Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1911 postów 27 komentarzy

Wróg ustroju

Leszek Szymowski - Niezależny dziennikarz śledczy. A poza tym osoba najbardziej znienawidzona przez polityczną poprawność: katolik, biały, mężczyzna, heteroseksualny, kierowca, przedsiębiorca. leszek.szymowski@gmail.com

Początek końca Unii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Islandia zawiesiła negocjacje akcesyjne z Unią w tym samym czasie, kiedy premier Wielkiej Brytanii daje do zrozumienia, że jego kraj może opuścić UE. To początek końca Unii. Czyli dobra wiadomość dla Polski.

Stara, żydowska mądrość mówi: "Nie wchodź w interes, który się sypie". Druga mądrość mówi: "Ze złego interesu trzeba się wycofać szybciej niż z tonącego statku". Zrozumiał to chyba premier David Cameron, który coraz wyraźniej daje do zrozumienia, że Wielka Brytania może opuścić struktury UE. Radio RMF FM przywołuje sondaż przeprowadzony wśród brytyjczyków, w którym większość opowiedziała się za opusczeniem unii. To może oznaczać, że Zjednoczone Królestwo niebawem przestanie być członkiem wspólnoty. A stąd do jej krachu tylko krok.

Dlaczego Wielka Brytania chce opuścić Unię? Z prostego powodu: członkostwo przestało się jej opłacać. Kilka lat temu na Wyspach popularny był dowcip o Tonym Blairze (były premier Wielkiej Brytanii), który jako student wyjechał do Paryża i dorabiał jako kelner. Przełożony pokazał mu skarbonkę, do której wrzucać miał pieniądze z napiwków, a które raz w tygodniu miały być dzielone po równo między wszystkich kelnerów. Po dwóch tygodniach Blair zorientował się, że jest jedynym, który wrzuca pieniądze. Pozostali wyciągali napiwki i dzielili między siebie. Czy wówczas właśnie Bair zrozumiał na czym polega Unia Europejska?

Wielka Brytania jest płatnikiem netto. Więcej do kasy unijnej wpłaca niż z niej dostaje. Skutki członkostwa są coraz bardziej dolegliwe nie tylko w sferze finansowej. Ogromna, unijna biurokracja skutecznie utrudnia życie Brytyjczykom, paraliżując m.in. rozwój gospodarki. Otwarcie rynku pracy spowodowało napływ cudzoziemców, czego konsekwencją jest nie tylko "psucie" rynku pracy i odbieranie pracy brytyjczykom, lecz również multikulturowość. Pal licho jeśli fala emigrantów pochodzi z krajw europejskich (Polska). Gorzej, że otwarcie granic spowodowało osiedlenie się na terenie Zjednoczonego Królestwa muzułmanów, którzy islamizują kraj, podnosząc również statystyki dotyczące przestępczości. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Unia próbuje ograniczyć suwerenność Wielkiej Brytanii, decydując o jej polityce zagranicznej. Zjednoczone Królestwo - od setek lat prowadzące skuteczną (choć nie zawsze moralną) i własną politykę zagraniczną, nie może się na to zgodzić. Tak samo jak nie może zgodzić się na utratę włąsnej waluty (funta) na rzecz euro.

Spodziewam się jednak, że do opuszczenia UE Camerona zainspirowały nie względy kulturowe tylko ekonomiczne. Polityka eurosocjalistów doprowadziła do bankructwa kraje PIIGS, gdzie przez lata więcej wydawano niż zarabiano, osiągając gigantyczny deficyt budżetowy. Grecja jest już bankrutem, tak samo jak Hiszpania, Portugalia i Włochy. Ten fakt zagraża stabilności UE, a eurosocjalizm zna tylko jeden sposób ratunku takiej sytuacji: zabieranie pieniędzy krajom bogatszym i dawanie uboższym. Nazwie się to pakiet fiskalny, Unia Bankowa czy jakoś podobnie - bez znaczenia. Wielka Brytania nie jest w gronie krajów zagrożonych bankructwem, więc będzie musiała dopłacać do PIIGS, co jest o tyle bez sensu, że żadne pożyczki ani dofinansowania nie będą w stanie tych krajów uratować. Brytyjski podatnik - głosujący na Davida Camerona lub przeciwko niemu - nie lubi, kiedy jego pieniądze są bezsensownie wyrzucane w błoto i mógłby tego Cameronowi nie darować, wysyłając go w ajbliższych wyborach na śmietnik historii.

