Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1911 postów 27 komentarzy

Wróg ustroju

Leszek Szymowski - Niezależny dziennikarz śledczy. A poza tym osoba najbardziej znienawidzona przez polityczną poprawność: katolik, biały, mężczyzna, heteroseksualny, kierowca, przedsiębiorca. leszek.szymowski@gmail.com

Jeden z najbardziej wstrząsających polskich filmów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Duże uprawnienia urzędników państwowych w gospodarce prowadzą często do niewyobrażalnych tragedii. To główny wniosek z filmu "Układ zamkniety", który polecam wszystkim, szczególnie socjalistom publikującym na NE.

"Układ zamknięty" to oparta na wydarzeniach z 2003 roku historia trzech biznesmenów, którzy inwestują cały swój kapitał w zakład produkcji "Nawar". Ich zakład zatrudnia ludzi, płaci podatki, zadziwia całą branżę nowymi technologiami. Szybko jednak staje się solą w oku lokalnego szefa prokuratury - dawnego partyjnego dygnitarza i naczelnika urzędu skarbowego. Obaj postanawiają dobrać się do dupy przedsiębiorcom. Szef prokuratury wyznacza do sprawy młodego kolegę i obiecuje mu szybki awans w zamian za załatwienie sprawy. Zapewnia go jednocześnie, żeby "dowodami się nie przejmował". Bez dowodów sprawa toczy się błyskawicznie. O szóstej rano do domów trzech właścicieli wpadają antyterroryści. Rzucają na podłogę ciężarną żonę jednego z biznesmenów - kobieta traci dziecko. Grożą bronią dziecku drugiego biznesmena - dziewczynka ze strachu traci mowę. Firma upada, ileś ludzi traci pracę.

Biznesmeni trafiają do aresztu. Jeden szuka pocieszenia w modlitwie, drugi odchodzi od zmysłów, trzeci - zgwałcony przez współwięźniów - podejmuje próbę samobójczą. Wiele miesięcy później sprawa trafia do sądu, a tam wszyscy przedsiębiorcy są uniewinniani. Sąd wyśmiewa prokuraturę, biznesmeni otrzymują odszkodowanie po 10 tysięcy złotych za siedmiomiesięczną odsiadkę (sic!). A obaj prokuratorzy awansują do Prokuratury Apelacyjnej.

W filmie zmienione są tylko nazwiska bohaterów. Poza tym wszystko jest autentyczne. I to właśnie najbardziej boli. Film pokazuje zbrodnicze działanie skorumpowanych urzędników, którzy niszczą innym życie w majestacie prawa. Osobną konstatacją jest też brak konsekwencji dla nich. Tych trzech sukinsynów powinno trafić na wiele lat do kryminału (co mam nadzieje kiedyś się stanie), zaś pan prokurator - do tej samej celi, co jego ofiara, aby mógł zostać zgwałcony przez tych samych bandytów.

Dla mnie główna refleksja z tego filmu jest taka, jakiej się spodziewałem. Oto właśnie jakie są skutki eurosocjalistycznej gospodarki, w której każdy przedsiębiorca traktowany jest jako złodziej i bandyta. Wszystkie te - i podobne problemy - mają swoje źródło w złym prawie i nazbyt dużych uprawnieniach dla administracji państwowej. Dlatego film ten rekomenduję wszystkim socjalistom - także tym piszącym na Nowym Ekranie. Obejrzyjcie sobie film o skutkach wprowadzania w życie waszych pomysłów.

KOMENTARZE

 • Tusk i tak zadowolony.
  Witam

  Przez 40 lat wierzyliśmy, że mamy poprzywiązywane sznurki do rąk i nóg i skaczemy tak, jak ON zza kurtyny nam każe. Gdyby nie ON, to cho, cho ...
  Dziś, tzn. ponad 20 lat temu, kurtynę usunięto i okazało się, że nie ma żadnych sznurków do naszych rączek i nóżek. Jest tylko jeden, do rozumu.
 • @W.W. 09:03:50
  Podobno policjantom zakazano chodzenia na ten film. By się nie zdeprawowali.
 • @Autor
  Nie jest to nic odkrywczego.
  Zaś czas wejścia na ekrany tego filmu przypomina mi trochę podobną prowokację jaką było wejście na ekrany kin pod koniec lat siedemdziesiątych filmu: "Człowiek z marmuru" A.Wajdy.

  Sądzę, że nastąpiło już przesilenie, a więc oni chcą sprowokować ludzi, aby wszystko zacząć od początku ale po staremu.

