Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1911 postów 27 komentarzy

Wróg ustroju

Leszek Szymowski - Niezależny dziennikarz śledczy. A poza tym osoba najbardziej znienawidzona przez polityczną poprawność: katolik, biały, mężczyzna, heteroseksualny, kierowca, przedsiębiorca. leszek.szymowski@gmail.com

"Banda pięciorda" panicznie się boi Ruchu Narodowego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Robert Winnicki i jego koledzy dokonali politycznego cudu. Dzięki nim politycy wszystkich partii zaczęli mówić jednym głosem i przedstawiać wspólne stanowisko. O tym jak bardzo się boją ruchu narodowego i jaki to jest groźny dla polskiej demokracji.

Nie minęło 24 godziny od zakończenia pierwszego kongresu narodowców, a już media donoszą o reakcjach polityków zaniepokojonych rosnącą siłą nowego ugrupowania. Jacek Protasiewicz przestrzega, że skutki mogą być dramatyczne, Tomasz Nałęcz przypomina, że skrajni narodowcy doprowadzili do II wojny światowej, a Adam Hofmann boi się, że skutki działania narodowców będą odwrotne od zamierzonych, bo zmobilizują bierny dotychczas elektorat, by zagłosował na SLD (ze strachu przed realizacją postulatów narodowych). Nie pamiętam już kiedy ostatni raz na polskiej scenie politycznej wydarzyło się coś, co od razu napawałoby takim strachem polityków wszystkich opcji. Strach polityków "bandy pięciorga" jest jednak uzasadniony.

Głównym celem narodowców jest bowiem obalenie "Republiki Okrągłego Stołu", czyli statusu quo ukartowanego przez bezpiekę w 1989 roku i trwającego do dziś. Rzeczywistość 24 lata temu narysowano w taki sposób, aby Polską rządziły na przemian kliki wyrastające z Okrągłego Stołu. Układ ten zakonserwowano ustawą o finansownaiu partii politycznych z budżetu państwa (poparł ją też PiS), co miało uniemożliwić wejście do parlamentu jakiejkolwiek nowej sile. Mimo całego kabaretu, chamstwa, prymitywizmu i głupoty, które obserwowaliśmy w Sejmie, partie wywodzące się z Okrągłego Stołu rządzą sobie na przemian, wzajemnie sobie pozwalając kraść, w myśl zasady "my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych". Ćwierć wieku tej maskarady doprowadziło Polskę na skraj gospodarczego, moralnego i edukacyjnego upadku. Zauważa to coraz więcej Polaków, którzy z pewną nadzieją patrzą na każdą formację polityczną mogącą stanowić alternatywę dla rządzącej bandy pięciorga. Gdy więc pojawia się Ruch Narodowy, niemal na starcie dostaje pewien społeczny kredyt zaufania. A to oznacza, że wkrótce może stać się liczącą się siłą w polskim parlamencie. I to jest właśnie zagrożenie dla obecnych "wybrańców narodu".

Narodowcy przyjmują za swoją dewizę hasło "Bóg, Honor i Ojczyzna" - piękne hasło przyświecające tym, którzy przez ostatnie trzysta lat walczyli o Polskę naszych marzeń. Dla większości dzisiejszego politycznego "układu" Bóg jest persona non grata, Honor w ogóle nie istnieje, a ojczyzna ma tylko wartość pieniędzy, które można z niej ukraść. ("Rzeczpospolita to postaw czerwonego sukna" - jak mawiał książę Bogusław Radziwiłł). Narodowcy idą do polityki nie po to, aby mamić wyborców obietnicami tylko po to, aby dokonać jakichkolwiek realnych zmian. A więc rozliczyć zbrodnie komunistów, przeciwstawić się szalejącemu homoterrorowi, poprawić poziom edukacji, gospodarki, infrastruktury, przywrócić dumę z polskiej tradycji, religii i kultury. Tego nie można zrobić bez obalenia Republiki Okrągłego Stołu. Spadkobiercy Okrągłego Stołu z PO, PiS, SLD, PSL i RP czują się więc zagrożeni. I słusznie. Można się spodziewać, że w walce o swoje koryto sięgną po usłużną prokuraturę, usłużne sądy i jak zwykle gotowe służby specjalne. Ruch narodowy będzie więc musiał niejedno przejść. Ale warto walczyć, bo sytuacja Polski jest wyjątkowo trudna. I wymaga wielkich poświęceń.

