Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1911 postów 27 komentarzy

Wróg ustroju

Leszek Szymowski - Niezależny dziennikarz śledczy. A poza tym osoba najbardziej znienawidzona przez polityczną poprawność: katolik, biały, mężczyzna, heteroseksualny, kierowca, przedsiębiorca. leszek.szymowski@gmail.com

Wielki kompromis z eurosocjalizmem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nieprzychylne mi komentarze niektórych blogerów po moich wpisach o konieczności ograniczenia biurokracji, uzmysłowiły mi, że tak naprawdę jest jeden bardzo prosty sposób, by pogodzić liberałów i wolnościowców z socjalistami.

W minionym tygodniu opisywałem patologie w rozmaitych urzędach państwowych, postulując, by te najbardziej niepotrzebne po prostu zlikwidować. Wśród tych niepotrzebnych wymieniłem m.in. nadzór budowlany, sanepid, inspekcję pracy itp. Wspólnym mianownikiem działań tych wszystkich urzędów jest to, że nie wynika z nich nic sensownego, ich działania są kosztowne, a jedynym ich skutkiem jest utrudnianie nam życia. Wskazywałem też, że największe zło wynikające z działania tych instytucyj nie polega na tym, że kosztują polskiego podatnika tylko na tym, że ograniczają ludzką pomysłowość, zabijają kreatywność itp. W odpowiedzi frakcja nowoekranowych socjalistów zamieszczała mało mi przychylne komentarze - nieraz personalne (te pomijam), innym razem merytoryczne, choć nie zawsze przemyślane. Zarzucano mi, że chcąc likwidować biurokrację, zezwalam na "anarchię" (sic!) i bezprawie. To oczywisty nonsens, jednak nie zmienia to faktu, że istnieje pewine sposób by pogodzić ludzi myślących tak, jak ja, z socjalistami chcącymi wszystko regulować, kontrolwoać, ubezpieczać itp.

Należy wprowadzić dobrowolność korzystania z instytucyj biurokratycznych i - co za tym idzie - konieczność płacenia za ich usługi z własnych kieszeni. Jeśli ja chcę sobie wybudować dom według włąsnego uznania i nadzór budowlany nie jest mi potrzebny to na niego nie płacę. Podobnie z publiczną służbą zdrowia. Nie płacę składek ale nie mam prawa korzystać. I z większością innych instytucji. Natomiast jeśli socjaliści chcą mieśc sanepid, inspekcję pracy, inspekcję wetrynaryjną, ZUS-y, KRUS-y i inne głupoty to poroszę bardzo. Ale niech płacą za to własnymi ciężko zarobionymi pieniędzmi. A tacy jak ja niech nie mają obowiązku na to płacić.

Prawda, że prosty jest ten kompromis? Ciekaw jestem tylko jak długo obecni tutaj socjaliści z włąsnych pieniędzy płąciliby na utrzymanie tych niepotrzebnych urzędów.

KOMENTARZE

 • Na pewno skrytykują
  Bo przecież "Są to dobre wujki z cudzej kieszeni"

  Pozdrawiam
 • @autor
  Podobno po wieloletnim pobycie w więzieniu trudno przyzwyczaić się do wolności, dlatego nie ma co się dziwić, że dla wielu wolność jawi się jak zagrożenie. Życie bez klawisza, bez regulaminu, bez karceru? Jak można tak funkcjonować?
 • Socjalizm
  nie może istnieć bez totalitaryzmu na tym etapie panie Leszku - to pan powinien wiedzieć. Sam pan widzi, że bankructwa molochów państwowych są faktem mimo, że wszyscy na nie muszą płacić.