  Pozdrawiam.
 • Żeby się bronić potrzebna jest broń i ducha walki
  Skoro Polacy w swoim Kraju dalej nie mogą posiadać broni to jest chujnia i tyle w tym temacie.
 • Układ otwarty
  Neobolszewik opisuje „wstrząsającą” historię wziętą z filmu (wirtualnej rzeczywistości ) jak to najczęściej bywa wśród liberalnych konserwatystów (żyjących z budżetu he, he, he ). Pryszczaty elektorat JKM wierzy właśnie w taki świat tuskowego matriksu – swoistą wirtualną rzeczywistość. Ja, natomiast zaprezentuje na NE realną do bólu rzeczywistość. Rzeczywistość o której nikt w Tusko-matryksie nie nakręci filmu. Większość swego życia poświęciłem walce z komuną i bolszewią, nawet w umysłach osobników zaczadzonych liberalizmem, którzy bohatersko walczą z socjalizmem.

  Wyniki kontroli PIP w zakresie przestrzegania przepisów dot. wypłaty wynagrodzeń i innych świadczeń I-IX. 2012 r. w porównaniu z I-IX.2011 r.
  • Wzrost liczby przypadków niewypłacenia pensji w skontrolowanych zakładach z 55,4 tys. do 76,5 tys. (w okresie I-IX. 2011 r. problem dotyczył - 2,1 tys. podmiotów, a w okresie I-IX. 2012 – 2,3 tys.)
  • Wzrost - o połowę - kwoty niewypłaconych należności z tytułu wynagrodzeń i innych świadczeń wskazanych w decyzjach inspektorów pracy: ze 101,4 mln zł do 154,3 mln zł.
  • Wzrost liczby pracodawców, u których inspektorzy pracy ujawnili różnego rodzaju naruszenia przepisów w sferze świadczeń przysługujących za pracę - z 13,2 tys. do 13,7 tys.
  W okresie styczeń – wrzesień 2012 r. w porównaniu z analogicznym okresem 2011 r. liczba skarg zgłoszonych do PIP wzrosła z 31,5 tys. do 33,5 tys. (o 6,3%), w tym liczba skarg dot. wypłaty wynagrodzeń i innych świadczeń wzrosła z blisko 17,3 tys. do ponad 17,6 tys. (o 2,1%).
  Największe zaległości płacowe w 2012 r., na podstawie danych z decyzji płacowych, (stan na 15.10. 2012 r.) w branżach:
  • Przetwórstwo przemysłowe – 64,8 mln zł
  • Budownictwo – 28,1 mln zł
  Wybrane informacje dot. wynagrodzeń i innych należności ze stosunku pracy w okresie styczeń – czerwiec 2011 i 2012
  • Wzrost o ponad 20% liczby przypadków niewypłacenia pensji w kontrolowanych zakładach
  Liczba przypadków niewypłacenia wynagrodzenia wzrosła z 37,7 tys. w I półroczu 2011 r. do 45,5 tys. w I półroczu 2012 r.
  • O ponad 42% wzrosła kwota niewypłaconych należności ogółem wskazanych w decyzjach inspektorów pracy
  Kwota niewypłaconych należności wskazanych w decyzjach inspektorów pracy wzrosła z 66,8 mln zł w I półroczu 2011 r. do 94,9 mln zł w I półroczu 2012 r.;
  • Różnego rodzaju naruszenia przepisów dotyczących wypłaty wynagrodzeń i innych świadczeń stwierdzono u 9,8 tys. pracodawców w I półroczu 2012 r. (u ponad 9,3 tys. pracodawców w I półroczu 2011 r.).

  Dane z oficjalnej strony PIP: http://www.pip.gov.pl/html/pl/info/html/ppr/99030000.htm
 • w kazdym systemie
  są tzw.sukinsyny i trzeba znaleźć sposób aby ich eliminować raz na zawsze. Dawno temu powinno się przeprowadzić lustarcję aby tych śmieci usunąć z polityki i funkcji państwowych ale wiadomo jak to się skończyło a Wałęsa sie do tego bardzo przyczynił jako "nasz" prezydent.
  Przez to taki Kiszczk czy Jaruzelski zamiast siedzieć są chronieni przez swoich byłych podwładnych. Syf a nie demokracja - najbardziej na tym cierpią uczciwi ludzie i Polska.
  I nie jestem w żadnym wypaku za powrotem do starych czasów tylko za usuwaniem takich śmieci ale do tego trzeba uczciwych ludzi odpowiednich stanowiskach.
 • totalna brednia
  "Dlatego film ten rekomenduję wszystkim socjalistom - także tym piszącym na Nowym Ekranie."

  Autorze, wskaż choć jeden zachodni kraj UE, w którym występują prezentowane w filmie przypadki!!! tym bardziej, że tam jest jest więcej socjalizmu niż w Polsce od 45 roku !
  To co się dzieje w Polsce, ma swoje korzenie w obecnej Rosji, bezprawie, korupcja, zbrodnie. Sadziłem, że autor ma więcej rozumu.
 • To bardzo mylący komentarz.
  "Duże uprawnienia urzędników państwowych w gospodarce prowadzą często do niewyobrażalnych tragedii. To główny wniosek z filmu "Układ zamkniety", który polecam wszystkim, szczególnie socjalistom publikującym na NE."