Co się stanie, jeżeli Wielka Brytania wystąpi z Unii? Z pewnością poprawi się jej (nienajgorsza) sytuacja gospodarcza. Zniknie też wiele bzdurnych przepisów regulujących działalność brytyjskiej administracji i brytyjskiego rządu. Jednak z punktu widzenia innych krajów europejskich, kluczowe pytanie dotyczy polityki imigracyjnej Londynu. Przed akcesją do UE, wjazd do Wielkiej Brytanii wymagał wizy, a praca "na czarno" był tępiona. Rynek pracy został otwarty wskutek unijnych regulacji. Jeśli one przestaną obowiązywać, Brytyjczycy będą mogli znowu zamknąć rynek pracy dla cudzoziemców. To oznacza, że 2-3 miliony Polaków pracujacych do tej pory w Wielkiej Brytanii, będą musiały wrócić na rynek pracy, gdzie nie ma dla nich miejsc. To musi skończyć się wybuchem społecznego niezadowolenia, który będzie miał konsekwencje polityczne. Nie tylko zresztą w Polsce. Pomijając już kwestie gospodarcze, opuszczenie przez Wielką Brytanię Unii pokaże, że bez Unii można się szybciej rozwijać niż z Unią. Ten przykład może "zarazić" i skłonić kolejne kraje do naśladowania Wielkiej Brytanii. Oby ten eurokołchoz runął jak najszybciej.

KOMENTARZE

 • Może powód jest prostszy?
  Londyńskie City nie chce płacić podatku od "transakcji finansowych”.
  Reszta ,to ściema dla maluczkich, jak ustalą dla City, nowy rabat brytyjski to sytuacja wróci do normy. :)
 • Może i zamkną rynek dla cudzoziemców, ale niekoniecznie wyrzucą dotychczasowych.
  To nie to samo. Polscy robotnicy się im przydadzą.
  Jak świńska grypa wytrzebi POtwory w PL to może zrobimy unie z UK.
  Wtedy Polacy bez wyjazdu mogliby mieć podobne (niskie) składki ZUS i ułatwienia prowadzenia działalności gospodarczej
 • @Cezary Bialik 09:03:58
  Tak czy inaczej - płacić, nie płacić Brukseli, lecz jaki jest morał z bycia członkiem struktur UE? Dochodzę do jednego wniosku - zniewolenie.
 • Polacy ,którzy już tam pracują -będą mogli zostać --nie przyjmą nowych emigrantów.
  Polska też powinna podziękować Unii za współpracę .Przecież Unia to przykrywka Niemiec do ich poczynań w stronę zawłaszczenia jak największego terenu Europy i podporządkowania sobie na zasadzie niewolników ludności krajów wchodzących w skład Unii.
  Od początku powstania Unii było widać ,że to Niemiecki cwany podstęp
 • Tych co tam już są nie wydalą
  Tych co tam już są nie wydalą, mają albo będą mieli brytyjskie paszporty, gorzej dla tych co będą chcieli po wystąpieniu przyjechać do pracy.
  Podejrzewam że, Brytyjczycy obniżą swoja składkię na Bruksele z pewnymi rewizjami traktatów. W tym sporze będzie im sekundował Berlin, Kopenhaga, Sztokholm, Wiedeń i Haga. Czyli płatnicy brutto.
  A pozostała reszta ma nic do gadania, będzie co uzgodni między sobą Londyn i Berlin.
 • Zmierzch UE i powrót Rosji
  To jest rzeczywiście początek końca Unii i nie jestem tym zdziwiony. Poważnie traktuję Biblię i jej proroctwa. Analizuje je od 40 lat. Co z nich wynika? Przypomnę fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [ateizm państwowy], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, bazy rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem" (Daniela 11:28,29a, przekład dosłowny).

  Powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, ale też UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego powróci do rosyjskiej strefy wpływów. Znów stacjonować tu będą rosyjskie bazy.

  Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera mnóstwo szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie zauważyć każdy błąd, lub sofistykę (por. Daniela 12:10).

  Dwóch ostatnich szczegółów nikt nawet nie próbował inaczej komentować. W innych komentarzach nie znajdziemy żadnych wyjaśnień. Po prostu zignorowano te i inne istotne szczegóły.

  W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).

  Przed laty testowałem wiele osób z różnych środowisk, nie znających żadnych komentarzy. Niemal wszyscy skojarzyli to z historią Rosji po drugiej wojnie światowej. Problemy ze zrozumieniem mieli ignoranci. Niektórzy z nich nie wiedzieli nawet tego, kto wygrał tą wojnę.
 • Początek końca UE już znamy !
  Ale kiedy koniec bo to naistotniejsze ? Jak za dekadę to narodowa tragedia, bo nikt nie wytrzyma !
 • autor&all
  Trzeba tutaj wspomnieć o fakcie najważniejszym. W 2008r 76% pkb UK to usługi finansowe. Znaczy ten kraj 'żyje' z lichwy i kręcenia forsą. Opłacało sie im zatem być płatnikiem netto do Unii bo w odsetkach wyciągali z niej znacznie więcej. Wystarczy nadmienić, że sama jedynie Polska zabuli 40mld obsługi długu w 2013 -jeśli nie więcej. Teraz, gdy nie ma już klientów na pożyczki (sami bankruci), to Brytole zawijają interes. Jaka rolę pełni w tym interesie osoba Jacka Vincenta wywodzącego się z London City zostawiam pod osąd forumowiczów.
 • Mało realne by Anglicy wyrzucili Polaków z UK.
  Przecież nie po to Anglia szeroko otworzyła granice w 2004 roku m. in. dla Polaków.
  Brytyjczycy mogli zrobić jak Niemcy - wynegocjować siedmioletni okres przejściowy. A jednak z pewnością sobie przekalkulowali wszelkie za i przeciw i otworzyli rynek pracy od razu.

  Dla brytyjskiej gospodarki Polacy to czysty zysk bowiem:

  + tańsza niż brytyjska siła robocza.

  + zdecydowana większość Polaków w UK to ludzie młodzi - więc będą wiele lat płacić składki na brytyjskie emerytury (oraz podatki)

  + do UK przyjechali z Polski raczej ludzie pracowici i przedsiebiorczy - czysty zysk dla brytyjskiej gospodarki.

  + Polakom w UK rodzą się dzieci, które w długofalowej perspektywie są również czystym zyskiem dla brytyjskiej gospodarki, zwłaszcza, że społeczeństwa w Europie się starzeją (Polki w UK rodzą więcej dzieci niz ich koleżanki w Polsce).

  + Polak to nie muzułmanin. To cywilizowany, normalny i nieźle wykształcony, a dodatkowo pracowity biały człowiek.

  Wobec powyższego nie wydaje mi się by Anglicy, naród rozsadny strzelali sobie w stopę i kazali Polakom opuścić ich kraj.
 • THE END
  Now this is not the end. It is not even the beginning of the end. But it is, perhaps, the end of the beginning ...
 • Do tego tekstu jak ulał pasuje przysłowie "Jeszcze Maciek w dupie
  a już mu kaszę gotują".
  Jakie opuszczenie Unii?, cytat :"że do opuszczenia UE Camerona zainspirowały nie względy kulturowe tylko ekonomiczne".