  Wprowadzenie dobrowolności spowodowałoby ich upadek następnego dnia. To właśnie w oczach socjalistów jest anarchią.
 • Ma Pan dom?
  Chętnie wybuduję obok rzeźnię, lub zakład utylizacji odpadów poubojowych.
  Oczywiście zachowam 4m od granicy działki :)
 • Nie.
  Raczej "nieszkodliwy" wiatrak tak ,z 60 m wysokości
 • @Cezary Bialik 10:18:04
  Co do rzeźni proszę nie martwić się o koszty.
  Na działkę wezmę kredyt za „budynek” posłużą mi płyty OSB obite papą. Trochę betonu na posadzkę i głęboki dół do którego będę spuszczał krew.
  Trzy zmiany po dwóch facetów. Goście z tasakami ganiającymi świnie w błotku przez całą dobę w świetle jupiterów, lepsze niż Fredi Kruger.
  Zaręczam ,że będę konkurencyjny w stosunku do frajerów związanych durnymi przepisami. Ktoś się zatruje niech mi udowodnią na drodze sądowej.
 • @Cezary Bialik 10:18:04
  Taaaa, rzeźnia na każdym rogu!!! Wiatraki na stokach Wawelu!!! Słyszałeś coś o samorządzie lokalnym i prawie lokalnym? I nie strasz ludzi anarchią po ograniczeniu biurokracji!
 • @Cezary Bialik 10:40:33
  Pana tekst jest zwykłym pajacowaniem.

  Powinien pan wiedzieć, że alternatywą na dzisiejszy chory stan jest proste prawo, które każdy może zrozumieć. Prawo mówiące co i jakiej wysokości można budować na danym terenie. Np. tylko domy mieszkalne i budynki gosp. do wys 10m.

  Budowa rzeźni kwalifikuje się na działki do zastosowania przemysłowego.

  "Trochę betonu na posadzkę i głęboki dół do którego będę spuszczał krew."

  Zatruwanie wód gruntowych jest przestępstwem i w praworządnym państwie karane - człowiek jest wolny do tego stopnia w którym nie szkodzi innym. Do pilnowania tego nie trzeba urzędu, prywatni ludzie sami sprawniej oskarżą szkodnika - tylko potrzebują praworządności.
 • @serendipity 11:05:16
  Pan Bialik nie wie co to jest settlement act, sa tereny przeznaczone na rzeznie i inne zaklady oraz tereny mieszkalne. Jesli ktos wykracza poza te norme musi sie liczyc z tym, ze ktos MOZE pozwac go za to do sadu. Sad oczywiscie powinien byc rownolegle zreformowany do niezbednego minimum. Tyle w temacie!
 • jestem całkowicie za powyższym rozwiązaniem
  A panu Bialikowi odpowiem tak. Ma Pan zakład ślusarski. Z wszystkimi papierami Wytwarza Pan elementy ślusarskie. I teraz niech szanowny Pan słucha. Nie wolno pomalować panu farbą tych elementów nawet okazjonalnie bo nie ma pan lakierni, Nie może pan zbić sobie opakowania drewnianego, bo nie ma Pan stolarni. Na dobrą sprawę z tego samego powodu nie może pan używać gwoździ ani piły do drewna.. Na wszystko musi pan mieć papiery z nadzoru budowlanego. To zwykła paranoja. Jeśli to się szanownemu Panu podoba, to nie wiem z czym Pan tutaj walczy. Nie ze wszystkim z Panem Szymowskim się zgadzam, ale tutaj ma całkowitą rację. Może być tylko ogólnie sformułowany plan zagospodarowania terenu, a wara komukolwiek od tego czy ja będę mieszkał w ziemiance bez wody i prądu, czy luksusowym apartamencie. W budowie nie służącej użytkowi publicznemu ,nadzór nie ma nic do roboty. Dobrze działające sądy pozwoliły by też na wyeliminowanie instytucji nadzoru budowlanego z ininych podwórek. Wystarczyło by dla zapewnienia bezpieczeństwa budowlanego coś takiego jak "wykonanie zgodnie ze sztuką budowlaną." Dalej odpowiada za błędy sądownie projektant i wykonawca.
 • @serendipity 11:05:16
  Kto będzie decydował które tereny są przemysłowe. Warunki zabudowy są „wieczne”?
  Kto będzie egzekwował realizację tego prawa, prywatna firma? W prywatnej firmie nie będzie łapówkarzy.
  Kto bez nakazu sądowego będzie miał prawo wejść na teren mojej posesji?
  Jeżeli liberalizujemy prawo to dostęp do broni chyba też. To akurat jeden z niewielu postulatów z którymi się zgadzam.