  Tą metodą działa agentura Korwina z jawnym agentem choćby jak GPS. Bo to nie jest kwestia, że urzędnik państwowy jest zawsze i z gruntu zły i szkodzi. Taka teza jest absolutnie nieprawdziwa, a mimo to uparcie jest lansowana przez pewne środowiska i osoby dysponujące dużą ilością czasu i pieniędzy (BND płaci i wymaga, MOSSAD podobnie). Taka teza prowadzi wprost do wniosku, że Polacy powinni SAMI swoje państwo ZLIKWIDOWAĆ jako z gruntu szkodliwe. O niczym innym bardziej nie marzą Niemcy. Gdy sami dbają, aby u nich urzędnik działał uczciwie, solidnie i fachowo. I tak u nich urzędnik działa, i oni nie mają pomysłów, aby sobie państwo likwidować, bo całkiem dobrze działa.
  Ale dlaczego nasze nie działa? Bo tam są tacy co dbają, aby nie działało, po to aby GPS i podobni mogli proponować jego likwidację - to jedna i ta sama antypolska agentura, ohydna i odrażająca.
 • @vortex 12:21:07
  Nie kwestionujemy szczerości urzędnika mającego dobre zamiary. Bez reszty żyje on myślą, że walka o jego bóstwo przeciw samolubstwu pospólstwa to jego święty obowiązek. Uważa siebie za orędownika odwiecznego prawa bożego i nie czuje się moralnie związany prawami ludzkimi, które obrońcy indywidualizmu wypisali na swoich sztandarach. Ludzie przecież nie mogą zmienić prawdziwych praw boga, czyli Państwa. Łamiąc jakiekolwiek z praw swojego kraju indywiduum staje się przestępcą zasługującym na karę, działało bowiem na swoją korzyść w swoim samolubnym interesie. Inaczej jednak ma się sprawa, jeśli urzędnik dla dobra Państwa omija prawa, głupio ustanowione przez wybranych przez społeczeństwo ustawodawców. W opinii „reakcyjnych” sądów może być technicznie winny wykroczenia, jednak w wyższym sensie moralnym miał rację. Złamał ludzkie ustawy, by nie pogwałcić „bożego” prawa.
  I taka jest istota filozofii biurokratów. Prawo stanowione jest w oczach urzędników barierą wzniesioną dla ochrony łobuzów przed uczciwymi prawami społeczeństwa. Czy przestępca miałby uniknąć
  kary tylko dlatego, że „Państwo” prześladując go przekroczyło pewne błahe formalności? Dlaczego miałby człowiek płacić niższe podatki – czy wskutek tego, że w ustawie podatkowej istnieje luka? Czemu mieliby prawnicy zarabiać na życie, doradzając ludziom jak wykorzystać niedoskonałosć prawa stanowionego? Jakaż jest korzyść z tych wszystkich restrykcji, które prawo stanowione nakłada na wysiłki państwowych urzędników, szczerze pragnących uczynić ludzi szczęśliwymi? Gdyby tylko nie było żadnych konstytucji, kart
  praw, ustaw, parlamentów i sądów! Żadnych gazet i żadnych adwokatów! Jak cudowny byłby świat, gdyby „Państwo” mogło leczyć wszelkie dolegliwości!"

  Ludwig von Mises "Biurokracja"
 • @vortex 12:21:07
  "I tak u nich urzędnik działa, i oni nie mają pomysłów, aby sobie państwo likwidować, bo całkiem dobrze działa."

  Pan chyba to slyszal w telewizorze. Panstwo Niemieckie cofa sie w rozwoju, jest coraz biedniej. Socjalizm niszczy wszystko.

  USA staly sie imperium przede wszystkim dlatego, ze nie byly panstwem takim jak my teraz, Niemcy teraz czy Obamo-Ameryka teraz - czyli panstwem socjalistycznym z elementami kapitalizmu kompradorskiego.
 • @programista 12:38:37
  Austriacy szczęśliwie bredni Misesa poważnie nie potraktowali, więc dzisiaj żyją na wysokim poziomie. Podobnie Niemcy, oni już ze 200 lat "upadają" od tego ich "socjalizmu".
  W końcu Mises musiał się zadowolić wykładaniem swoich bredni naiwniakom z Ameryki Południowej. Co im na zdrowie nie wyszło, jak widać.
 • @Cogito 09:58:49
  Oldbolszewik natomiast walczy swym starym sbeckim stylem z tymi wrednymi i krwiożerczymi kapitalistami. Każdy z nich chce tylko wykorzystać pracowników.
  Oldbolszewik zamiast ściągać z internetu dane o niewypłaconych pensjach sam podjął się wysiłku zatrudnienia w naszym socjalistycznym kraju kilkuset pracowników i zgodnie z przepisami wypłacał pensję jak należy.

  Oczywiście taka opcja nie wchodzi w grę, bo Oldbolszewik woli iść drogą naszych umiłowanych parlamentarzystów żyjących na koszt obywateli i opowiadających jak to oni większość życia poświęcili na bohaterskiej walce z komuną.
 • @vortex 12:21:07
  A ty przez kogo jesteś lansowany? Przez Tuska?

