Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1911 postów 27 komentarzy

Wróg ustroju

Leszek Szymowski - Niezależny dziennikarz śledczy. A poza tym osoba najbardziej znienawidzona przez polityczną poprawność: katolik, biały, mężczyzna, heteroseksualny, kierowca, przedsiębiorca. leszek.szymowski@gmail.com

Mafia dorobkiewiczów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Państwo wzięło się za walkę z armią prywatnych przedsiębiorców, których podejrzewa o narażanie budżetu na gigantyczne straty i łamanie innych przepisów, w tym norm sanitarnych. Wczorajszy dzień przyniósł dwa zwiastuny tej walki.

Kto miał wczoraj czas, aby chwilę dłużej spędzić w Internecie, mógł dowiedzieć się o wielkim zaangażowaniu Sanepidu w walkę z "piratami gospodarczymi". Oto bowiem lubelski Sanepid otrzymał donos, że w jednym z prywatnych mieszkań w Lublinie kwitnie nielegalny proceder wypieku ciast, które później - o zgrozo - sprzedawane są do prywatnych cukierni i piekarni, gdzie kupują je mieszkańcy Lublina. Sprawa wyglądała rzeczywiście poważnie. Informacje wskazywały bowiem nie tylko na to, że rozwija się prywatna inicjatywa, ale również, że właściciel mieszkania nie ma stosownych pozwoleń, część towaru może być sprzedawana "na lewo", a ponadto warunki w tym mieszkaniu mogły nie spełniać norm sanitarnych. Nic więc dziwnego, że urzędnicy Sanepidu zareagowali natychmiast i o asystę przy interwencji poprosili policję. Dzielna policja - chcąc pewnie zmazać plamę na wizerunku powstałą po akcji w Sanoku - wysłała uzbrojonych funkcjonariuszy na akcję. Wszyscy weszli znienacka do feralnego mieszkania i znaleźli tam narzędzia przestępstwa: garnki, patelnie, cukier, proszek do pieczenia. Nie znaleziono akurat nikogo, kto by piekł ciasta, ani też niczego, co wskazywałoby na to, że ten wypiek na większą skalę miał miejsce. Jednak godna zauważenia jest siła, która zjawiła się na miejscu (urzędnicy i uzbrojeni policjanci), aby proceder ten zlikwidować. Być może szczęściem w nieszczęściu jest to, że nie zastano nawet właściciela (starszego człowieka). Mógłby bowiem umrzeć na zawał serca, widząc w progu uzbrojonych policjantów i wścibskich urzędników.

Dziś rano czytam o tym, że Komenda Główna Policji uruchamia specjalną "armię" policjantów do walki z "przestępczością w białych kołnierzykach" czyli z tymi, którzy oszukują Skarb Państwa. Rzecznik policyjny - Mariusz Sokołowski - mówiąc o tym, że policjantów walczących z przestępczością finansową będzie o tysiąc więcej, podkreślił, że problemem są liczne wirtualne transakcje, dokumenty sporządzane pod konkretną tezę, uciekanie do rajów podatkowych itp. Państwo postanowiło więc wziąć się za likwidację tego zjawiska. Oczywiście nikt nie wspomni o tym, że te pseudostraty, na które narażają Skarb Państwa nieuczciwi z natury przedsiębiorcy (dla państwa każdy przedsiębiorca jest oszustem i złodziejem) to ułamek promila straty powstałej w wyniku zadłużania państwa przez tandem Tusk - Rostowski.

Omijanie złych przepisów, obchodzenie idiotycznego prawa i tworzenie fikcyjnych dokumentów w dzisiejszym ustroju nie jest niczym ani moralnie nagannym, ani etycznie niewłaściwym. Jest to reakcja na prowadzoną przez państwo politykę rabunku, okradania obywateli na każdym kroku, zabierania im pieniędzy i utrudniania życia. Każdy z nas ma przecież jakieś wydatki, ma rodzinę na utrzymaniu, niektórzy mają jeszcze kredyty. Musimy więc mieć pieniądze na życie. Pieniadze te próbuje nam jednak odebrać państwo. Nic więc dziwnego, że normalni ludzie bronią się przed tym jak mogą. Trudno przecież aby bandycie, który okrada nas z 90% naszych dochodów oddawać jeszcze pozostałe 10%. To dlatego właśnie rozwija się szara strefa, to dlatego każdy kombinuje jak może, unika podatków, oszukuje, tworzy wirtualne papiery. Weźmy prosty przykład z życia codziennego. Kowalski pracuje w szarej strefie, bo nie jest w stanie spełnić fiskalnych obowiązków nakładanych na państwo. Ma to tą zaletę, że nie traci czasu na użeranie się z biurokracją. Kowalski jednak wie, że fiskus ściga wszystkich, którzy nie mogą udowodnić źródła pochodzenia swojego majątku. Wie, że przy kontroli wpadnie. Dlatego idzie do Nowaka, który prowadzi firmę. Z datą wsteczną podpisują umowę o dzieło, czy coś innego, na jakieś tam usługi, których Kowalski nie wykonał. Kowalski ma więc kwit na to, że pieniądze zdobył legalnie. Nowak ma kwit, który jest dokumentacją kosztów i na tej podstawie zmniejsza podatek dochodowy. Takich Kowalskich i Nowaków będzie teraz ścigać nowy zastęp policjantów.

Jak mawiał śp. Stefan Kisielewski "To nie jest kryzys, to jest rezultat". Rezultat idiotycznej polityki fiskalnej i skarbowej. Gdy państwo usiłuje zabrać nam wszystko, co mamy, my się przed tym bronimy. I tylko dzięki temu polska gospodarka jeszcze jakoś funkcjonuje.

Praktyka uczy, że jedynym sposobem na zwalczenie "przestępczości finansowej" i likwidację "szarej strefy" jest obniżka podatków, zakonczenie polityki wyzysku finansowego i likwidacja bzdurnych przepisów. Jeśli ograniczymy biurokrację i wprowadzimy normalny system podatkowy - przestępczość finansowa zniknie sama z siebie.

KOMENTARZE

 • Socjalizm
  długo nie wytrzyma bez totalitaryzmu.
  Rozwój tego drugiego jest nieunikniony - w końcu jesteśmy państwem rozwijającym się.
 • rząd
  śmiertelny wróg społeczeństwa.
 • To to jeszcze nic...
  Zatrudnia sie za minimalna krajowa, a reszta do reki. Co zdolniejsi przedsiebiorcy wypieprzaja z pracy ale pracownik nadal pracuje i pobiera zasilek i kase bez obciazen do reki. W razie kontroli mozna sporzadzic umowe , bo pracownik pracuje dopiero dwa dni. Pozniej znow go sie zatrudnia i cykl zaczyna sie od nowa. Zreszta o kontrolach przedsiebiorca jest informowany, bo ma znajomosci. Kreatywnosc ludzka nie zna granic, panstwo nas rznie to my rzniemy panstwo... Podziwiam polskich przedsiebiorcow!
 • rak w pełnym rozkwicie
  przerzuty i faza terminalna-

  Bez 'zdrowej szarej strefy" - wszystko by umarło-
  Komuna po roku 53 , Liberalizma po 95.