  Proszę o prezentację rozwiązań a nie biadolenie na złe państwo. Państwa argumenty są takie racjonalne :). Dlaczego nie znajdują zrozumienia nawet u przedsiębiorców?
 • @zadziwiony 11:40:13
  „Nie wolno pomalować panu farbą tych elementów nawet okazjonalnie bo nie ma pan lakierni”
  Jeżeli takie są obwarowania prawne to rzeczywiście są absurdalne. Tyle że, gdzie kończy się okazjonalne malowanie a zaczyna przemysłowa produkcja.

  Z ta represyjnością prawa to też „lekko” dęta historia. Sąsiad naprzeciwko wykonuje meble na zamówienie. Od trzech lat tnie, szlifuje, skręca elementy w garażu. Nigdy nie uskarżał się na naloty inspektorów.
  Pewnie korzysta z ochrony policjanta który mieszka z nim przez płot:)
 • @Cezary Bialik 10:18:04
  W NRD wprowadzono jeden przepis, który oczyścił ich rzeki ze ścieków komunalnych.
  Była to zasada, że miasto czerpie wodę pitną poniżej własnego terenu - a zrzuca - powyżej.

  Sądzę, że gdyby rozpisać konkurs na prosty przepis wybijający Panu z głowy Pańską "rzeźnię", to rozwiązanie znaleźlibyśmy nadder szybko.
  Oczywiście w o parciu o wytyczną ogólną - "Nie czyń drugirmu, co tobie niemiłe.

  A tak naprawdę sąd ludowy kazał by Panu zlikwidować tę budę natychmiast po skargach, że jakość powietrza w okolicy Pańskiej "inwestycji" pogorszyłaby się.
 • @Cezary Bialik 11:50:39
  Jaki geniusz wprowadził przywilej budowy truciciela w odległości 4m od ludzkich siedzib?
  Już siedzi w pierdlu?

  Paradoksalnie, gdyby tego przepisu nie było - obowiązywałoby prawo zwyczajowe i sądy ławników ludowych.

  Zasady wykorzystania terenów w gminie - stanowiłoby gminne referendum.
 • @Cezary Bialik 11:50:39
  Kto będzie decydował które tereny są przemysłowe. Warunki zabudowy są „wieczne”?
  =====================================
  Większość mieszkańców gminy.

  Jeśli będzie zbyt restrykcyjna - będzie klepała biedę.
  Wię będą warunko dla zdroworozsądkowego kompromisu.
 • @BTadeusz 12:18:14
  "Większość mieszkańców gminy."

  No ,ale przecież większość to głupcy. Głupcy maja decydowac co jest dobre dla gminy?
  Pan JKM w poniedziałkowej audycji którą promował na NE, obwieścił ile własnosności tyle władzy. W skrócie.

  Czyli deweloper władający 1,1ha ziemi ma więcej "praw" niż 11 właścicieli z domkami na działeczkach 0,09ha
  To on ustali co jest "dobre" dla gminy
 • @Cezary Bialik 12:27:10
  No tak... w gminie jest tylko 11 właścicieli działeczek... Bialik, wy poza masą mózgową macie coś jeszcze pod czupryną?
 • @korwinista 13:00:46
  Czy ktoś może mu podać leki?
  Dziwicie się, że ktoś traktuje was jak sektę?