  Powiedz mi człowieku komu potrzebne jest w Polsce zatrudnianie 0,5 mln urzędników. Jaki oni wypracowuję PKB dla twojego ukochanego państwa?

  Ja - agent opłacany przez Mossad BND oświadczam, że wystarczy około 2 tysiące

  podrawiam :)
 • @sebom 13:20:05
  Spróbuj to wytłumaczyć oficerowi prowadzącemu. Żartuję, mordę by ci obił za same takie pomysły, szczególnie niemiec. Oni nie po to wielkie Niemcy budowali, żeby jakaś łachudra im je demontowała w imię jakichś debilnych teoryjek.
 • @sebom 13:09:51
  Papież Leon XIII w swojej encyklice Rerum novarum docenia godność człowieka pracującego. Nie wypłacanie natomiast słusznej zapłaty robotnikowi uważa za grzech i niesprawiedliwość. Podobnie Jan Paweł II w Laborem exerces podkreśla wartość i godność osoby ludzkiej, a przez to wartość i godność wykonywanej przez niego pracy.
  Jeszcze jeden cytat ze słów błogosławionego Jana Pawła II :
  (…)”W każdym takim wypadku, w każdej tego typu sytuacji społecznej zachodzi pomieszanie, a nawet wręcz odwrócenie porządku wyznaczonego po raz pierwszy już słowami Księgi Rodzaju; człowiek zostaje potraktowany jako narzędzie produkcji, podczas gdy powinien on - on jeden, bez względu na to, jaką pracę wypełnia -być traktowany jako jej sprawczy podmiot, a więc właściwy sprawca i twórca. Takie właśnie odwrócenie porządku, bez względu na to, w imię jakiego programu i pod jaką nazwą się dokonuje, zasługiwałoby na miano „kapitalizmu” w znaczeniu, o którym mowa poniżej. Wiadomo, że „kapitalizm” posiada swoje historycznie ustalone znaczenie jako system i ustrój ekonomiczno-społeczny, przeciwstawny do „socjalizmu” lub „komunizmu”. Natomiast w świetle analizy tej podstawowej rzeczywistości całego procesu gospodarczego, a przede wszystkim struktur produkcji, jaką jest właśnie praca, wypada przyjąć, że błąd kapitalizmu pierwotnego może powtórzyć się wszędzie tam, gdzie człowiek zostaje potraktowany poniekąd na równi z całym zespołem materialnych środków produkcji, jako narzędzie, a nie -jak to odpowiada właściwej godności jego pracy - jako podmiot i sprawca, a przez to samo także jako właściwy cel całego procesu produkcji.”

  Czy taki pryszczaty leming jest w stanie zrozumieć nauczanie kościała w sprawach które dotyczą milionów Polaków? Czy w imię doktrynalnych banaluków głoszonych przez JKM piep…yć głupoty?
 • @FanDaVinci 10:10:15
  Gdyby w normalnym kraju coś takiego się wydarzyło, to odszkodowanie odbierali by samochodem ciężarowym, a partia władzy była skończona.
  My, jak Rosjanie z coraz większą obojętnością przyglądamy się, jak nas mordują, powoli i systematycznie i ze zwieszona głowa czekamy na wystrzał.
  Tego właśnie fenomenu Zachód do dziś nie rozumie i nie zrozumie.
  Kiedyś zakwestionowałem wyniki kontroli, oddałem sprawę do NSA i ... wygrałem. W ciągu 11 miesięcy miałem 7 kontroli skarbowych i 4 razy blokowane konto. W ciągu roku dobrze prosperująca firma, zatrudniająca 50 pracowników i radząca sobie całkiem nieźle, została szczyszczona do zera. Po 7 latach i 3 rozprawach, NSA oddalił wszystkie zarzuty. W przypływie szczerości jeden z kontrolerów powiedział - "a czego pan oczekiwał"?.
  Żadne odszkodowanie się oczywiście nie należy, bo pracownicy US działali jedynie w ramach swoich uprawnień.
 • W układzie WR
  Kompetentni prokuratorzy będą przedstawiać sprawy uczciwym sędziom. Na podstawie klarownych przepisów prawa.
  No i się obudziłem
 • @W.W. 16:09:53
  Gdzie były w tym czasie prawnicy organizacji przedsiębiorców.
  Walczyli o elastyczne formy zatrudnienia?
 • @sebom 13:20:05
  "Ja - agent opłacany przez Mossad BND oświadczam, że wystarczy około 2 tysiące"
  Nie wiem czy potrzeba aż tyle. Licytacje trwają któtko a przelew można zrobić w sieci.
 • @oleg 18:09:02
  To taki skrót myślowy mówimy socjalizm a myślimy urzędokrację przerost regulacji i urzędniczego gmerania w gospodarce - przecież jak rząd dopłaca do LOT-u to nie jest to przejaw kapitalistycznego bankructwa

  Ziemkiewicz „JEŻELI jedno życzenie to ZLIKWIDOWAC UZNANIOWOŚĆ DECYZJI URZĘDNIKÓW”
 • Kiedy zginie pierwszy skurwiel i zaczną ginąć następni
  reszta gnojów na stanowiskach zacznie myśleć.