  Referendum w Wielkiej Brytanii w kwestii ewentualnego wyjscia z Unii będzie ( jeśli w ogóle będzie) nie wcześniej niż po 2015, prawdopodobnie w 2017.
 • @Ewiak Ryszard 12:28:35 - Wkrótce Nie Powrót Dziadowskiej Rosji Ale Jej Rozpad :))))
  .
  Ewiak Ryszard :
  "....Rozpadnie się nie tylko strefa euro, ale też UE i NATO. Wtedy wiele
  krajów z dawnego bloku wschodniego powróci do rosyjskiej strefy
  wpływów. Znów stacjonować tu będą rosyjskie bazy. ....."
  ===============================================

  Jaki powrót Rosji ????:))))

  Bardziej naiwnego i głupiego stwierdzenia nie można sobie wyobrazić :))))

  Rewolucja energetyczna na świecie (super-tani gaz łupkowy) oraz

  zagrożenie ze strony gigantycznych i błyskawicznie rosnących w siłę Chin

  sprawiają, że dziadowska ale szpanerska :)) putinowska rosja zaczyna

  już chwiać się politycznie i gospodarczo.

  Który z byłych krajów dawnego bloku wschodniego miałby powrócić

  w tej sytuacji do rosyjskiej srefy wpływów i w jaki sposób ?????:)))))


  Po IIWŚ sowiecka rosja stała się mocarstwem tylko i wyłącznie

  za sprawą USA !!!!

  Dlaczego tak się stało ??? - Otóż chory na stwardnienie rozsiane

  (multiplex sklerose) i coraz mniej sprawny umysłowo Ruzwelt

  pod wpływem swoich doradców - sowieckich szpiegów - jako główne

  zagrożenie dla USA zaczął postrzegać imperium brytyjskiego !!!:)))

  Skutkiem tego zrobił bandytę-psychopatę Stalina i jego ludobójcze

  komunistyczne państwo swoimi sojusznikami w walce z tymże

  brytyjskim imperium !!!

  W konsekwencji upadający pod naporem hitlerowskich Niemiec

  dziadowski, zagłodzony Związek Sowiecki - z jego niewydajną opartą

  na gułagowym niewolnictwie gospodarką - dostał GIGANTYCZNĄ

  pomoc materiałową od USA na gigantyczną wówczas kwotę 10

  MILIARDÓW DOLARÓW w ramach amerykańskiego planu pomocy

  tzw. "Lend-Lease Act" !!!!!

  Wielkie transporty żywności, aminicji, broni, sprzętu wojskowego i

  surowców m.in. poprzez Murańsk zasiliły zagłodzonych, zdychających

  Sowietów !!!

  I tak dziadowska rosja, która zdychała i padała już pod hitlerowskim

  naporem stała się po IIWŚ mocarstwem :))) dostając od USA

  jeszcze za fryko PÓŁ EUROPY i Madżurię !!!!:)))

  a dzięki szpiegowskiemu kradzeniu Zachodowi technologii jądrowej

  i nie tylko, utrzymała z wielkim wysiłkiem (niewydolna komunistyczna

  gospodarka i korupcja) ten status aż do Reagana, który kopniakiem

  "wojen gwiezdnych" rozwalił to dziadostwo, które nie może się pozbierać

  aż do dzisiaj :))) Ale drze mordę, że jest mocarstwem :))))
 • @Zbigniew-Grzymski 11:47:40
  RACJA !!!

  Też uważam, że Rosja to spróchniałe gówno, które z przyczyn geopolitycznych jest wygodne dla USA i Niemców. O cenach ropy i gazu z Rosji decydują praktycznie NIEMCY, a nie żaden Putin. Jeżeli Putin by podskoczył z cenami, to Europa po prostu przestała by od Rosji kupować cokolwiek i Rosjanie by po pozdychali z głodu.

  Dla Rosji jedyną sensowną opcją jest dostarczanie taniej energii do Niemiec i reszty Europy. Zarobione pieniądze inwestują i tak w Niemczech, Francji czy UK. Rosja to wydmuszka ...
 • Szymowski:"Początek końca Unii"
  Proroctwa Szymowskiego nie maja żadnego sensu..

  ..według niego emeryci w Polsce już we wrześniu zeszłego roku mieli nie dostać emerytur.
 • @konserwatystka 12:13:15
  Dostają emerytury, bo rząd Tuska ciągle zadłuża kraj, żeby mieć na te emerytury. Gdyby nie ciągłe pożyczki i kreatywna księgowość, emeryci już dawno przestaliby dostawać pieniądze.
 • @konserwatystka 12:13:15
  Mocny intelektem sie Pani oponent trafił.
  Analizując sytuację nie przewidział, że może zajść pewne zdarzenie, które moze zmienić wniosek z analizy.
  Oczywiście to zdaniem "Pana Analityka" nie jest winą jego, że danego zdarzenia, jako analityk w analizie nie przewidział, tylko winą zdarzenia, że zaszło.