  W mojej okolicy 4-ech gospodarzy, ma więcej niż 200 rodzin nowo osiedlonych.
  Ci gospodarze płacą podatki na poziomie, odprowadzanym od dwóch średnich krajowych.
  Te rodziny ZAPŁACIŁY za doprowadzenie wody, gazu ,energii. Teraz mają mieć mniejsze prawa, niż owi właściciele których ziemia dzięki, wydatkom nowo osiedlonych, zdrożała 10 krornie
 • @Cezary Bialik 13:29:49
  A teraz przetłumacz to na polski bo nie mam zamiaru się domyślać "co autor chciał przez to powiedzieć".

  Czterech gospodarzy ma więcej niż 200 rodzin - horror bigamistów :D:D:D

  Weź relanium i pisz na chłodno.
 • @korwinista 14:24:19
  Czreeerech gooospodaaarzy maaaaa węceeeej ZIEEEEMI niżżż 200 rooodzin.
  -nowo osiedlonych
  Rozumiesz Mort?
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kontekst


  Ale faktycznie, brzydko to wygląda.
  Relanium nigdy nie brałem, ale może to dobry pomysł. Dziękuje za radę :)
 • @Cezary Bialik 12:27:10
  Czy Pan na pewno rozumie, co Pan pisze?
  Na jakiej podstawie sądzi Pan, że to Pan jest rozsądny?
  Większość ma dokladnie odwrotne zdanie.

  Co jest dobre dla gminy?
  No gmina, to jej mieszkańcy.
  Jeśli chcą dla siebie dobrze a Pańskim zdaniem źle, to kto ma decydować?
  Pan?
  Panu nic nie dolega?
 • @BTadeusz 15:34:31
  Mój wpis odnosił się ściśle do wypowiedzi Pana JKM z poniedziałku oraz wcześniejszych wyraźnie, stwierdzających ,że obywatele en masse to idioci. Tylko niektórzy zasługują na udział we władzy.
  Pan JKM raczył stwierdzić ,że kryterium decydującym o wadze „głosu” w sprawach gminy, powinien być udział w nieruchomościach, rozumianych jako ziemia.

  Pół biedy jeżeli większością władają rdzenni mieszkańcy, raczej własnego gniazda kalać nie będą. Troszeczkę inaczej sytuacja zaczyna się przedstawiać , gdy kliku rzutkich panów wykupi wystarczającą ilość terenu aby zapewnić sobie władztwo.
  Dla nich jest to jedynie teren inwestycyjny. Jeżeli tak, jak moja miejscowość leży on przy ważnej arterii drogowej. Mogą dojść do wniosku, że lepiej zarobią na wynajmie magazynów niż budowie domów.

  W okolicy jest dużo terenów, które nie są interesujące dla indywidualnego inwestora, podmokłe bądź zalane. Można je kupić za psi grosz. Ale na radzie będą ważyć jak grunty pełnowartościowe. Posiadając odpowiedni pakiet, można zmienić plan zagospodarowania, wedle własnego życzenia . Oczywiście w imię dobra gminy:)

  Czy teraz wszystko jest jasne?
 • To nie jest kompromis...
  ...tylko libertarianizm.
 • @Cezary Bialik 16:16:16
  Tak celem uzupełnienia.
  Mój "głos" ma w opisywanej sytuacji wagę większą niż 30 rodzin w bydynku wielorodzinnym.
  Dlatego mam większą szansę na 200 metrów asfaltowej drogi dojazdowej, niż oni na 20 metrów chodnika.
 • @Cezary Bialik 16:16:16
  Niestety nie.
  Co tu ma do rzeczy jakiś JKM, czy inny "dwu imion" celebrysta?
  Gmina (ludzie ją zamieszkujący) mają nad ziemią im powierzoną przez naród - władzę. Stanowią, co chcą w ramach ograniczeń wolności zawartych w konstytucji.
  Polityka, to realizacja woli. Nie - mądrości.
  Na tym p[olega wolność.
  Nikt nie pyta npadniętego - czy jest mądrzejszy, czy głupszy od agresora.
  Nie ma obiektywnej racji.
  Jest wiara. Jeden wierzy w Boga i zbawienie, inny w bezsens ewolucji.
  Nikt nie rozstrzygniue - czyja racja jest "słuszniejsza".
  Zasadą sprawiedliwą jest chyba to, że wiemy czego się spodziewać i przystępujemy do wspólnoty, albo emigrujemy i szukamy szczęścia gdzie indziej. Przyjęcie takiej zasadyjest najmocniejszą rękojmią stabilnościstosunków społecznych we wspólnocie.
  Oczywiści mozna tego nie uznać i walczyć.
  Można nawet wygrać - stając się tyranem dla większości.
  No przykład tego mamy właśnie w "naszej" oligarchii.