Ruch Narodowy ma oczywiście swoje wady tak programowe, jak i personalne. Wśród działaczy Ruchu za dużo jest zadymiarzy a za mało organizatorów. Mało jest osób z doświadczeniem managerskim czy choćby samorządowym. Większość sympatyków nie rozumie problemów polskich przedsiębiorców. Brakuje im mediów, zaplecza intelektualnego, finansów i wielu innych rzeczy niezbędnych do walki politycznej. Są też pewne minusy programowe, główne w kwestiach gospodarczych. Wszystko to jednak nie przekreśla słuszności Ruchu i dobrych jego podstaw.

Ktoś może powiedzieć, że RN to narodowi socjaliści, co niestety częściowo jest prawdą. Ja jednak wolę uczciwych narodowców mających nawet skłonności socjalistyczne niż jawnych złodziei i malwersantów, jakich mamy dzisiaj. Wolę obowiązkową służbę wojskową niż armię w stanie rozpadu. Wolę gorliwych katolików niż wojujących ateistów, w końcu też wolę dumę z polskości niż jej wyśmiewanie. I jeszcze jedno: wolę narodową edukację niż edukację lewacką w wykonaniu Krystyny Szumilas. I wolę prześladowania aktywistów gejowskich niż szalejący homoterror.

Z wieloma punktami programowymi narodowców się nie zgadzam, wiele ich pomysłów (głównie gospodarczych) uważam za szkodliwe, więc Ruch Narodowy nie jest ugrupowaniem politycznym moich marzeń. Ale hasło obalenia republiki Okrągłego Stołu jest mi bliskie. I choćby tylko z tego powodu Ruch budzi moją sympatię.

Powiedzmy sobie to uczciwie. Pierwszym krokiem do odbudowy Polski musi być obalenie republiki Okrągłego Stołu. Krokiem drugim musi być odsunięcie od władzy "bandy pięciorga" czyli PO, PiS-u, PSLu, SLD i palikociarzy. Krokiem trzecim wsadzenie ich do kryminału (powodów jest aż nadto).

Dopiero wtedy będzie można budować Polskę naszych marzeń.

KOMENTARZE

 • i co tu komentować
  https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/558023_457179604364904_333591624_n.jpg
 • Temat
  Zgadzam się z wywaleniem ze stołków starej przefarbowanej UBecji...
  Zgadzam się z wieloma punktami...
  LECZ NIE ZGADZAM SIĘ I NIGDY SIĘ NIE ZGODZĘ NA KLECHOTERROR.

  I tutaj jest ich główny minus.
  Jeśli chcą wywalić i rozliczyć obecna zakamuflowana UBecję PRZENIGDY nie dokonają tego bez wsparcia "młodych"...
  A Ci młodzi mają dość wbijania im siłą i szantażami do głów wizji jednej sekty zwącej się Kościołem Katolickim - i słusznie.
  Więc jeśli będą chcieli jechać i grać w klechowskie nuty już są przegrani - wślizgnąć się w gniazdo żmij im się może uda, lecz na zajęcie miejsca u żłobu "z takim bagażem" szans nie mają - przynajmniej ja im ich w takim układzie nie dam.

  Polak patriota - to Polak patriota...
  i nie ważne w co wierzy (słońce, krowę, skarabeusza, bożka z pnia czy na dwóch skrzyżowanych deskach...) bo ważne jak i co robi.
 • ·
  Szczury władzy zrobią wszystko by zdyskredytować jedyne realne zagrożenie jakim może okazać się sieciowy i oddolny ruch narodowy. Polacy to zaprzeczenie faszyzmu i nazizmu. Ci co tymi bredniami straszą jawnie manipulują dla ukochanych aparatczyków republiki okrągłego stołu i obcych służb.
 • STRATEGIA: SAMORZĄD - POLSKA - EUROPA ...
  Strategia dla Ruchu Narodowego nie może być tylko strategią zdobycia sejmu i rządu.