  Kanalia która niszczy życie niewinnym ludziom , po prostu nie ma prawa żyć.
  Niepotrzebna tu nawet broń.
  Człowieka można zabić gwoździem, kawałkiem drutu, ołówkiem czy gołymi rękami lub w ostateczności zagryźć zębami.

  Kanalia nie ma prawa żyć.

  Amen, amen , amen !
 • A nasz jaśnie nam panujący prezydent
  żale dzisiaj wylewał nad złem takich układów. Jak by sam ich nie tworzył.
  Co za wyrachowany, zakłamany pyszałek.
 • pierdolone
  skurwysyny
 • @vortex 12:21:07
  Pański komentarz kupy się nie trzyma.
  Liczba urzędników wzrasta lawinowo, a liczba nakładanych przez urzędników ciężarów na ludność Polski wzrasta jeszcze szybciej.
  W tym samym czasie wzrostu liczby urzędników, urzędów, genialnych przepisów i regulacji, Polska się rozkłada i przestaje istnieć.
  I nic tu nie pomoże dobra wola, a nawet patriotyzm ludzi na urzędach.
  No i jeszcze należałoby określić jaki procent tych ludzi kieruje się dobrą wolą i patriotyzmem.
  Żeby pan wiedział, to napiszę, że przyszłych urzędników już szkoli się tak, by w działaniu na szkodę ludzi i Polski widzieli pożyteczne działanie.
  Tym bardziej szacunek tym na urzędach, którzy starają się, by w tym wariatkowie rzeczy choć jako tako funkcjonowały.

  Panie vortex!
  Dopóki w Polsce istnieje prawo uniemożliwiające wycięcie własnego drzewa na własnej działce, o demontażu państwa przez zmniejszanie liczby i uprawnień urzędów mowy być nie może.
  Chyba, że o mowę sponsorowaną przez wymienione przez pana instytucje miałoby chodzić.
 • Okrągły Stół wzmocnił notabli PRL i teraz zwalczają konkurentów spoza układu
  Gdyby komuchy zostali ustawowo pozbawieni prawa do sprawowania stanowisk państwowych i sadzeni za zbrodnie - Polska wygladałaby inaczej. Ale nie jest jeszcze za późno. Kaczor Tox jest człowiekiem układu postkomunistycznego i rządzi z jego nadania. Lepiej niech do zmian dojdzie metodą demokratyczną - najlepiej bez serwerów ruskich w trakcie wyborów - nizby miała popłynac krew, a nastroje są wśród milionów Polaków bardzo napięte. Śmiech damichnika mówiacego na spotkaniu ze studentami "nigdy się nie dowiecie, jak było w Magdalence" musi zdechnąć raz na zawesze.
 • Takich firm z którymi rozprawiono sie w taki będź podobny sposób, było dziesiątki tysięcy....
  mówił o tym Pan Roman Kluska na swoim bardzo ciekawym, sensacyjnym wykładzie:
  http://www.youtube.com/watch?v=WfKdIOig2mk
 • Nieśmiałe pytanie
  Skąd ci Panowie mieli pieniądze na zakup dużego zakładu pracy i Polmozbytu?
 • @FanDaVinci :" Sadziłem, że autor ma więcej rozumu"
  Do pisania takich notek nie rozum przydatny tylko ruki pa szwam co Szymowski ma we krwi.