  "Nie zasypiajcie bez miecza. Miecz miejcie zawsze przy boku."
  Ja - wolę tyranię większości i jej procedury.
 • @BTadeusz 16:38:54
  Ale w takim razie Autor pisze dyrdymały, bo większość woli aktualny ucisk niż domniemaną wolność.
 • No i mamy
  wielkich myślicieli, takich jak pan, którzy mądrze gadają ale bez sensu.
  Zlikwidować to można NFZ, co czwartego posła, senatora a nie nadzór budowlany. W całe Europie tylko 20 -30 % szpitali jest sprywatyzowana, bo zdrowia się nie da urynkowić. Wystarczy skopiować z zagranicy, po co wymyślać ustrój od nowa? Czysty liberalizm to cholerna utopia.
 • @serendipity 11:05:16
  A słyszał pan żeby ktoś pilnował tych co wywożą śmieci do lasu albo palą śmieciami w piecach? Nikt ich nie pilnuje i nikt na nich nie donosi. Polak donosi tylko na takiego, któremu się lepiej powodzi.
 • @Cezary Bialik 17:02:51
  Chodzi o to żeby była władza ale żeby nie było ucisku. Władza nie wtrącająca się w codzienne życie i nie konkurująca gospodarczo z władanymi (za ich pieniądze!) nie jest uciążliwa.
 • @Cezary Bialik 12:07:14
  Niech Pan zadzwoni o tym fakcie do nadzoru budowlanego, to się przekona jak długo tamten pociągnie i kiedy pójdzie po zasiłek.
  Na własnym przykładzie mówię, że idioci w Polsce rządzą. Czytał pan z pewnością jak to jest w GB, któryś z blogerów tutaj to opisywał. U nas zupełnie przeciwnie. Nadzór budowlany jest w stanie praktycznie zamknąć w ciągu kilku tygodni 80% polskich małych firm, stosując się do idiotycznego prawa polskiego i unijnego. Nie chce pana straszyć, ale sądzę , że przyjdzie czas , że mieszkania nie będzie pan mógł samodziellnie pomalować, bo zaszkodzi to sąsiadom i środowisku. Znam przykład firmy produkującej konstrukcje aluminiowe. Jednorazowo zrobili stalową , więc musiano ją zakonserwować. Ten fakt wystarczył urzędasowi z nadzoru by wlepić 2000zł kary, za samodzielną zmianę sposobu użytkowania obiektu. Osobiście pytałem urzędasa , czy mogę zrobić opakowanie z drewna mając zakład ślusarski. Tylko po uzgodnieniu warunków zmiany użytkowania obiektu, inaczej to będzie nielegalne. A to wszystko to tony dokumentów , opłat i czasu. Akcentuję jeszcze raz fakt, że nie wystarczy, że ma Pan legalną działalność. Na każdą czynność spoza zarejestrowanej trzeba wyrabiać, zmianę warunków użytkowania. Czy Pan to jest w stanie w ogóle objąć rozumem? Proszę przynajmniej nie wypowiadać się w sprawach na których się nie zna bo po prostu błaźni się szanowny Pan. Jeśli nie próbował pan nigdy załatwić wszystkich spraw , by zgodnie z wszelkimi przepisami uruchomić jakikolwiek warsztat i zatrudnić ludzi , to proszę milczeć.
 • @zadziwiony 18:35:44
  no, jak będzie pan malował trującą farbą to co się pan dziwi?
 • @Cezary Bialik 10:18:04
  Opowiadasz Pan (socjalistyczne) bajki. Porozmawiaj dobry człowieku np. z ludźmi, którzy zęby zjedli na walce z utylizatorniami odpadów pozwierzęcych. Np. w rodzaju firmy Stokłosy zasmradzającej całe dawne województwo pilskie. W NORMALNYM państwie starosta, gubernator, czy ktoś inny sprawujący tam administracyjną władzę po organoleptycznym zapoznaniu się ze zjawiskiem na drugi dzień fizycznie zamknąłby zakład, a właściciel wylądowałby w więzieniu a' konto kary finansowej. Żaden sąd do tego nie byłby potrzebny.