  1. Należy odzyskać samorządy z rąk partii politycznych na rzecz mieszkańców. Tutaj Ruch narodowy nie powinien być stroną tylko KATALIZATOREM i SPRZYMIERZEŃCEM zmian !

  Niech władzę w miastach zdobywają stowarzyszenia mieszkańców zaktywizowane dzięki wykorzystaniu internetu i platform społecznościowych.
  To podminuje fundamenty rządzących klik, które wykorzystują stanowiska w samorządach jak sposób na rozliczenie się za usługi.

  Zwycięstwo społeczności lokalnych osłabi więc fundamenty finansowania dużych partii.

  2. Ścisła współpraca z ruchami antyunijnymi w Europie (Jobbik, UKIP, FPO, Svobodni.cz itp.) - bez zniszczenia euro-biurokracji (tzn. mam na myśli całkowite wyeliminowanie wroga z walki ...) nie uda się wygrać w Polsce nic !!!

  Próba wygrania w Polsce, bez zwycięstwa w Europie przypomina sytuację, gdy więzień wyważa drzwi z celi na korytarz ... niby uciekł z celi, ale tak jakby nadal jest w więzieniu ...
 • Każda Partia ma szansę, POZA tymi które są już SKOMPROMITOWANE
  Kompromitacja Rządzących od 1989 roku jest ewidentna.
  Przeczytajcie co pisze RUDOLF-bloger na stronach
  www.nowyekran.net
  od stycznia 2013 roku.

  RUDOLF Elżbieta Dębska-Paczka zwracala się o pomoc do Wszystkich Jednostek Administracyjnych i Prawnych w Polsce poza CBŚ od 2007 roku.
  NIKT nie pomógł.
  Doszło do tego, że obecni Rządzący przy Gronkiewicz Waltz pozbawili Życia dwóch osób z jej Rodziny a na nią wydali WYROK ŚMIERCI przez ODSTRZELENIE, dla zagarnięcia należnego jej wielomilionowego spadku po Rodzicach.
  Chętnych w Urzędach Miasta znalazło się WIELU

  To jest nastepny Skandal w Polsce, tylko, że tym razem wszystkie, powtarzam wszystkie jednostki Państwowe są winne.
  CBA,
  Urzędy Miasta Warszawy, Stołeczny, Wawer, Marszałkowski
  Nadzór Budowlany,
  Sądownictwo Notariusze, Sędziowie, Prokuratorzy, Prawnicy
  Hipoteka CENTRALNA,
  Policja Gówna, Stoleczna, Dzielnicowa,
  Straż Miejska,
  Straż Pożarna,
  RWE,
  MPWiK,
  PGNiG,
  Służba Zdrowia,
  TESCO Dyrekcja, Pracownicy i Dostawcy
  i trzech sąsiadów złodziei, którzy fałuszując w Hipotece, przedstawiali się od lat jako właściciele naszych własności, pomimo, że nimi NIGDY NIE BYLI i NIE SĄ nawet dzisiaj, są to;
  - Jolanta i Paweł Kalbarczyk z Kąkolowej 81a w Warszawie,
  - Grażyna i Ryszard Czermak z Kąkolowej 81b,w Warszawie
  - Teresa i Tadeusz Krysik z Patriotów 154.w Warszawie
  ROZDAŁ NASZĄ WŁASNOŚĆ przy ul. Kąkolowej 81 Warszawie, swoim kumplom zupełnie nie znany naszej rodzinie, niejaki Radny Piotr KALBARCZYK.
  Wciągnął ten Radny, WSZYSTKIE WYŻEJ WYMIENIONE INSTYTUCJE do Złodziejstwa i Wyniszczania właścicieli Kąkolowej 81.
  Złodzieje z Urzędów byli przekonani, że Właściciele USTĄPIĄ.
  To jest prawdziwa WOJNA z Korupcją, Bezprawiem do jakiego dopuszczają się z Urzędów aby usatysfakcjonować "wybrańcow złodziei".