  Kastowy system państwa - to nas rozkłada.

  to kasty stworzyły "gospodarkę" opartą o cechowy ustrój średniowieczny.

  Nic nie można , nic się nie opłaca-

  Mamy deficyt w wymianie - co PO radzi ?
  Intensyfikować eksport surowców -

  K... tego nawet Gierek nie proponował.
 • @Glors 09:09:16
  Cała nadzieja państwa w kapusiach
  ukłony
 • @bajbars 09:15:20
  ...tego i tak nie da sie wykryc, w jakim Pan swiecie zyje? W zyciu nikogo bym nie zakapowal. Juz predzej podlozyl bombe pod US.
 • Мафия международных спекулянтов
  Pamiętacie reportaże w TV czasów stanu wojennego? Te mieszkania pełne niedostępnych dóbr, które gromadzili bandyci-spekulanci? Wraca nowe.
 • @ozimina2 09:28:40
  A przedmowie do wprowadzenia- (stanu wojeny przeciw narodowi):
  "Rosna rekiny podziemia"...
 • Ci wszyscy razem do kupy wzięci (czyli urzędnicy i policja), nie wiedzą, że...
  tylko jeszcze dzieki szarej strefie, Polacy jako tako się trzymają. Jak juz wszystkich wytępia do reszty, to potem na samym koncu... oni sami padną z głodu
 • "Rezultat''-zapomniane słowo
  bo dziś walczy się też z prawem przyczyny i skutku.

  Wszystko bez korzeni.
 • Wszystkim krytykującym te rózne działania - nazwijmy je-...
  dostosowawcze (oczywiście tylko w przypadku tej tępionej indywidualnej przedsiębiorczości) do możliwości prowadzenia działalnosci gospodarczej dyktowanej przez państwo, zachęcam do otwarcia własnej działalności gospodarczej, potem znalezienia sobie miejsca na rynku, potem zatrudnienia osób na stałe umowy, oczywiście opłacenia wszystkich związnych z tym wszystkim kosztów i... wytrwania na tym rynku...
  ... a przecież w tzw międzyczasie, trzeba jeszcze zapewnic sobie i rodzinie środki na przeżycie...
 • komuna w rozkwicie
  co mądrzejsi rozumieją że w dużo przypadkach pracodawca nie może płacić więcej ze względu na bardzo wysokie koszty pracy.
  Wielokrotnie rozmawiałem na ten temat z moją żoną która tylko współczuje swemu pracodawcy i nie ma pretensji do niego za niską płacę tylko do polityków i instytucji państwowych że stwarzają taką sytuację
  To jest niewolnictwo 21 wieku.
  Człowiekowi pozostają tylko ochłapy bo gdyby zsumować wszystkie obciążenia podatkowe na rzecz machiny biurokratycznej takie jak chociażby podatki w paliwie i produktach codziennego użytku to okaże się że wyniosą one 80 %
  Jak zabrać koryto tej machinie polityczno / urzędniczej ?
 • @Jan Paweł 10:25:18
  Żeby rozkręcić nowy, typowy biznes trzeba dokładać lub "jechać na zerze" przez 1-2 lata, bardziej skomplikowane projekty, gdzie trzeba edukować klientów w zakresie nowych pomysłów, tworzyć markę itp. to nawet 3-5 lat. Piszę o skali MSP.
  Przez cały ten czas wyrzucamy w błoto składkę na ZUS (takie socjalistyczne pogłówne). Ok. 12000 rocznie. Za tyle jest w stanie się utrzymać typowy kawaler mieszkający z rodzicami i rozkręcający biznes, przed założeniem rodziny i pójściem "na swoje". Taka kwota rozkłada na łopatki małego przedsiębiorcę, którego działalność natrafia na stagnację, kryzys, który musi przezwyciężyć by znów być "na górce".
  O składkach za pracowników nie ma sensu wspominać, często są zaporowe, czyniąc z przedsięborców "krwawych kapitalistów zatrudniających na umowy śmieciowe".