  A teraz? Wszystkie kwity we wszystkich możliwych inspekcjach są w najlepszym porządeczku. Za tych wszystkich, mnogich bardzo nierobów w inspektoratach musimy my płacić okradani podatkami.
 • @Burak 18:45:58
  A złodziejom należy ucinać rękę, a gwałcicielom jaja. My nie żyjemy w normalnym państwie, a nienoramalność ta polega na tym, że bez względu na sposób sprawowania władzy, obywateli i ich opinii się nie szanuje.
 • @zadziwiony 18:35:44
  „Jeśli nie próbował pan nigdy załatwić wszystkich spraw , by zgodnie z wszelkimi przepisami uruchomić jakikolwiek warsztat i zatrudnić ludzi , to proszę milczeć.”

  Warsztatu nie otwierałem więc zamilknę. Tylko tak na koniec
  Budowałem dom, jedyny problem "urzędniczy" jaki miałem, to prywatny geodeta, który przez trzy miesiące nie mógł się wpisać w dzienniku budowy na zakończenie prac.
 • @Burak 18:45:58
  „W NORMALNYM państwie starosta, gubernator, czy ktoś inny sprawujący tam administracyjną władzę po organoleptycznym zapoznaniu się ze zjawiskiem na drugi dzień fizycznie”

  W normalnym czy nieskorumpowanym?

  Jaka jest różnica między skorumpowanym urzędnikiem państwowym a opłaconym inspektorem prywatnym?
 • @czosnek 18:59:25
  A pan Korwin będzie siedział przy kominku , palił cygara i wymyślał zgrabne żarciki bo jego system będzie działał sam. Problem leży w tym, że Polacy nie szanują władzy a władza Polaków, wszyscy biorą w łapę a jak nie ma kasy to stwarzają problemy.
 • @czosnek 19:06:49
  Żeby to był takim temat jak danie w łapę. To nieco upraszczające spojrzenie. Ale ja nie o tym...

  Na koniec czasów niesłusznych, w 1990 roku mieliśmy 150 tys urzędasów różnej maści. Teraz 3 x więcej! I będzie jeszcze więcej, chyba nikt nie ma wątpliwości.
  To wszystko napędzane jest przez socjalizm, mówiąc w pewnym uproszczeniu.
  I (umowną) rację ma JKM, który mówi o konieczności gładzenia socjalistów bez wdawania się w dyskusje.
 • @Cezary Bialik 19:03:34
  I tutaj następna sprawa. A co komu do tego czy Pan mieszka w wykończonym budynku czy w takim bez okien, bez prądu i bez wody? Co to obchodzi urzędnika?
  Na cholerę potrzebna mi pieczątka urzędasa? On mi dokłada do budowY?
  Jak taki dupek z nadzoru pieczątki panu nie przyłoży to nie może pan na swoim mieszkać! Ale innego mieszkania panu nie dają. Kolejna paranoja.
  Następny mój przykład trochę z tematem związany. Mam sąsiadów. Mieszkają dosłownie w szopce od ponad 20 lat. Zameldowani są w innym miejscu u rodziców. Wychowali dzieci, wszyscy mają się dobrze. Gdyby dzisiaj mieli małe dzieci , to prawdopodobnie opieka społeczna by im je zabrała, gdyż nie "zapewniają im należytych warunków mieszkaniowych" To wszystko to to samo faszystowskie zwyczaje dążące do całkowitej kontroli nad człowiekiem i pozbawienia nas tożsamości.
 • @zadziwiony 19:20:54
  //To wszystko to to samo faszystowskie zwyczaje dążące do całkowitej kontroli nad człowiekiem i pozbawienia nas //