  No, no - za ten komentarz to nie tylko SG, ale i nagroda Darwina powinna się chyba należeć. Niestety, z takim ukrytym "okaleczeniem" zgłaszać osób do niej nie można.
 • Takimi tekstami może się rajcować powiedzmy JKM w Najwyższym Czasie itp
  W praktyce Anglia zostaje w UE, to zwykli Anglicy mają poglądy europsceptyczne, a elity to takie same masońskie, agenturalne k... prounijne, zdrajcy, lodziarze jak wszędzie, jak choćby u nas. Barany chcą np euro łamiąc konstytucję. Anglii nie grozi wymuszenie wprowadzenia euro, a my to mamy nakazane. Zdrajcy "wynegocjowali" tak traktat akcesyjny. Zdrajcy ze wszystkich opcji politycznych, w tym PiS-Kaczyńscy też.

  Islamiści do Anglii nie napływają z UE generalnie, ale spoza UE i mnożą się już na miejscu. Jednak nienawiść do obcych kierowana jest np do Polaków, bo to nie jest groźne. Polacy nie będą terrorystami, nie będą walczyć, palić miast itd

  Jeżeli każą Polakom z Anglii wrócić do Polski, to niekoniecznie wrócą, świat jest duży, ale gdyby wrócili to ŚWIETNIE, runie układ III RP w try miga na 30% bezrobociu oficjalnym.

  Słowem do końca UE bardzo daleko, do wyjścia Anglii z UE także. Poza tym za kilka lat pijarowcy zaczarują eurosceptyków, zaś UE dołoży Anglii jak dawniej kolejne bonusy kosztem np Europy Środkowej. Tak się walczy o interesy własnego kraju, obywateli.
 • @Cezary Bialik 09:03:58
  "Londyńskie City nie chce płacić podatku od "transakcji finansowych”.
  Reszta ,to ściema dla maluczkich, jak ustalą dla City, nowy rabat brytyjski to sytuacja wróci do normy. :)"
  =======================

  To może być bardzo blisko prawdy.
 • @Piotr A Kopczynski 19:28:58
  + tańsza niż brytyjska siła robocza.
  i wlasnie dlatego np. brytyjczycy powinni was na kopach wywalic z ich kraju,bo psujecie pacholki tamtejszy rynek pracy ,mieszkacie jak cyganie w 5 na pokoju itd.
  Polacy powinni domagac sie pracy u siebie w Polsce .na ulice i przegonic Tuska a nie podkuliliscie ogon i tusk wyeksportowal was do anglii a wy sie z tego cieszycie
 • Szanowny Autorze
  Kulisy rządu światowego w swojej książce odsłania zatrudniony przez agencje brytyjskiego wywiadu MI5/MI6 John Coleman, miał dostęp do plików i archiwów w British Museum, których społeczeństwo nie może zobaczyć. Tam spędził prawie 10 lat szukając archiwów w imieniu rządu i dowiedział się prawdy o świecie i istnieniu niewidzialnej władzy - grupie zwanej "Olimpians". Całą wiedzę, którą udało mu się wynieść umieścił w swojej książce. GOOGLE: "KOMITET 300 - Najciemniejsze sekrety brytyjskich elit". http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&hl=pl&v=Xd7ncTDSRAo
 • "Unia Europejska"...
  Po pierwsze to nie unia a hegemonia niemcow . Czyli Wielka Brytania z wielopokoleniowa tradycja demokracji szybko sie przekonala, ze Unia to twor niedemokratyczny , a wrecz dyktatorski ,w ktorym wygadac sie moze kazdy europosel bez zadnego oddzwieku , czy realnego wplywu na zarzadzanie i strategie polityki... Niemcy faszysci zalozyli Unie Europejska , aby oficjalnie i legalnie okupowac reszte europy ! Oto cala prawda ... ;D Zas Anglicy ceniacy sobie niezaleznosc , wolnosc i niepodleglosc oraz umiejacy liczyc i rachunkowac ;p maja dosc ! Gdyz w dobie kryzysu , jako narod przedsiebiorczy i jak juz wspomniales wyzej szanowny Autorze znajacy podstawy matematyki . Powiedzieli NIE . Niebedziemy sponsorowac europejskiej rozrastajacej sie biurokracji , gdyz nie starcza nam na benefity w kraju ! Oni pozatym doskonale wiedza , ze w dobie kryzysu oszczednosci trzeba szukac wszedzie i nieboja sie okrajac zbedne wydatki ... W przeciwienstwie do "naszego" NIErzadu POpaprancow i unijnych pacholkow !
 • ------------- ::)))))))))))
  http://www.demoty.pl/344334334-56301
 • Tak bajdełejem
  O, taka ciekawostka z Gazety Koszerowanej. Młodzi ludzie z serca IV Rzeszy byli na terenach spornych (z punktu widzenia konstytucji BRD GmbH*) i wracając dali upust swemu patriotyzmowi:

  http://tiny.pl/h2wpm

  * - tak! Niemcy są spółką z o.o.
 • @Marek Kajdas 13:56:33
  Sądzę, że Pan Leszek zdaje sobie z tego sprawę.
  Ale co to by był za wpis.
  Anglia wychodzi z UE bo nie chce płacić podatku od spekulacji.

  Gdzie dramatyczne opisy walki o „wolność i demokrację”.

  Anglia powinna skorzystać na takim rozwiązaniu.
  Raz nie będzie płacić aktualnego „haraczu”
  Dwa ominie ją nowy podatek, który byłby dla Anglii prawdopodobnie dwukrotnie wyższy, niż obecna składka.
  Trzy część inwestorów z UE z „gorącymi” transakcjami przeniesie się co CITY

  Teza postu, to taka sama prawda jak owo mityczne miasto wolności Gurgaon w Indiach.

  Na początku indyjskiej transformacji „zorientowany” biznesmen, kupuje 35km2 ziemi w odległości 25 km od centrum stolicy kraju.Po drodze przypadkiem znajduje się lotnisko międzynarodowe.

  Dostaje pozwolenie na eksperyment gospodarczy

  Powstają zamknięte enklawy za murami których brud smród i ubóstwo.

  1,5 milionowe miasto bez systemu kanalizacyjnego, wodociągowego, komunikacyjnego.
  Bo miało wybudować państwo:)

  Największe potęgi światowe nie były w stanie zrzucić się, wydać 2 mld$ , i wybudować elektrownię która uniezależniła by je od rozpadającej się energetyki Indii. Ratują się agregatami diesla.


  Drugi cud to miało być Houston.
  Dobrze wiedzieć,że obszar metropolitalny, 6 mln ludności ,wypracował w 2010 385mld$.
  Dla porównania PKB Polski na tamten rok to około 456 mld$ przy kursie 3,1zł.
 • @Cezary Bialik 18:47:01
  Wielka Brytania wytarguje to co postulują jej wpływowe lobbies i tyle "kryzysu" UE.
 • nie badzzcie naiwni
  nie badzzcie naiwni

  cameron oglosil to co oglosil tylko pod publike
  przeciez nie mozna brac za powazne deklaracje ze jesli za x lat go ponownie wybiora to on oglosi referendum

  to uklon w strone glupiego elektoratu antyunijnego

  glupiego bo madry wie ze to jest kielasa wyborcza, klamstwo dla naiwnych

  smiechu warte

  a wy juz sie cieszycie ze moze za 5 lat bedzie w uk referendum o wyjscie z uni bo myslicie ze to pierwsze jaskolki