  Witam Szanownego Kolegę w gronie klasycznych liberałów. :)))
 • Kates Cakes w UK, ciasta domowe
  Kilka lat temu będąc bez pracy w UK, załapałem się do pracy w w/w firmie. Dwie hale, kilka pasów produkcji, reżimy sanitarne... ale początki ?
  Opowiadano mi jak pani Kasia zaczęła piec ciasta w domu i rozwozić po okolicznych sklepach a także sprzedawać na okolicznych targach. W ciągu paru lat pani Kasia dorobiła się sporej fabryczki, która sprzedała za niezłe pieniądze. Co więcej, jak ktoś pojedzie na targi, rynki etc. w UK to zauważy różnych producentów, farmerów żywności, a to miodu, dżemów, marmolady, chleba, przyprawianych iliwek etc. Owszem są kontrole, byłem nawet świadkiem kontroli w piekarni, polskiej piekarni. Przyszła pani, rozstawiła wagę w hali i zaczęła brać poszcególne rodzaje pieczywa... i co się okazało, ano to że w wielu przypadkach waga rzeczywista przekraczała wagę deklarowaną produktu. Pani z uśmiechem podpisała protokół i po kontroli. Pozostaje cała masa hydraulików, elektryków, murarzy, malarzy pokojowych etc. prawie wszyscy pracują na własny rachunek, czy myślicie że prowadzą własne rejestry VAT ? czy prowadzą księgowość, czy w ogóle jakiś urzędnik zawraca im głowę ???
  Nie, chyba, ze jest podejrzany o pranie kasy czy inne machloje, wtedy może mieć problemy. Znajomy mechanik, pięć lat wynajmuje halę i robi samochody. Nigdy nie miał kontroli skarbowej etc. Raz miał kontrolę czy nie tankuje opał do diesli...ale opału nie znaleźli, więc policja go ładnie przeprosiła i poszła sobie. Było to trzy lata temu, jak dotąd działa sobie dalej. I jeszcze jedno, jak pracujesz na własny rachunek to składka na ubezpieczenie rocznie wynosi mniej więcej tyle ile w Polsce płacisz miesięcznie, angole nie chcą mi wierzyć jak o tym mówię...
  UK to jest państwo dużo bardziej przyjazne dla prywatnej inicjatywy
 • @ozimina2 11:29:48
  Cieszę się że Kolega mnie wita:-) ale razcej nie jako liberała, bo to wiąże się z Wolnym Rynkiem a na Wolnym Rynku silniejszy jest ten kto ma większa kasę i jak pokazuje praktyka.. GLOBALNĄ KASĘ.
  Wtedy ta Globalna Kasa "kupuje" sobie w poszczególnych Wolnych Rynkach takie prawo, że Ona (ta Globalna Kasa) nie płaci w ogóle podatków a ci MSP muszą płacic podatki dobojające ich. Także taki GK potrafi kupic tak zagmatwane przepisy, że tylko On jest w stanie sie w tym gąszczu poruszac. Natomiast ja jestem zwolennikiem Społecznej Gospodarki Rynkowej, to jest takiej która ma opieke państwa przed tą właśnie okupacyjną Globalną Kasą (Globalnym Kapitałem w postaci korporacji, firm matek, córek, ciotek i pociotek). Ale jak juz raz taki GK sie zagniździ na jakims Wolnym Rynku, to praktycznie jest juz trudno go zpowrotem przejąc przez prawowitych właścicieli czyli MSP. Pozdrawiam
 • @gorylisko 11:47:42
  Dla uzupełnienia dodam tylko, że w UK obowiązuje trzy miesięczna karencja na zgłoszenie działalności. Tzn. rozpoczynając swój "business" przez trzy miesiące możesz bez żadnej rejestracji legalnie prowadzić działalność jeżeli w ciągu tych trzech miesięcy zorientujesz się ,że nie trafiłeś z pomysłem możesz zamknąć interes bez żadnych konsekwencji i opłat.
  Jak to mówią co kraj to obyczaj.
 • @gorylisko 11:47:42
  więc to jest wytłumaczenie dlaczego Brytyjczycy są za wyjściem z kołchozu UE. Moim skromnym zdaniem w Polsce należy wprowadzić minimum socjalne poniżej którego ani pracodawca ani pracobiorca nie powinien płacić podatków będąc zatrudnionym.
  Obywatel chcąc nie chcąc i tak będzie łożył na nie zbędne potrzeby budżetowe w podatkach codziennego utrzymania- paliwie, żywności i dobrach konsumpcyjnych
 • Jest to takie proste i oczywiste ...
  "... jedynym sposobem na zwalczenie "przestępczości finansowej" i likwidację "szarej strefy" jest obniżka podatków, zakonczenie polityki wyzysku finansowego i likwidacja bzdurnych przepisów. Jeśli ograniczymy biurokrację i wprowadzimy normalny system podatkowy - przestępczość finansowa zniknie sama z siebie"

  ---> Pozostaje pytanie: Dlaczego aż tylu ludzi w Polsce udaje, że tego nie wie i robi wszystko na odwrót?
  Czy odpowiedź na to właśnie pytanie, nie jest w tej chwili najważniejsza?
  Przecież, choćbyśmy zaprezentowali najkorzystniejsze dla całego Kraju i najlepsze na Świecie rozwiązania, to i tak, bez odpowiedzi na to pytanie - i oczywiście bez zrealizowania wniosków z niej wynikających - nigdy nie wprowadzimy tych dobrych rozwiązań w życie.
 • Łza się w oku kręci.
  Naprawdę. Oczyma wyobraźni widzę te brygady Gromu wspierające krwiożerczych urzędników skarbowych, inspektorów pracy i sanepidu.
  Tylko co wnosi, do opisu rzeczywistości kretyńska akcja paru baranów.
  Szara strefa to 20-30% gospodarki. Trzymając się litery prawa są to złodzieje jadący na koszt innych.
  W mojej okolicy wybudowano w ostatnich latach kilkanaście domów. Około połowy wybudowali „rolnicy”. Płacąc około 1000 zł KRUS-u na rączkę wyciągali 3-5 tyś miesięcznie na rączkę. Płaciłem to wiem.
  Oczywiście do lekarz chodzili „państwowego” opłaconego przez kasjerkę z Biedronki. Biedronka nie mogła go opłacić , wiadomo jak to w handlu 1-2% marży.
  „Legalni” przedsiębiorcy, zapominali zapłacić swoim robotnikom i rozpływali się we mgle. Dopiero prokuratura przypominała im o zobowiązaniach w stosunku do inwestora.
  Ścigałem to wiem.
  Może gdyby każdy wywiązywał się ze swoich zobowiązań nikomu nie chciało się przeprowadzać takich idiotycznych akcji?
  Państwo nas łupi na 90% ? Jakaś podstawa do tego twierdzenia?
  To może zamiast łamać prawo, zagłosować na Korwina i zmienić prawo. Podobnież mamy 1,5 mln przedsiębiorców.
  Powinno to dać w ostatnich wyborach 10% a nie 1.
 • a propos norm
  To może jeszcze skarbówka ustali normę pieczenia ciast np. może tygodniowo upic trzy ciasta a co ponadto, to już opodatkować...
  a na obiad możesz upiec tyle schabowych plus jeden ile masz członków rodziny... ten jeden to dla kontrolera podatkowego ;-), jeżeli się nie zjawi zapakować w kopertę i wysłać expresem poleconym...
  a czy ktoś ma jakiś pomysł na działkę dla skarbówki dla bigosu ?
  Jak wiadomo bigos to zazwyczaj w wielkim garze się gotuje i trzeba będzie udowodnić, że nie sprzedaż tylko na własne potrzeby a do koperty nie zabardzo się nadaje ;-))
 • @Cezary Bialik 12:22:27
  Doliczmy rodziny i beneficjentów lepszego świata. Jak nic 30 %, czemu więc jest troszeczkę inaczej.
  Wiem przedsiębiorcy to masochiści, uwielbiają terror i ucisk. Więc mają co chcą, w czym rzecz?
 • @Jan Paweł 09:55:01
  Szara wyspa ze stadionem
  Artykuł w RMF24 załamywał niedawno ręce nad tym ile Polska rocznie „traci” przez szarą strefę. Ile dokładnie? Gdyby nie oszuści podatkowi, Polska byłaby bogatsza co najmniej o 5,8 miliarda złotych rocznie – grzmią autorzy, powołując się na wyliczenia Kontroli Skarbowej. Podobno najwięcej lewych faktur bo 120 tysięcy wykrywa skarbówka w firmach handlujących paliwami i złomem. Jednak podatku zdaniem autorów starają się nie płacić wszyscy, łącznie z sektorem publicznym a w szczególności z samorządami. Namierzono nawet popełniające ten grzech śmiertelny szkoły. No, dosłownie koniec świata. W sumie Polska jest przez to „biedniejsza” o równowartość trzech Stadionów Narodowych – kończą swoje deliberacje autorzy.

  http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-prawie-6-mld-zl-rocznie-traci-polska-przez-szara-strefe,nId,718014

  No, nie wiem czy podpieranie się tutaj Stadionem Narodowym jest takim szczęśliwym pomysłem… Kosztujący wielokrotnie więcej niż powinien i nie produkujący nic tylko straty jak okiem sięgnąć Stadion Narodowy nie jest przecież żadną jednostką bogactwa aby być o nią „bogatszym”. Jest jednostką straty której posiadacz jest przez sam ten fakt biedniejszy, nie bogatszy. Jeżeli Jasiu zrobi dekorację choinkową z banknotów dwustuzłotowych taty to czy tata Jasia będzie bogatszy czy biedniejszy?