  Najciekawsze jest to, że System tak właśnie funkcjonuje podczas gdy funkcjonariusze/urzędnicy nie mają tego świadomości. Zaiste, mechanizm dochodzenia do NWO jest fantastyczną konstrukcją.
 • @zadziwiony 19:20:54
  No,to jest bezsensu, ale wystarczyłoby uprościć prawo.
 • @czosnek 19:39:44
  Bądźmy realistami. Prawo, miast prostsze, będzie coraz bardziej skomplikowane. Na polski w tym względzie bajzel nakłada się - i będzie coraz bardziej - prawo eurokołchozowe. Nikt nad tym procesem nie będzie panował. No bo i po co, w sumie? Poddaliśmy się dobrowolnie procesom eurofederastii i za ileś tam lat obowiązującym prawem będzie prawo unijne. Przykłady na dzisiaj? Prawo patentowe, chyba nawet po polsku nie można będzie patentować. Przewinęła się informacja o powoływaniu unijnych służb prokuratorskich, które z czasem wyprą polskie prokuratury. My naprawdę nie jesteśmy już suwerenni!
 • @Cezary Bialik 11:50:39
  Na wszystkie Pana wątpliwości odpowiada ta notka i dwa praktyczne przykłady, do których są linki na końcu: http://gps65.nowyekran.pl/post/50544,infrastruktura
 • Leszek Sz. na liście pedofilów
  Znany dziennikarz Leszek Sz. (Gnębiciel pedofilów vel Stefek Burczymucha) wylądował na liście obrońców pedofilów wraz ze swoim foto. Nr 23 na liście.

  Nie uwierzył, że rozmawia z tajnym dziennikarzem śledczym...

  Nie chciał się zajmować sprawami pedofilów. Teraz pewnie tego żałuje.

  Czy będzie chciał się zrehabilitować? Bo jeśli nie, to już tak zostanie.

  http://chomikuj.pl/Polonica.net


  Folder Prywatne, hasło: imperial
 • @GPS 20:00:38
  Ad. Somalia. Tam nawet działają banki! Oczywiście każdy z nich może mieć inną walutę i - co chyba oczywiste - nie ma zmory pn. bank centralny.
 • @GPS 20:00:38
  "W Somalii telefony komórkowe działają!"
  A jak się mają zwołyławć na rajd,tam-tamami.

  Dwa przykłady na kilkadziesiąt tysięcy miast, jestem pod wrażeniem.
  Nie będę się wypowiadał na ich temat, bo niemam bladego pojęcia jak to wygląda w praktyce.
 • @GPS 20:00:38
  Wedle wpisu na salonie Gurgaon na blisko 1,5 mln mieszkańców. Indyjski spis powszechny mówi o niespełna 900 tyś.
  Ile jeszcze takich nieścisłości jest w tekście?
 • @GPS 20:00:38
  "Poniżej przedstawienie skutków odejścia od socjalizmu i wprowadzenia wolnorynkowych rozwiązań w Chinach oraz Indiach. Po wprowadzeniu reform (pionowa linia) widać po prostu skok PKB:"

  Czy osoba która to pisała miała pojęcie o czym się wypowiada?
  Chyba naprawdę niektórzy mają Polaków za idiotów
 • @GPS 20:00:38
  "12 000 prywatnych ochroniarzy pełni rolę prywatnej policji zapewniając bezpieczeństwo oraz nawet kierując ruchem ulicznym."