  OŚWIADCZAM, że NIGDY NIE ODPUŚCIMY.

  MAFIA ZŁODZIEI przy Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy dalej nie będzie MORDOWAŁA i OKRADAŁA Spokojnych Ludzi.
  Pani Gronkiewicz-Waltz zdaje sobie z tego sprawę.

  Obecnie Każda Partia ZWYCIĘŻY, które odetnie się od tego panującego wszem i wobec, złodziejstwa, bezprawia i przemocy.
  To do czego doprowadzono obecnie jest ZBRODNIĄ NA NARODZIE POLSKIM.
  OBÓZ KONCENTRACYJNY XXI wieku w którym postradali życieprzez Urzędnikow Polskich
  w 2007 roku Ryszard Dębski
  w 2012 roku Marek Niwiński,
  przy Kąkolowej 81 w Warszawie
  jest i pozostanie na zawsze symbolem walki z bezprawiem i złodziejstwem panującym w Polsce.
  Tego dopilnuje UDRĘCZONA RODZINA.
 • Sprawozdanie uczestnika Kongresu
  http://rebeliantka.nowyekran.net/post/93781,kongres-ruchu-narodowego-pozytywna-recenzja-janusza-gorzynskiego
 • Najważniejsze jest to, że jest to ruch katolicki, przez osobe lidera
  // Brakuje im mediów, zaplecza intelektualnego, finansów i wielu innych rzeczy niezbędnych do walki politycznej. //

  I to jest bardzo dobry start. Od zera.
 • ----------KOŃ TROJAŃSKI
  http://www.agad.archiwa.gov.pl/prezentacje/ken.html
  http://www.youtube.com/watch?v=8z3BEPklGfE
 • @ALIK 20:48:05 Klechoterror?
  Jak ty rozumiesz to co napisałeś?Byłem na Kongresie,mam 59 lat.Rozmawiałem z młodymi uczestnikami ,którzy przyjechali z całej Polski i jedno ich łączy,są dumni że są Polakami .Czujeszsię zterroryzowany przez kościół.przeszkadza ci krzyż postawiony przy drodze w miejscu gdzie zginoł jakiś człowiek?Wypowiedz się ,co nazywasz klechoterrorem?Naprawdę uważasz że nie ważne w co wierzy Polak patriota?Nie widzisz związku z tym co ludzie robią w zależności w co wierzą?Ostatnie wydarzenie w Londynie chyba jest dobitnym dowodem na to że wiara ma ogromny wpływ na postępowanie jej wyznawców.Ty możesz sobie wierzyć nawet w sztucznego penisa ale wara ci od tych młodych ludzi którzy kochają Polskę bo są wyznawcami wiary karolickiej .To cię boli? To ci przeszkadza?Kim ty jesteś że dajesz sobie prawo dyktowania innym jak maja postepować i w co wierzyć?Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York
 • @T-Rex 22:02:42
  Kresowość to odwaga uczestniczenia w nowoczesności ze swoimi sąsiadami.
  Kresowiakiem był bł. Jan Paweł II.

  Do kresowości trzeba umieć się zmierzyć z wyzwaniami przemian. Obecnie ze skutkami jakie cyberprzestrzeń wywoła w ustroju gospodarczym, w solidarności międzypokoleniowej społeczeństwa sieci.

  Polacy mają jeszcze wiele do przemyślenia, do uzgodnienia, zanim nas będzie stać na przyłączenie etosu Kresów do naszej Ojczyzny, dla dobra człowieka w Europie narodów bez granic.
 • @Witkacy 20:36:00
  Zadłużanie Kraju i Narodu

  Uwaga, Wzięliśmy Dużo od UNII.
  Będzie trzeba oddać wcześniej czy później.
  Jednostki "OBECNIE nabijają sobie kieszenie" pożyczonymi pieniędzmi.
  Jest to coraz trudniejsze.
  "Rządzący" zaczynają sięgać i okradać nie tylko "kasę narodu" ale "zabierają się do jednostek", bo we wspólnej kasie poza długami niewiele jest.