  Polska z trzema Stadionami Narodowymi więcej byłaby uboższa niż jest z jednym i całe szczęście że ich nie ma! (zakładając że funduszy nie zmarnowano na inne dekoracje choinkowe). Jeżeli więc na skutek niepłacenia podatków kraj uniknął trzech więcej bezdochodowych dinozaurów kosztujących krocie to na zdrowy chłopski rozum należałoby raczej zachęcać ludzi i instytucje do dalszego niepłacenia… Na tej samej zasadzie nie można dowodzić że dzięki oszukiwaniu na podatkach Polska jest „biedniejsza” o miliardy które min. Rostowski wyrzuciłby bezpowrotnie na ratowanie banków francuskich czy włoskich. W rzeczywistości jest dzięki temu bogatsza. Bogatsi w każdym razie są jej obywatele…  Aby uzmysłowić sobie szkodliwość halucynowania o kraju „biedniejszym o 3 stadiony narodowe” warto spojrzeć na całość zagadnienia. Szara strefa w Polsce to w sumie 29% PKB – lekko licząc 150 miliardów złotych. Wspomniane w artykule 5,8 miliarda „strat”, nie bardzo wiadomo skąd wzięte, to przy tym błąd zaokrąglenia. Szara strefa to nie tylko jedna trzecia państwa. To jego filar. Gdyby państwu udało się ją przypadkiem „zwalczyć” to katastrofa byłaby trudna do wyobrażenia. Szara strefa dynamicznie produkuje i zatrudnia, bez ingerencji państwa i poza nim. Jest tam bo państwo zagnało w nią ludzi nadmiernymi podatkami i obłąkańczym ZUSem. Bez niej setki tysięcy ludzi więcej wisiałyby na rządowych kroplówkach rozkładając finanse publiczne. Dzięki niej setki tańszych produktów nie ujrzałoby światła dziennego. Szara strefa jest odruchem samoobrony społeczeństwa. Tym większa im wyższe podatki, większe obciążenia socjalne i bardziej dokuczliwa biurokracja.

  Zwalczanie szarej strefy prowadzi zawsze do skutków odwrotnych do zamierzonych. Jest walką z cyferblatem zegara bez zrozumienia mechanizmu kryjącego się za nim. Im więcej działań represyjnych, kontroli, nalotów i kar tym szara strefa jedynie głębiej zakamuflowana, nie mniejsza. Jest jedna metoda na szarą strefę – niższe podatki i obciążenia socjalne a przez to brak brak motywów do schodzenia do niej.

  Dlaczego ludzie żyją w szarej strefie? Bo muszą. Zmuszają ich do tego bieda, podatki i ZUS. Dobre porównanie Polski i Anglii z www.PolskaBieda.com:

  http://www.polskabieda.com/img/polskiepodatki3.png

  Gość z dochodem rocznym brutto rzędu 40 tys. zł – rzędu średniej krajowej – w UK nie wszedłby w ogóle na ekran radaru podatkowego będąc poniżej kwoty wolnej od podatku. W Polsce natomiast musi płacić podatki rzędu 17%. Jest tym od razu, na samym początku, o 17% do tyłu w stosunku do swojego angielskiego konkurenta.

  Ale to tylko część problemu. Podatek tej wysokości być może dałoby się jeszcze przeżyć gdyby nie socjał. Jeśli dodamy do tego jeszcze obciążenia socjalne (ZUS) sytuacja staje się groteskowa. Składka na socjał (emerytalne, rentowe i chorobowe, pomijamy ubezpieczenie zdrowotne) dobija gościa. Jego część składki (resztę płaci pracodawca) przy tym dochodzie brutto wynosi, o ile dobrze szacujemy, około 18.7% podstawy. Całkowite więc obciążenie dochodu brutto PLN40k daninami dla państwa jest w Polsce dla pracownika z tym dochodem rzędu 1/3. 1/3 całego dochodu idzie na OFE z którego delikwent NIC nie ma i NIC mieć nie będzie! I nie ma w tym nawet ubezpieczenia zdrowotnego, jakie by ono nie było, bo na nie płaci osobno. Czytelnicy zorientowani w UK dorzucą z pewnością do tego ile wyniosłyby angielskie składki socjalne dla tego przypadku tak aby mieć pełne porównanie obciążenia płacy brutto. Przyjąć można że razem będzie tego sporo poniżej 1/3 dla porównywalnej sumy!

  Oto powód dla którego że ludzie automatycznie dryfują ku szarej strefie gdzie na socjalu zaoszczędzą i więcej wezmą na rękę. Gdzie prościej po prostu związać koniec z końcem. Że pominiemy już iż w wielu przypadkach nie ma po prostu innego wyboru – pracy w „białej” strefie nie ma.
 • @ozimina2 09:28:40
  Spekulacja nie jest niczym złym. W istocie spekulanci pełnią ważną role w społeczeństwie, nie dość , że zapewniają obrót firmom, w dodatku biorą na siebie ryzyko zmiany cen.
 • do polskich polityków
  http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths

  http://www.youtube.com/watch?v=a0vXhwYDfOA
 • @Jan Paweł 11:50:43
  Panie Pawle...