  haha, ale naiwni
 • @Marek Kajdas 19:13:44
  Jeżeli wytarguje to pozostanie , jeżeli nie to na dwoje babka wróżyła.
  Ja obstawiam wyjście.
  To czy Anglia na tym straci czy nie jest mniej istotnie niż to, że stracą "banksterzy"
 • @Provoc 13:41:21
  Jakieś dwa lata temu Szymowski stał na ambonie pod krzyżem w kościele katolickim i głosił te i inne herezje.. tak, że niewiele już mnie zdziwi.
 • A MOŻE TO BLEF ?
  WSZYSTKO SIĘ OKAŻE...JAK Z TĄ... BRYTYJSKĄ"UNIO -EWAKUACJĄ" WYJDZIE...
  Cameron jest na tak samo krótkiej smyczy globalistów jak jego poprzednicy z tym ,że czasy trudniejsze, więc musi lepiej sciemniać... żeby nie stracić na popularności...Wie jakie są nastroje więc je wykorzystuje- a ludzie mu przyklaskują. Na moje oko jest to gra na czas a potem jednak może się okazać że UK tylko ZREWIDUJE STOSUNKI Z RESZTĄ PAŃSTW UE...oczywiście na swoją korzyść jak na mocarstwo przystało...
  Gdyby się jednak okazało,ze UK Z UNII WYCHODZI to mogłoby to znaczyć że to częśc gry GLOBALISTÓW KTÓRZY RUJNUJĄC UNIĘ ZAPROPONUJA JAKIS NOWY TWÓR PONADNARODOWY...PO TYM JAK EUROPA POGRAŻY SIE JUŻ NIE TYLKO W KRYZYSIE.. ALE POPROSTU W POLITYCZNYM CHAOSIE.
  A chaos nastąpi gdy na obecną sytuacje nałożą sie inne plagi... Wojna z Iranem , nowe ataki terrorystyczne ,pandemia ( do której od lat trwa długie wprowadzenie ) i klęski suszy oraz powodzi ( Chemtrails+haarp ?)
  ...I co wtedy - A NO PRZEKONA SIĘ NAS ,ŻE BEZ ZJEDNOCZENIA < NOWEGO ( MOŻE TYM RAZEM TRANSATLANTYCKIEGO) SUPER PAŃSTWA > ...nie pokonamy piętrzących się problemów...
 • @Czarny Jacuś 14:39:48
  BARDZO trafne spostrzeżenia !
 • @Paulus.Aquarius 15:28:45
  Ja bym do końca też nie wykluczył, że chłopcy od NWO stracili z lekka panowanie nad swym projektem. W końcu TO się robi jednak na zapleczu i mogą być jakieś niedociągnięcia choćby informacyjne. Nadto najbardziej zaangażowani są w tym Nasi Bracia Starsi w Wierze. A oni od wieków przywykli tylko do wydawania dyspozycji i liczenia złota. Tymczasem mnóstwo robótek ręcznych innego rodzaju, a strach w cokolwiek więcej gojów wciągać...
 • @Zbigniew-Grzymski 11:47:40 Rosja daleka od upadku
  Trzeba wiedziec, ze Rosja rozpoczyna eksploatacje wlasnych zloz gazu lupkowego.A tutaj "mocarstwo" Unii Jewropejskiej nie ma nic do gadania. Zatem, Rosja bedzie w dalszym ciagu tanim dostawca tego surowca.
 • Błąd merytoryczny
  Wlk. Brytania NIE dlatego się islamizuje, że jest członikiem Unii, ale dlatego, że po likwidacji kolonii utworzono British Commonwealth (54 kraje),dajac obywatelstwo wszystkim mieszkancom dawnych kolonii: Indii, Pakistanu, krajow bliskowschodnichm , AFryki, Kanady, Australii itd.... Kolorowi (takze wiary mahometańskiej) byli na Wyspach (lub teoretycznie mogli być) jako obywatele od 1926 roku, potem przez kolejne etapy (1931r, 1949r.) do stanu obecnego. W każdym razie o Unii się nikomu wtedy nie śniło.
  Poza tym -zgadzam się z Autorem i zazdroszczę Brytyjczykom. Tez bym chciala uciec od tego "szczęscia" jewrosowchozu.
 • @Ewiak Ryszard 12:28:35
  A ten "przekład dosłowny" z proroka Daniela to z jakiego języka uczyniony?
  Coś tu pachnie nadinterpretacją.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031