  Słusznie pan zauważył, że to wpływy nadmierne Rosji pacyfikują nasz kraj.
 • Autor...
  A czy mógłby Pan przybliżyc o jakie pomysły socjalistyczne chodzi?
  Bo mnie, socjalizm zawsze kojarzył sie ze zdobyczami socjalnymi, czyli np 8-godzinny dzień pracy, bezpłatna powszechna edukacja, praca dla każdego itd, itd, itd...
  Chyba nie ulega wątpliwości że socjalizm to w Polsce już był i niestety 13 grudnia 1981roku sie skończył.
 • @Jan Paweł 20:55:09
  pańskie marzenia są moim przekleństwem, jeżeli chodzi o bezpłatność szkoły to nie spotkałem nauczyciela co by bez pensji za długo pociągnął z tej powszechności zastanawiamy się z żoną jak się wymiksować, praca dla każdego to nie problem byle zadowolić się octem 3 kg cukru paczką fajek jakiś ochłap do kanapki. 8 godz? wolałbym krócej.
 • @prolet 21:16:26
  Tak, tyle że większośc ludzi nie chce kapitalizmu, chce własnie zrobic te swoje 8 godzin, zarobic na utrzymanie rodziny, móc wykształcic dzieci, jechac na urlop (niekoniecznie za granicę), miec porządną służbe zdrowia (kiedyś do specjalisty chodziło sie tego samego dnia po otrzymaniu skierowania z przychodni rejonowej), mieszkac w swoim mieszkaniu (nawet nie domu jednorodzinnym), miec jakieś hobby, zapewnioną emeryturę i to wszytsko...
  Ludzie mają gdzieś ten Wolny(?) Rynek. To wszystko mogła zapewnic Polakom Polska Gierka, gdyby nie sabotaże i ogłupianie ludzi przez jątrzycieli
 • Wszystkie socjalizujące partie powinny mieć zakaz działalności - tak jak faszystowskie.
  Ja wciąż nie moge zrozumieć dlaczego wolno im działać?! Przecież są to partie kryminalne ponieważ w samym swoim założeniu mają grabianie ludzi z ich owoców pracy. Grabić jednych, przejeść większość łupów przez "administrację", resztki rozdać tym którym się "należy", a raczej którzy głośniej krzyczą pod sejmem.
  Możecie mówić co wam sie tylko podoba, ale ja swojej opinii nie zmienię. Jako inżynier, kiedy nie miałem pracy w zawodzie to robiłem na budowie, w knajpie, na roli... aż znalazłem w zawodzie i to dobrze płatną. Nawet jednego dnia w swoim życiu nie pobrałem zasiłku dla bezrobotnych.
  Nie mam żadnego szacynku dla socjalistów i dla socjalizujących.
 • @Jan Paweł 22:04:44
  fajne marzenia, jak by jeszcze dłużej pożyczali to by je Pan mógł realizować, tylko dlaczego ja mam Pańskie długi płacić? Pan jeszcze myśli że było tak fajnie bo byliśmy przodującą gospodarką w świecie?:)))
 • @Autor
  A ja chcialbym tylko zwrocic uwage kto sponsoruje ten film. W przypadku filmu o Walesie sponsorem byl Amber Gold, tutaj natomiast sponsorem jest nie kto inny jak SKOK Kopernik. Wyszlo by na to, ze film ten jest swoistym kopem w dupe miedzy czlonkami elity. Ciekawe co z tego wyniknie.
 • -------------WALKA o OGIEŃ ----------
  ---MOJA RODZINA i ja ! - jesteśmy ofiarami UKŁADU ZAMKNIĘTEGO -5 razy przejmowano nam FIRMĘ / różne działalności / WYSOKODOCHODOWE-