  Rynek, co do którego politycy kupczą regulacjami nie jest "Wolnym Rynkiem". To musi być - z definicji - rynek regulowany. I nic tego faktu nie zmieni - choćby nawet w TVN'ie mówili, że jest odwrotnie.
 • @gorylisko 11:47:42
  Bardzo dobry przykład podałeś. Tam państwo pozwala normalnym ludziom zyć, podatki płacą ci którzy rzeczywiście powinni je płacić. U nas państwo (administracja z tymi wszytskimi urzęadmi, aparatmi ścigania i wymiarem sprawiedliwości) pełni funkcje okupacyjne wobec Obywateli Polski i działa na rzecz obcego Globalnego Kapitału
 • @kserkses 13:34:14
  Brawo Kserkses, bardzo dobry wykład. Powinien go przeczytac każdy, kto jeszcze nie rozumie tych mnechnizmów. Pozdrawiam
 • @pmad 13:47:55
  Właśnie o to chodzi, żeby politycy nie kupczyli rynkiem (jak robią to teraz na rzecz Globalnej Kasy) tylko wypełniali misję do której zostali powołani. Więc tak samo, jak misją jest obrona militarna Kraju (poprzez dobrą armię), tak samo Kraj trzeba bronic gospodarczo poprzez dobre prawo, broniące gospodarujących u siebie obywateli. Bo kraje można zdobywac nie tylko wojnami ale także okupacją gospodarczą, co właśnie dzieje sie w Polsce
 • @Ezechiel 13:34:21
  Ależ oczywiście. Dzięki spekulantom reglamentowane towary dostępne są dla WSZYSTKICH.
 • SANEPiD i... weterynaria
  Skarbona, ZUS - wiadomo. Nie zapominajmy jednak o kontroli sanitarnej! Jest to instytucja, która w wielu przypadkach UNIEMOŻLIWIA rozpoczęcie działalności.
  Podobną niszczycielską funkcję spełniają jeszcze służby weterynaryjne.
  I SANEPiD i weterynaria stosują świetną taktykę. By nie mieć roboty w przyszłości nie wydają zezwoleń na działalność.
  W branży spożywczej i handlowej są jeszcze inne inspekcje, dla których przedsiębiorca, szczególnie ten mały i na dorobku jest zwierzyną łowną.
 • i jeszcze jedno w sprawie UK
  jeżeli masz problemy ze spłatą czegokolwiek, zawsze może poprosić o spłate na raty...może to być 10GBP miesięcznie, 95% jest to możliwe, co więcej, jeżeli masz kłopoty finansowe możesz poprosić o prolongatę spłaty...zazwyczaj w 90% jest zgoda... dlaczego tak się dzieje ?
  moim zdaniem nie rządzą opłacani politycy przez niemców jak bartoszewski... ciekawe czy ktoś znajdzie w aparacie rządowym UK bodajże urzednika a nie ministra płaconego przez fundacje niemiecki, francuskie etc.
  no i nie rządzi w UK słońce peru... i co najważniejsze finansami nie zarządza jakby nie patrzeć łobywatel UK j. rostowski...
  radary są a jakże i to w wielu miejscach ale są one oznakowane, mało tego oznakowana jest strefa kontrolna radaru... może zrobię trochę fotek
 • @Jan Paweł 11:50:43
  "ale razcej nie jako liberała, bo to wiąże się z Wolnym Rynkiem a na Wolnym Rynku silniejszy jest ten kto ma większa kasę i jak pokazuje praktyka.. GLOBALNĄ KASĘ."

  Ladne frazesy...zupelnie niepotrzebnie, powiedz poprostu ze ci sie robic nie chce i chcesz zyc na cudzy rachunek.
 • Sanowni Państwo
  Wszyscy, jak jeden mąż, piszecie - jak to w Polsce jest źle.
  Pisze to Lwia część blogerów i prawie wszyscy komentatorzy.
  CZY OD TEGO ZROBIŁO SIĘ LEPIEJ?!?!?!?

  Blogerzy domagają się - aby
  UWAGA!!!
  ABY IM ZA TO PŁACIĆ!!!


  LUDZIE! OPAMIĘTAJTA SIĘ!!!

  Wladza - robi źle - i nie trzeba żadnych blogów - wystarczy wyjrzeć przez okno, albo - nawet nie wyglądać. Władza przyjdzie i popisze się własnymi zdolnościami.

  Ale WY - czy nie jedziecie na tym samym wózku?
  ONI - za nic - chcą kasy.
  WY - też.

  Na hasło "demokracja bezpośrednia" - nie piszecie ani słowa.

  Jesteście ponad.
  PONAD KIM? U DIABŁA????

  Na Was też trzeba pracować?
  Za Wasz niekonstruktywny, a jednak zachowawawczy LAMENT?

  ZAPŁACĘ - za teksty coś mogące realnie zmienić na korzyść.
  Czekam na zgłoszenia.
  Lamenciarze...
 • @emk6 14:32:01
  A ty prowadziłeś juz działalnośc gospodarczą? z tego co piszesz, to jest to na razie dla ciebie czarna magia. Zgłos działalnośc gospodarczą i utrzymaj sie przynajmniej rok na rynku i wtedy coś napisz...
 • @Jan Paweł 15:18:03
  Sam , to jeszcze pół biedy. Niech utrzyma przez ten rok, choć jednego pracownika na legalnym etacie.
  Kiedyś już się wypowiadałem w tym temacie. . Każdy kandydat na urzędnika rządowego lub samorządowego, powinien przejść swoistą aplikację, tworząc i utrzymując choć przez rok firmę, choćby z jednym pracownikiem. Potem mógłby ubiegać się o stanowisko urzędnicze.
 • @zadziwiony 16:10:02
  Świetny pomysł.
  Albo - Urzędnik rejestruje działalność - jako urzędnik - i wygrywa w przetargu stanowisko na rok, dwa...
 • @BTadeusz 16:29:32
  Podobnie minister... premier...
  I nagle sfera budżetowa stałaby się wolnorynkową...
 • po tym co widzę,
  jak jesteśmy okradani w biały dzień, jestem za wszelkimi metodami, legalnymi, a jest to możliwe, by nie płacić, lub ograniczać ile się da podatki, lepiej oddać na cele społeczne, niż wpłacać oszustom na nagrody, którzy i tak na cmentarzach czy przy śmietnikach, kręcą swoje lody. U mnie pewien znany biznesmen, tak skutecznie omijał podatki, wrzucając co się da w koszty, że wybudował trzy domy , sobie i dzieciom, z pełnym wyposażeniem, kontrole owszem bywały, ale nic nie mogli zarzucić.
 • @FanDaVinci 17:03:44
  kolejny złodziej
 • @FanDaVinci 17:03:44
  niestety w mojej ojczyźnie tak jest że trzeba być złodziejem a uczciwy człowiek nie ma co tu robić. Wniosek, u szczytów władzy są złodzieje którzy tworzą złodziejskie prawo.
  Ostatnio usłyszałem w radio że w dobie kryzysu i zaciskania pasa, oczywiście społeczeństwu marszałek Kopaczka wraz z zastępcami przyznali sobie wielotysięczne premie
 • A płaczom i lamentom nie będzie końca...
  Tak ten świat jest urządzony
 • @BTadeusz 14:43:31
  poproszę o zmianę podatków jak w systemie UK...
  opłatę lekarstw, system opieki zdrowotnej...
  ile za ten tekst towriszczi zapłacisz ?
  bo póki co ja nawet niemyślę o poworcie do Polski...
  tu mi jest dużo lepiej...
  powidzcie mi towariszczi czy w Polsce jest możliw, zeby zwykły nauczyciel pojechał sobie do Japonii na dwa tygodnie ?
  czy w Polsce pracownik Biblioteki pojechał do Chin na dwa tygodnie
  a potem na wczasy do Hiszpaanii np. na Ibizę albo na Maderę na weekend do Rzymu... ja mówię o tym samym roku szkolnym...
  proszę się nie dziwić...a lamenciarze mają sporo racji, poza tym należałby dołączyć lamenty na Śląsku z powodu kolei tak świentnie zorganizowanej, sieci autostrad czy stadion narodowy mało odporny na deszcz kiedy pada... można by takich lamentów sporo znaleźć...
 • @gorylisko 17:43:29
  Widzę, że Pan wierzy, że będzie od nich lepiej...