  Dla równego rachunku przyjmijmy 1 mln mieszkańców.
  Wyliczenie dla Polski 38x12000= 456000 ochroniarzo- policjantów
  Warszawa potrzebowała by jakieś 30 tyś.
  Taaa będzie taniej.
 • @Cezary Bialik 20:53:43
  http://wolnemedia.net/wiadomosci-z-kraju/podwoi-sie-liczba-ochroniarzy/

  Dobrze jest pamiętać ,że 50% z tego to emeryci. Ruchem raczej kierować nie będą.
 • @GPS 20:00:38
  "Mieszkańcy mogą korzystać z siedmiu najwyższej klasy prywatnych szpitali z prywatnymi karetkami."
  http://swiatmedyczny.pl/index.php?strona=szpitale&nrf=5&pstr=0
 • Halo panie Leszku???
  Tjaaa... Trzyma kciuki!

  Pogromca* gejów i pedofilów przestarszył homoseksualno-pedofilskiej mafii!

  http://szymowski.nowyekran.pl/post/85713,trzymam-kciuki-za-francuski-marsz-antygejowski

  Sławny dziennikarz* śledczy* Leszek Sz. wylądował na liście obrońców pedofilów.

  Ten dziennikarz* dzisiaj wielbi krzyż jutro żydowski ...

  Halo! Panie dziennikarzu, proszę się nie skrywać za parawanem. Niemożliwe żeby nie znał pan pochodzenia polityków z "polskiego" rządu w Polsce. I co? Indoktrynuje pan ciemny lud? Chciał pan pouczać? Z idiotów jeszcze większych idiotów robić. Chciał pan podtrzymywać stary porządek żeby tenchory stan
  trwał wiecznie ale żeby starzy dobrzy żydzi mogli wrócić, dać pewien odpust Polakom i wiecznie Polską rządzić. Uspokoić wzburzony lud, i aby ten przypadkiem
  głów nie podniósł by nie doszło do powstania narodowego i osądzenia zdrajców Polski. "Patrioto" ty. Wstydź się dziennikarzu. Oni już wszyscy byli i g. dla Polski zrobili. Każdy z nich został już na zawsze wyklęty. Zapamiętasz?!


  http://chomikuj.pl/Polonica.net


  Folder "Prywatne" (dla najnowszej wersji polonica), hasło: imperial


  Ten dziennikarz może być nieco przytępy, więc zostawię mu instrukcję żeby wiedział.

  http://chomikuj.pl/Polonica.net


  Folder "Prywatne", hasło: imperial


  Ściągnnij, rozpakuj i uruchom index.html - po lewej stronie w drugiej kolumnie "lista pedofilów" ; "pedofilokracja w zniewalanej Polsce" - znajduje się pan i pana zdjęcie na 23 pozycji.  Poza tym, ciekawe tematy:  "Lista żydów w zniewalanej Polsce"
  "Kim jest Donald Tusk"
  "Kim są Kaczyńscy"
  "Cechy charakteru żydów"
  "Lista Pedofilów"
  "Zapamiętaj te twarze"
  "Czy pan Bóg istnieje"
  "Ubliżenia wobec pana Boga"
  "Żydzi w Ameryce a sprawa polska"
 • Piękny wzorzec wolnego rynku :)))
  http://dworzecwschodni.natemat.pl/20255,gurgaon-miasto-marzen
 • tak trzymać
  Panie Leszku, sprawy które Pan porusza są najistotniejsze dla egzystencji Polaków dlatego nie koniecznie je komentuje ale zawsze je śledzę.
  Bez takich blogerów jak Pan ten portal był by mało interesujący.
 • @zadziwiony 11:40:13
  Z Pana komentarzem należy się zgodzić nie w 99% a w 100% i jak mi sie wydaje Pan Szymowski nie jest za samowolką kolidującą z prawami w spół obywateli i zasadami dobro sąsiedzkimi
 • @Cezary Bialik 12:04:34
  W pełnej krasie.
  http://www.nytimes.com/2011/06/09/world/asia/09gurgaon.html?pagewanted=1&_r=4

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031