  --SKARBÓWA !!! Józiu !! patrz ! z papierów wynika ,że dobrze się wiedzie !-NIE CHCESZ ?? gotowego dańka ??
  -Józio ! -- a co by nie ?!--
  --mówisz / masz--
  my już nie mamy -30 lat wypruwania żył + wiedza /etos/-SZLAG TRAFIŁ -ostał się ino SZNUR
 • sprawy PZPS
  jak widac pan sie boi ruszyć
 • @prolet 23:38:51
  uprawia Pan demagogię:-) Tylko że są to juz stare, zdarte knify z tym długiem. Już coraz mniej ludzi daje się na to nabrac. Za te kredyty, proszę Pana, Gierek wybudował przeszło 500 nowoczesnych zakładów produkcyjnych, tworząc w ten sposób milion miejsc pracy. O innych bonusach Gospodarki Gierka nie wspominam, bo takim jak Pan i tak to niczego nie da. Powiem tyko tyle że Gierek mógłby spłacic te długi w bardzo krótkim czasie, gdyby nie... to niech sobie Pan już sam wysili swój intelekt
 • @prolet 23:38:51
  Oczywiście, Gierek stworzył nie milion a... MILIONY miejsc pracy
 • @Jan Paweł 10:02:59
  :-))
  Wielka to sztuka tworzyć miejsca pracy, gdy jest przymus zatrudnienia i płaci się niewymienialną makulaturą.
  pozdrawiam
 • @ratus 10:10:15
  za tą niewymienialną makulaturę, ludzie mieszkali w komfortowych mieszkaniach (gierek budował 250-350tyś nowych mieszkań rocznie), wykształcili dzieci, wypoczywali, leczyli się itd, itd a przede wszystkim mieli zapewnioną emeryturę.
  Teraz niby nasza waluta jest wymienialna, ale żeby ją sobie wymienic na cokolwiek, to najpierw trzeba nazwbierac złomu, makulatury itd i dopiero to wymienic na tą niby wymienialna walutę. Człowieku, co mi po wymienialnej walucie, otwartych granicach (chyba jedynych bonusach transformacji) skoro nie stac mnie by z tego skorzystac...
  Następny demagog od siedmiu boleści, się znalazł!
 • @Jan Paweł 10:25:01
  A owszem, fajnie było za Gierka. Do roboty wystarczyło przyjść i się snuć; pozwalali ukraść różne fanty z zakładu, wczasy za grosze dawali, a jak ktoś sprawnie podpierdalał sąsiadów to i dodatkowe kartki na mięcho. Jak ktoś miał chwilę wolnego czasu - tak coś z piętnaście lat, to i mieszkanie wystał w kolejce.
  pozdrawiam
 • @assun 10:06:41
  To cieniasy wobec sprawców ostatniego dwudziestolecia
 • @programista 12:38:37
  Trzeba promować urzędników tępić nawet fizycznie biurwy
 • @sebom 13:09:51
  Chłopie oczadziały nienawiścią gość przedstawił fakty a ty wycieczki osobiste. A za robotę należy się płaca na czas. Coraz częściej egzekwowany łomem jak w znanym mi przypadku
 • @oleg 18:09:02
  Ja promuję określenie kleptokracja , bo niby chcą biedactwa dobrze a zawsze wychodzi złodziejstwo
 • @gnago 12:10:22
  Te fakty są ogólnie znane. Sam pracuję i wynagrodzenie wolę dostawać w terminie.
  Oczadziały z nienawiści..?? Możesz jaśniej??
 • Pomimo że długie, Przeczytaj, to się dzieje Teraz, Dziś na Twoich oczach
  UKŁAD ZAMKNIĘTY będzie ciąg dalszy ?
  Rodzina Dębskiej-Bylickiej
  Giniemy bo posiadamy trzy działki budowlane w Warszawie (spadkowe jesteśmy polską zwykłą rodziną Piłsudczaków i AK-cow ) , dwie przy lotnisku OKĘCIE i tą o której tu piszę zabudowaną przy Kąkolowej 81.
  Historia ta dotyczy wszystkich trzech działek.
  "INWESTORZY" z Urzędów Ukradli je nam , myśląc że mieszkając za granicą NIGDY NIE MAMY z ich Oszustwami SZANS udowodnienia przekrętów.
  Zrobiły tą krzywdę Naszej Rodzinie osoby z najbliższego otoczenia, do których mieliśmy zaufanie od lat.
  Strzeż się każdy.
  Jest to nauczka dla wszystkich.
  Urzędnik WYDAŁ WYROK ŚMIERCI, bo ta właśnie Urzędnicza kradzież nie może być zalegalizowana na dzień dzisiejszy, gdyż posiadamy oryginały dokumentów i się bronimy.
  Urzędnicy ze swoimi fałszywymi Wpisami i Dokumentami znaleźli się w potrzasku.
  HIPOTEKA i URZĘDY są skompromitowane.
  ZŁODZIEJE z URZĘDÓW BRONIĄ SIĘ.
  Pozostaje im tylko ZABIĆ OFIARY, zanim sprawa wyjdzie na jaw.
  Urzędnik Polski nie dość że kradnie, to oddaje nasza własność bez naszej wiedzy obcemu kapitałowi.
  Skandal
  Proszę przeczytaj jeśli masz siłę jeszcze dowiedzieć się o innym Polskim BARBAŻYŃSTWIE w tym Polskim Piekle Bezprawia

  ...............ZAPRASZAM ...... .......
  WARSZAWA ul. Patriotów 154 ,
  na tyłach jest "Obóz Koncentracyjny Stworzony przez Urzędników" Kąkolowa 81.
  UKŁAD ZAMKNIETY w tym WYPADKU to;

  1. HIPOTEKA Al. Solidarności 58 w Warszawie
  2. Nadzór Budowlany
  3. Urząd Miasta Warszawa-WAWER
  4. Urzęd St M.Warszawy i Wojewody Mazowieckiego
  5. Prokuratura Praga Płudnie
  6. Sądy Praga Poludnie, Rejonowy i Okręgowymi , oraz Śródmieście i Wola
  7. Policja Miejska z Wawra, Stołeczna z Mostowskich, Główna z Puławkiej
  8. CBA
  9,10, 11. RWE, PGNiG, MPWiK
  12. Służba zdrowia lekarz podający MORFINĘ bez wiedzy Rodziny
  Taktyka PRZYJĘTA PRZEZ OPRAWCÓW jest następująca eliminować starych właścicieli i ich rodziny oraz
  DOPROWADZIĆ DO WARIACTWA żyjących z
  KĄKOLOWEJ 81 w Warszawie, ponieważ są przeszkodą w zalegalizowaniu UKRADZIONYCH im własności.

  W wyniku TEJ ZBRODNI URZĘDNICZEJ powtarzam Z B R O D N I Stracili Życie
  W 2007 roku RYSZARD DĘBSKI, okradziony przez Hipotekę, narkotyzowany przez lekarza prowadzącego który go okradał
  W 2012 roku MAREK NIWIŃSKI, nękaniem i awanturami z KRYSIKIEM i TESCO, cztery wylewy w maju/czerwcu 2012.