  "Poco kmu droga, jeśli nie prowadzi do swiątyni?"
  (z filmu "Pokuta")
  "Po co mówisz, skoro możesz milczeć?"
  (arabskie)
 • jest i przedmiotowy artykuł:
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/767915,Masowy-wypiek-ciast-w-mieszkaniu-Sanepid-interweniuje
 • GIGANTYCZNE GETTO DLA POLAKOW
  W tym gigantycznym getcie, analogicznie jak w getcie zydowskim z czasu okupacji niemieckiej, policja getta jest tej samej narodowosci co wiezniowie.
  policjanci nie wiedza, ze jak juz wszystkich zlikwiduja, przyjdzie czas i na nich samych. POlszewia nie zdazy zgasic swiatla, tez pojdzie do gazu, tyle, ze ostatnia. Tymczasem jest bardzo POzyteczna dla likwidacji Getta Polakow.
 • @BTadeusz 14:43:31
  Blogerzy też żyją z problemów.
  Jakby nie było problemów to by pewnie czuli się nie potrzebni.
  Dlatego realne rozwiązania takie jak bezpośrednia demokracja nie są tematem zainteresowania.
 • @NUS 19:08:45
  Ba, gdybyż tylko...
  Blogerzy żyją z poczucia włąsnej wyższości nad kimkolwiek. To ich kręci.
  ONI - wiedzą co wystarczy, aby wszystkie problemy rozwiązać, tylko lemingi, tylko plebs ... itd. itp. ...

  I ta ich "wyższość" - odbija się w zwierciadle Nowego Ekranu obecnie.
  Gdyby chociaż wewnątrz siebie - tej lepszej warstwy - ustanowili i podporządkowali się zasadzie woli większości - byliby górą.
  A tak - mimo, że ich tyle i TAAAKICH - skamlą...

  Jednego nie rozumiem.
  Chcą zmieniać Polskę dla Polaków. Nie dla siebie. Altruistycznie - dla innych. Dla tych, którymi tak naprawdę - gardzą. Których mają za gorszych, głupszych od siebie...
  Naród wybrany, psia krew...
  I zasypiają z tym spokojnie, i nie mają wyrzutów sumienia..
  A jakby ktoś, coś - to katechizmem po łbie...

  Służąca gospodyni w czymsiś przewiniła,
  właśnie natenczas, kiedy pacierze kończyła
  Obróciwszy się przeto z gniewem do dziewczyny,
  mówiąc właśnie te słowa "i odpuść nam winy"
  Biła bez litości...
  Uchowaj Panie Boże...
 • @zadziwiony 16:10:02
  Ale Ty masz głowę!:-) oczywiście że jest to dobry pomysł na tych wszystkich urzędasów którzy myślą, że to oni tworzą PKB i... zarabiają na siebie:-)
 • Ktoś nie sprawdził dat - to miało miejsce 2 lata temu!
  Nie wiem co się dzieje z tymi dziennikarzami, ale artykuł o Sanepidzie w mieszkaniu prywatnym pojawił się w Wyborczej w maju 2011:
  http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,9579096,Babki_i_szarlotki_na_lewo__Sanepid_w_mieszkaniu.html

  Wczoraj pojawił się wykop tej informacji, ale Polskie Radio też podchwyciło temat i też powołało się na Wyborczą. A daty przy artykule mówią wyraźnie, że to stary temat, jakkolwiek nie wiadomo, czy znowu urzędnicy nie wpadną na to ponownie.
 • Wszyscy zwolennicy szarej strefy.
  Uciskane miliony, idźcie do wyborów, zagłosujcie na JKM wygracie w cuglach.
  Wprowadzicie 10%VAT, zlikwidujecie PIT.
  Rozwiążecie inspekcje budowlane i sanitarne. Pstryknięciem palca zakończycie żywot ZUS i NFZ
  Policzcie się, w wasza siła jest ogromną.
 • @Cezary Bialik 20:40:16
  Stwórzmy "Partię Klasy Średniej".
  1.Warunkiem (jedynym) członkowstwa:
  -"Zarejestrowana działalność gospodarcza".
  2.Programem:
  -"Ułatwienie formalno prawne prowadzenia działalności gospodarczej w warunkach konkurencji - dla członków PKŚ.
  I:
  Stopniowa eliminacja uznaniowości w kompetencjach funkcjonariuszy państwowych".
  3.Procedurą podejmowania decyzji:
  -"Większość stanowi".
  4.Zasadą lojalności:
  "głosowanie we wszelkich wyborach do władz publicznych - wyłącznie na członków PKŚ"
  5.Finanse:
  -"Dobrowolne składki - na razie - wskazane wykorzystanie owego "1-go %-ta" z PIT."