  Od 1989 roku, dając nam iluzję wolności i demokracji, wpędzono nas w jeszcze większe piekło, PIEKŁO DŁUGÓW.

  Każda PARTIA potrzebuje pieniędzy na funkcjonowanie.

  Obecni "bogowie Polski" w taki sam sposób jak i poprzedni za czasów komunizmu, aby utrzymać władzę, zrobili narodowi największą krzywdę jaką można zrobić, ograbili.
  "KASA wspólna jest PUSTA", a oni dalej wyprzedają wszystko co się da sprzedać obcemu kapitałowi.
  Widzę to wszystko czarno, KOTOKOLWIEK przyjdzie, będzie miał bardzo trudno...............
 • @T-Rex 10:37:00
  To dobrze czy źle, Królu ?
 • @Andrzej Madej 09:34:21
  To chyba UTOPIA.
  Odwracanie uwagi od rzeczy istotnych, niestety z całym szacunkiem, tak odbieram na dzień dzisiejszy. Dla mnie to sie równa z nawoływaniem do wojny.
  Ale pewnie się mylę.
 • @Rudolf 11:01:55
  W Krakowie widać, że Polska korzystała przez wieki z osiągnięć kultur niemieckiej, rusińskiej, żydowskiej. A w Kijowie, Wilnie i Lwowie widać, że sąsiedzi korzystali i korzystają z osiągnięć kultury Polskiej.

  Nie widzę powodu by rezygnować z rozwoju tej tradycji łacińskiej tolerancji czy europejskiego humanizmu, tylko dla tego, że jakieś prostaki nie potrafią ogarnąć wymiany pomiędzy narodami, inaczej niż jako walkę o władzę nad administracją publiczną.

  Polska ma prawo i obowiązek przyłączyć etos swoich wschodnich Kresów do Ojczyzny, Ukraińcy, Białorusini czy Litwini, powinni to nasze prawo wynikające ze wspólnoty rodowodów politycznych uznać.
 • @Andrzej Madej 12:17:52
  To trochę tak jak z Alzacją i Lotaryngią.
  Oby skończyło się ugodowo. Byłam i w Wilnie i we Lwowie. Podróżowałam po Ukrainie i Litwie.
  Dziwne miałam uczucie, tak jakbym była u siebie.
  Żal wielki w sercu pozostał po tych kilku podróżach, chociaż może nie powinnam, bo jesteśmy z Mazowsza, od tysiąclecia, prawdziwą Polską rdzenną rodziną.
  Ale, niestety Rosja to Nie Niemcy.
  Zobaczymy......
 • @ALIK 20:48:05
  Dokładnie.
  Oni nazywają to ruch narodowy, ale tak naprawdę okazuje się, że to katolicki ruch narodowy czyli tak naprawdę liczy się bardziej to co powiedzą na ambonie niż dobro Narodu Polskiego.
  Potem jak dojdą do władzy to się wezmą za umacnianie pozycji jedynie słusznej wiary i tępienie pozostałych.
  Już ponad 1000 lat są w Polsce i z Narodem coraz gorzej. A przecież ich Jezus sam powiedział że po owocach ich poznacie.
 • @Rudolf 12:29:20
  Mój Tato rocznik 1923, krakus spod Wieliczki od dziada pradziada, jeździ koleją co pół roku na Podole, bo tam się czuje jak między swoimi.