  Nie udają się też, Od 2007 roku podejmowane próby zastraszania oraz doprowadzenia do wariactwa i śmierci córki Ryszarda Dębskiego.
  Elżbieta Hanna Dębska-Paczka, okradana, nękana, poniżana, żyjąca ze świadomością, że ma być odstrzelona z rozkazu Urzędników, płaci Haracz REW, MPWiK, PGNiG od 2008 roku w kwocie ponad 250.000,-światło,gaz, wodę dla willi 500m2 mieszkalnych.
  Ochroną Dębskiej i dlatego tylko jeszcze zyje bo jest obywatelem Francuskim oraz jest ubezpieczona na życie we Francji.
  Elżbieta Hanna Dębska-Paczka, walczy o godność swojej rodziny, walczy o wlasne zycie i o wolność posiadania i zarządzania swoim.

  W 2013 roku , 18-go lutego, Sędzina w Sądzie dla Pragi Poludnie oddliła kolejną sprawę tym razem o groźby karalne pozbawienia życia Dębskiej przez Tadeusza Krysika i jego Bandę, słowami w skrócie „ oddalam-umarzam, WRÓCI PANI JAK PANIĄ ZABIJĄ”.
  Pani Sędzina, jest na usługach m.in. v-ce Prezes Sądu , oraz jej męża Prezesa Wielkiej Spóldzielni Mieszkaniowej, oraz innych osób z nimi związanych i skorumpowanych prywatnych jak i Radnych, Urzędników, którzy od wielu wielu lat, przygotowywali się do „WIELKIEGO SKOKU” KRADZIEŻY, PRZEKRĘTU i OSZUSTWA.
  Kilku ZŁODZIEI Wysoko Postawionych w Hierarchii Urzędniczej i Państwowej.
  Wyszły z tego MORDERSTWA.
  Tu na tyłach TESCO, NIE ŻYJĄ DWIE OSOBY, 10 innych chciano otruć dwutlenkiem węgla lub wybuchem gazu, właściciela wsadzić do TWOREK- Szpitala Psychiatrycznego.
  TESCO Patriotów 154, niesie ŚMIERĆ Tobie również.
  Chcesz zginać zamieszkaj przy Kąkolowej 81 lub kupuj w TESCO Patriotów 154.
  TESCO Patriotów 154, sprzedaje towary które prosto ze śmietnika trafiają na półki.
  TESCO czeka, kiedy Urzędnicy dostarczą im w prezencie, zaplecze to znaczy naszą posesję.
  Urzędnicy OBIECALI za darmo , w prezencie, na podstawie tych fałszywych dokumentów jakie sami sprokurowari, NASZĄ POSESJĘ Inwestrorowi który WYBUDOWAŁ NIELEGALNIE TESCO.
  ZAGRANICZNY INWESTOR i TESCO po dzien dzisiejszy liczą, że wczesniej czy później osiągna cel.
  Nawet MORD im nie przeszkadza, przecież URZĘDNIK POLSKI OBIECAŁ IM Że BĘDĄ MIELI Kąkolową 81, na takiej samej zasadzie jak OTRZYMALI POZWOLENIA NA BUDOWĘ HANGARU w 2010 roku, bez powiadamiania kogokolwiek, to znaczy bezprawia.

  ZBRODNIARZE z Urzędów, mają od wielu lat metody wykańczania ludzi.
  Pan Tadeusz Krysik właściciel Hangaru poinformowala mnie, że jesli będę oponowała to ZOSTANĘ ODSTRZELONA z ROZKAZU URZĘDNIKÓW bo jemu OBIECANO MOJĄ POSESJĘ za DARMO dla TESCO.
  Zbrodnia miała być doskonała.
  Urzędnicy muszą ZABIĆ.
  Przecież tyle razy udało się !
  „UKŁAD ZAMKNIĘTY” będzie ciąg dalszy.

  Dziękuję, za przeczytanie.
  Postanowiliśmy że, Kąkolowa 81 w Warszawie
  ten "Obóz KONCENTRACYJNY XXI wieku "
  stworzony przez Urzędnikow Polskich
  stanie się symbolem do walki
  z Korupcją, Bandytyzmem, Złodziejstwem i Oszustwem Urzędniczym
  w imię pamięci tych co odeszli Dęskiego, Niwińskiego i innych którzy cierpią wczoraj dziś i jutro, przez bezkarna DZICZ URZęDNICZĄ .

  Jesli nie bedziemy walczyli, to smierć Naszych Dziś, nie bedzie jedyną i jutro wezmą się za kogoś innego.
  STOP BANDYTYZMOWI URZĘDNICZEMU
  STOP BEZPRAWIU
 • @ratus 10:43:09
  Jak myslisz, czy to że ktos opieprzeał się w pracy, było wina Gierka? Pisałem o sabotażach, jednym z nich było wpajanie ludziom że państwowe to niczyje więc można kraśc, niszczyc, bumlowac itd, itd. Gomułka karał śmiercią za sabotaże gospodarcze i szpiegostwo. Patrząc na to z perspektywy dzisiejszych czasów, gdy praktycznie ten zgniły Zachód ukradł na nasza Ojczyznę, to czy on nie miał racji? w tej obronie naszej Ojczyzny, którą niszczono tymi sabotażami na wszystkie możliwe sposoby? by ja przejąc, rękami wygłodzonych robotników?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930