  Kto wstępuje?
  Kto poprze? (głosem w wyborach)
 • @Cezary Bialik 20:40:16
  Jest nas trzy miliony.
  Z rodzinami ~8 milionów
  Jeśli zagłosujemy konsekwantnie na swoich - zdobędziemy wszystko w parlamencie.
 • @Cezary Bialik 17:09:50
  ty kolego jesteś idiotą, co nie jest karalne, a nazwanie kogoś złodziejem jest, proponuję byś się z tego wycofał, tak na początek.
 • @Bania 17:22:31
  ja nie pisałem o złodziejstwie, a wykorzystywaniem prawa, do omijania złodziejskiego haraczu. Mój znajomy kupował drobiazgi na potrzeby firmy, mydło, papier toaletowy, ręczniki, proszki itp. spytałem czemu nie bierze faktury, na co odpowiedział, że to takie drobiazgi za parę zł, szkoda czasu i papieru, więc chwilę popytałem co i ile kupuje, przeliczyłem mu w skali roku, to się za głowę złapał, pokazałem mu, że te pieniądze może wydać na paczki dla dzieci pracowników, czy inną formę dla swoich ludzi, co mu się spodobało, obecnie nie kupuje przy okazji, a hurtowo co potrzeba, bierze fakturę i daje ludziom premię za odpisy od podatków!
  Rząd, nadużywa danego im prawa, samemu siebie ocenia i wynagradza, a co mnie najbardziej wkurza, chleją tam alkohole, gdzie w firmach prywatnych nie ma możliwości kupić tych szczególnych napojów na koszt firmy, Polska chyba jest jedynym krajem min. w UE, gdzie taki proceder jest uprawiany ! trudno jest nawet mówić o reprezentacji, skoro tego są setki litrów ! Prawo dla tego jest takie zawiłe, by móc lawirować w jego labiryncie, a jak mówić o prawie, skoro prawda jest głosowana, polityka i biznes to wojna o wpływy, stąd korupcja, jak nie można ominąć prawa, to się kupuje prawo.
 • @t-rex 21:27:45
  oszustwem jest np. fakt, że taki "rolnik" będący na KRUS-sie, prowadzi firmę, a że ma dużo mniejsze obciążenie w kosztach, staje się konkurentem podobnej firmy płacącej ZUS, to jest przekręt w biały dzień, tam są mld zł. Podobnie ma się sprawa z firmami zagranicznymi, gdzie dostają z marszu przywileje, a po ich skończeniu likwidują firmę. Takich przypadków jest sporo, jesteśmy okradani i ciemiężeni, niech mi ktoś wskaże, ile np. w Niemczech jest marketów hiszpańskich, francuskich, portugalskich, angielskich itd. ?? podobnie z mediami, w Polsce mają raj, grabią ile wlezie, jak mają płacić podatki, to firma macierzysta wystawia fakturę za coś tam i pieniądze płyną najczęściej za Odrę.
 • @
  jest jedna dobra strona

  do tej pory mało kto się przejmował przepisami, ponieważ zakładał, że da się je obejść. kwitła szara strefa.

  no a teraz taki dupek, jeden z drugi, może i się zastanowi na kogo głosuje.

  nie było żadnego nacisku społecznego na zmianę idiotycznych przepisów.
 • @BTadeusz 19:42:22
  panie BT nie wiem skąd ta pewność charakterystyki blogera, każdego ?
  pańska znajomość sumień i snów blogerów tudzież zachowań katolików jest porażająca jak expose donka t w 2007 zaś pewność wiary w słuszność własnej opinii dorównuje tylko wiary michnika we własną uczciwość
  pogratulować dobrego samopoczucia jak j. rostowskiego co do stanów finansów... ciekawe kiedy szanownemu panu w wielkości zadęcia wałęsa nie podskoczy... gdyby zadęcie przeszkadzało mam dobre dojście do pingwinów z madagaskaru...już tam kowalski coś wymyśli
 • a ja
  jak zwykle dwa słowa wtrącę:
  Demokracja Bezpośrednia
 • @FanDaVinci 23:10:04
  Może ustalmy coś na początek.
  „Rolnik” kręcący na KRUS-ie to oszust, przedsiębiorca robiący wałki na VAT to uciśniona ofiara reżimu. Czy tak?
  Był już jeden taki co miał podobną ideologię, Kali mu było. Mamy załatwiony temat logicznego myślenia.

  Paczki dla pracowników fundowane są z „socjalnego” a pracownicy odprowadzają od nich normalny podatek. Jest to kolejny, nieunikniony, koszt który trzeba wpisać w księgi.
  Jeżeli chodzi o małych przedsiębiorców. To wydanie 200 zł na pracownika ,na którym się oszczędził w ciągu roku dzięki śmieciówkom kilka tyś, nie powinno położyć się cieniem na bilansie.
  Ja osobiście spotkałem się z przedsiębiorcą, który nie chciał sprzedawać swoich produktów pracownikom.
  SPRZEDAWAĆ, po koszcie plus 20% marży. Aby uniknąć samozaopatrzenia zatrudnił 4 ochroniarzy na zmianę i zamontował około 30 kamer . Szczęściem łazienki wyłączył z monitoringu.
  Niepełnowartościowe produkty, bez wartości handlowej, ale absolutnie użyteczne, szły do przemiału.

  „ ja nie pisałem o złodziejstwie, a wykorzystywaniem prawa, do omijania złodziejskiego haraczu”
  Państwo też omija prawo ,pobiera podatki, na cele które zobowiązało się za nie zrealizować. Później ustala limity, wykonania. Przesuwa realizacje kolejnych projektów, kombinuje.
  Jaka jest różnica między tymi postawami?
 • @Cezary Bialik 06:07:34
  Dobre prawo to takie gdzie jego jest mało.
  W tym kraju prawo jest robione pod odpowiednie zamówienia partyjne.
  Zaś jego rozdrobnienie i niby regulacja powoduje że w/w prawo jest nic nie warte.
  Państwo polskie poprzez g....ne prawo generuje problemy , a potem dzielnie je zwalcza.
  Napad policji na garnek i patelnie to przykład takiego prawa.
 • @kanton 06:24:13
  „Jest nas trzy miliony.
  Z rodzinami ~8 milionów”
  cytat z BTadeusz.
  Przy frekwencji jaka w Polsce jest to około 50-60% głosów, w przeliczeniu na mandaty to jakieś 70%. Można swobodnie wprowadzić każdą zmianę, ze zmiana Konstytucji włącznie
 • @
  Czyli będą ścigać okradanych a nie tych co kradną grube miliony? Przez to "ściganie" firmy pomagające rejestrować działalność w innych krajach przeżyją oblężenie. Patologia. Nawet w Rosji jest łatwiej prowadzić działalność gospodarczą niż u nas....
 • @gorylisko 02:56:10
  Pańskie CREDO:
  ====================
  o tym co mnie boli...
  ====================

  Co mam komentować?

  Przejrzałem Pańskie posty.
  Nie znalazłem ANI JEDNEJ konstruktywnej i mającej znamiona realności - propozycji.
  Same lamenty.

