janusz Palikot poinformował, że kandydatem Ruchu Palikota na prezydenta Warszawy jest Andrzej Rozenek - informuje "Rzeczpospolita".

Palikot podkreślił w rozmowie w TVN24, że obecnie poseł RP Andrzej Rozenek jest kandydatem Ruchu na prezydenta Warszawy. Zaznaczył jednak, że jeśli do końca lipca zgłoszą się inni kandydaci, to wewnątrz Ruchu Palikota odbędą się prawybory.

- Dzisiaj zgłosił się Andrzej Rozenek i ma niekwestionowaną pozycję lidera jako nasz kandydat - dodał Palikot.

Na pytanie, dlaczego kandydatem Ruchu nie jest Ryszard Kalisz, lider RP odpowiedział, że jeśli Kalisz będzie chciał kandydować, to będzie "brany pod uwagę". "Może się okazać, że to on będzie kandydował" - powiedział Palikot.

Pytany o pomysł Platformy Obywatelskiej dotyczący likwidacji finansowania partii z budżetu państwa szef Ruchu zaznaczył, że jest gotowy na porozumienie z PO.

"Proponuję, wzywam, proszę Donalda Tuska o spotkanie z klubem (Ruchu Palikota), o dyskusję, o wyznaczenie osób, które przygotują wspólny projekt" - powiedział Palikot.

Podkreślił, że jego partia przedstawiła już obywatelski projekt ws. finansowania partii. Dodał jednak, że w grę wchodzi rozpoczęcie prac nad innym projektem. - Jeśli Donald Tusk naprawdę chce likwidacji finansowania partii politycznych z budżetu, to niech przystąpi to takiej uczciwej rozmowy, a nie gra w sztuczki teatralne czy PR-owskie - zaznaczył.

Premier Donald Tusk zapowiedział w środę, że w przyszłym tygodniu do Sejmu ma trafić projekt PO dotyczący likwidacji finansowania partii z budżetu. Tego samego dnia Ruch Palikota po raz trzeci złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o partiach politycznych, w którym zaproponował, by Polacy mogli odpisać 0,5 proc. od swoich podatków na rzecz dowolnej partii politycznej.

Palikot zapowiedział też, że w najbliższy poniedziałek do zespołu politycznego Europy Plus dołączy Partia Demokratyczna. W obecności b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego ma zostać podpisane porozumienie.

Na początku czerwca przedstawiciele centrolewicowych ruchów współtworzących Europę Plus powołali zespół polityczny, który ma uzgadniać polityczne cele inicjatywy. Porozumienie o współpracy politycznej podpisali m.in. przedstawiciele Ruchu Palikota, stowarzyszenia Ruch Społeczny Europa Plus, stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza, Stronnictwa Demokratycznego, SdPl, Racji Polskiej Lewicy, Unii Lewicy oraz Polskiej Partii Pracy.

Więcej: //www.rp.pl/artykul/738667,1022340-Palikot--Rozenek-kandydatem-RP-na-prezydenta-Warszawy.html

KOMENTARZE

 • @T-Rex 10:41:33
  A nasz pomysł na prawybory, adresowane do społeczeństwa - jest lepszy. Przypomnę, że roboczo ustaliliśmy termin pierwszej rundy prawyborów warszawskich na 4-tego sierpnia, niedzielę.
 • Były zastępca Jerzego Urbana kandydatem na prezydenta Warszawy
  Czyli co? Człowiek z "doświadczeniem".
 • @Nathanel 13:11:55
  Wręcz odwrotnie. Opisujemy zdziczenie obyczajów
 • jednakowo nadaja się dokrzewienia kultu sralni z bawialnią mylenia niemal jak Jerzy Urban
  który jednak w mniejszym stopniu niż Kuroń i Michnik zaslużyl sie w rozpoczęciu transformacji od wypyszczenia recydywistow (kryminaklistów) z więzień PRL.
 • @T-Rex 10:41:33
  Dodałabym, że jedną z ważnych cech społeczności warszawskiej jest jej różnorodność, stąd taki a nie inny wynik wyborów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031