  I to przy pełnej jego i jego gospodarzy wiedzy o ludobójstwie zorganizowanym przez część narodu Ukraińskiego 70 lat temu i pokorze wobec kłopotliwego dla dobra między ludźmi, między narodami, współczesnego uciekania polityków od tej prawdy.
 • @ALIK 19:29:00
  Aleś się koleś rozsierdził.
  "Kim ty jesteś że dajesz sobie prawo dyktowania innym jak maja postepować i w co wierzyć?"
  A kim ty?
  Widać po języku którego używasz pisząc że pomógł ci pobyt w kraju wśród Twojej kochanej hołoty.
  Ty nie uciekałeś za granicę tylko do najbliższego ośrodka i to tam cię gwałcono?
  Obudż się i daj innym mieć swoje zdanie nie wiem czy wiesz że przy całej tragedii wykorzystania nieletnich to" czarny czy też katol "jest dopiero na 20 pozycji w statystyce do zboczeń.
  Nie pluj na innych bo ściągniesz prysznic.
 • @NUS 17:02:01
  http://nathanel.nowyekran.net/post/93901,aborcjonista-potwor-z-filadelfii-skazany-na-dozywocie
 • @ALIK 19:29:00
  http://nathanel.nowyekran.net/post/93901,aborcjonista-potwor-z-filadelfii-skazany-na-dozywocie
  ateista twoj brat
 • @Rudolf 10:18:27- swit musi byc bliski
  .
  trwa grabiez majatku narodu i indywidualnych obywateli na niespotykana skale. ludzie pozbawiani sa zyciowych oszczednosci i planowo spychani do skrajnej nedzy. sluzy temu rozbudowa systemu coraz to nowych praw i zwiazanymi z nimi kar pienieznych.
  koszty zycia windowane sa na niebotyczne poziomy. montowane sa coraz to nowe afery, na ktorych korzystaja wybrane uprzywilejowane grupy powiazane z kolami rzadowymi. politycy i wszelkiej masci urzednicy panstwowi kradna i bogaca sie na lapowkach.
  sledztwa tocza sie w zwolnionym tempie i za zamknietymi drzwiami. koronnym przykladem afera amber gold + do tej pory nie ma listy poszkodowanych, ma byc za kilka lat, a tymczasem winny tej afery rzad nic nie robi aby naprawic wyrzadzone szkody. + posadzona na stolku urzedniczka pociesza, ze teraz tak jest nietylko u nas, ale i nawet w niemczech, usa itd!

  koniec tego bagna musi byc bliski. trzeba juz budowac nowy kraj, zaczynajac od wizji w glowie.
 • @ALIK 19:29:00+ szanujmy sie nawzajem
  .
  wiara jest prywatna domena i kazdy czlowiek ma do tego niezbywalne prawo. ci, ktorzy probuja komukolwiek narzucac wiare bladza i jakby przeczyli boskim prawom.
  z drugiej strony obrzucanie wyznawcow jakiejkolwiek wiary epitetami nie mowi nic dobrego o czlowieku. wymagajac od innych poszanowania wlasnych praw szanujmy ich w pierwszym rzedzie.
 • @Czartoryski 08:58:14
  Dobrze piszesz tylko co z tego jeśli katole tego nie praktykują.
  Ja jestem katolik nie fanatyk i nie praktykujący - nawet nie wierzący. Katolik nie z wyboru a z przymusu.

  Mi nie przeszkadza w co kto wierzy.
  Niezależnie od tego czy jest to koza, krowa, skarabeusz, słońce, deszcz, gwiazdy, bożek z pnia czy na dwóch skrzyżowanych deskach...
  Przeszkadza mi że wciska się tą wiarę innym i na dodatek na siłę.
  Robi tak tylko jedna sekta. Sekta KK.
  I to w najbezczelniejszy sposób nie od lat a od stuleci - obecnie prawem karnym zaś poprzednio mordując i torturując.

  Jednocześnie piernicząc o wielkiej tolerancji - rzygać się już od tego chce.

  Ale ma to swoje wielkie plusy gdyż dzięki temu (na szczęście) coraz więcej ludzi ma ich dość, przejrzewa na oczy i się od nich odwraca - a to dobry kierunek.
  Wiara won od polityki a tym bardziej prawa.
  Nie mam absolutnie żadnych złudzeń - dwa pokolenia i w końcu będzie z tym porządek.

  A póki co chamstwu, bezczelności, propagandy, braku tolerancji, pychy, chciwości, obłudy, .... itd. itp. w KK nikt nie dorówna.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31