  W piewszym zdani Pańskiej autopromocji DEKLARUJE Pan - LAMENT.
  Pan tu jest, by się skarżyć.
  Tak Pan napisał
  .
  Przecież przyznałem Panu rację
  Pan nie rozumie - co pisze?
 • @t-rex 21:31:59
  Z tego, co widzę -:)))
  A raczej z tego - czego nie widzę - POPARCIA.
  wnioskuję, że większość tu piszących, to beneficjenci budżetu.
  Bez "państwa" - nie utrzymaliby się przy życiu.
  Propozycji jakich zmian , na JAKIE lepsze - można się spodziewać od takich "patriotów"?
 • @Cezary Bialik 06:07:34
  z pańską logiką coś jest nie tak, albo mówimy o łamaniu prawa, albo o niesprawiedliwym prawie, które daje możliwość manipulacji, a daj i napędza, bo ludzie czują się oszukiwani i niech mnie pan nie rozśmiesza, że z pieśnią na ustach idzie wpłacać podatki dla darmozjadów sejmowych.
  Forma pomniejszania podatków, przez koszty, jest praktykowana na całym świecie, a to dzięki zawiłości i lukom w prawie, które służą tylko tym najbogatszym, biedny nawet gdyby mógł coś uszczknąć, to i tak nie ma z czego. Jeżeli tego pan nie widzi, to o czym można rozmawiać? Niech pan sobie porówna Dekalog z obecnym labiryntem obowiązującego prawa.
 • @FanDaVinci 11:20:52
  Czym innym jest umiejętne rozpisywanie uzasadnionych kosztów prowadzenia działalności, celem uniknięcia podatków.
  A czym innym prywatna konsumpcja wpisana w przedsiębiorstwo. Flota 6 luksusowych samochodów do wyłącznej dyspozycji właściciela. To jest kradzież w białych rękawiczkach, nic więcej.
 • @BTadeusz 10:21:26
  woooooow...widecznie pieszczota ineczej z buta w okolice mentalnej pańskich okazała się bolesna... a po panśkiej odpowiedzi, zrozumiałem, że owszem czytać pan umie ale czytanie tekstu ze zrozumieniem to widocznie dla szanownego pana wyższa szkoła jazdy na wrotkach i to w dodatku po piasku...
  widzi pan, zawsze byłem za wolnym rynkiem...tedy domyślnie, regulacje won, zaś rynek załatwi resztę...proste jak konstrukcja cepa wyprodukowanego bez norm i przepisów wedle łujni jewropejskiej
  paniał ?
  np. podatek pogłówny załatwiłby sprawę prostoty podatków i spadku korupcji i malwersacji
 • @gorylisko 11:14:20
  Bardzo Pan osobisty, i pyskaty, jak baba z magla.
  Szkoda mi czasu na robienie Panu "pubicity".
  Pogłówne nie jest Pańskim wynalazkiem. Konia kują, żaba... itd..
  Ale gdyby chwilę Pan pomyślał (tak, to nie boli, proszę spróbować), to wypadło by Panu rozejrzeć się za siłą sprawczą, która mchciałaby i była w stanie to pogłówne wprowadzić. I wniosek prosty - jedna możliwość - dyktator. Jest Pan chętny? - noi to do dzieła.
  Takich, jak Pan - cwaniaków/głupków - oczekujących, że pojawi się dyktator i będzie realizował Pańskie, A NIE SWOJE - pomysły - jest tu wielu. Załóżcie partię , czy co...

  Systemów wewnętrznie spójnych i stabilnych można wymyśleć wiele.
  Problemem jest ścieżka dojścia. I siła sprawcza, któa nas przez tę ścieżkę przeprowadzi.przepchnie - nie wywołując destrukcji wszystkiego.

  Wyedukowana większość - jest taką siłą sprawczą, a większościowe stanowienie prawa jest realną możliwością modelowania państwa.

  Wolny rynek - to pojecie nieprecyzyjne - bo to astrakt czysto teoretyczny - Pan - i pusty wszechswiat. Do bani z takim modelem - można się kłócić, jak pięknie byłoby - w sytuacji- która się zdarzyć nie może. To temat - właśnie dla bab z magla.

  Modelem gospodarczym - może być wolna konkurencja. Czym się różni od wolnego rynku? Ano tym, że zakłada istnienie podatków - A POZA TYM OGRANICZENIEM - WOLNY RYNEK.
  Oczywiści zdaje Pan sobie sprawę, że podatkami można tak zdeformować woność konkurencji rynku produkcji i usług , że wolności zostanie tyle, czo w nazwie.

  Nawet najtańszy system prawny w państwie - jednak kosztuje - muszą istnieć osoby administrujące ochroną stabilności tego systemu.
  Muszą więc obywatele pragnący tego państwa - cześć swych produktów i usług - przekazać bezpłatnie - tym "stróżom praw" oraz osobom, których podtrzymanie życia - obywatele uznają z swą humanitarną misję.

  I tu są dwie możliwości - odebrać część produkcji i usług - poprzez podatki, lub dodrukować pieniądz i rozdać tym - których utrzymanie obywatele przyjęli jako własny imperatyw.

  Wszystkie obecnie funkcjonujące systemy prawne stosują systemy mieszane "suprpozycję" tych dwu podstawowych spsobów.

  Jednak większość obywateli wszystkich państw - uważ swój system "budżetowy" - za niesprawiedliwy.

  I ja - (nie sam, nie jedyny) proponuję, by zmienić ten system na taki, w którym nad sposobem utrzymania państwa - kontrolę miała większość.

  A co Pan myśli na inne tematy - to mnie mało interesuje.
  Jeśli odpowiadam Panu - to z grzeczności. Bez nadzie na to, że czegoś rozsądnego się od Pana dowiem.
 • Bojkot Wyborów
  To bardzo dobrze że społeczeństwo zaczęło się organizować przeciwko złodziejskiemu państwu To partie mafie doprowadziły do takiej sytuacji że ludzie zaczęli się bronic.Można jeszcze sięgnąc po broń dużo mocniejszą o Bojkot Wyborów.Jestem w posiadaniu apelu o Bojkot Wyborów który napisała niestety już nie żyjąca pani Anna Walentynowicz.Pani Ania w swoim apelu wzywa Naród do stawienia oporu tej reżimowej władzy poprzez odmowę udziału w wyborach.Wybory w Polsce są niedemokratyczne.Obecna ordynacja preferuje partie polityczne(mafie) To prezesi tych partii ustalają kolejnosć kandydatów na listach wyborczych i tak naprawdę wyborca nie ma wpływu na kogo głosuje.Na dodatek art 104 konstytucji RP zwalnia posłów od odpowiedzialnosci za realizację programów z którymi występują podczas kampani wyborczej.Powoduje to w skutkach marazm i korupcję.To rzady partii mafi sprawują kontrolę nad Sejmem.Dlatego wzywam wszystkich Rodaków w Polsce i poza jej granicami o udział w Bojkocie Wyborów do Europarlamentu oraz wyborów do Sejmu i Senatu.Stefan Dembowski Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031