Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1911 postów 27 komentarzy

Wróg ustroju

Leszek Szymowski - Niezależny dziennikarz śledczy. A poza tym osoba najbardziej znienawidzona przez polityczną poprawność: katolik, biały, mężczyzna, heteroseksualny, kierowca, przedsiębiorca. leszek.szymowski@gmail.com

Kneblowanie Korwina

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zakazanie Korwin - Mikkemu krytyki Związku Nauczycielstwa Polskiego to kolejny krok w stronę ograniczania w Polsce wolności wypowiedzi. Czyżby sądy wychodziły naprzeciw inicjatywie Michała Boniego i rozpoczęły walkę z "mową nienawiści"?

Wyrokiem (na szczęście nieprawomocnym) Sądu Okręgowego w Warszawie Janusz Korwin - Mikke został zobowiązany do przeproszenia Związku Nauczycielstwa Polskiego. ZNP zaskarżyło JKM-a do sąd za stwierdzenie (w felietonie dla SE) że ZNP to "organizacja przestępcza". Sąd uznał, że ta wypowiedź narusza dobra osobiste związku i kazał Korwin - Mikkemu przeprosić. Oczywiście publicysta od wyroku się odwoła i sprawą będzie musiał się zająć Sąd Apelacyjny. Po nim prawdopodobnie Strasburg, bo nie wyobrażam sobie, aby JKM nie udał się tam w wypadku przegranej.

Osobiście podzielam pogląd JKM-a na ZNP. Uważam, że to jedna z najbardziej szkodliwych instytucji w kraju. Skutki jej działalności widać w systemie oświaty. Jednak nie to jest najważniejsze. Korwin - Mikke może sobie uważać o ZNP co chce i per analogiam ZNP może sobie o nim uważać co chce. Obie strony mogą też te poglądy wyrażać. Sprawa w sądzie w ogóle nie powinna się toczyć. ZNP powinien mieć więcej dystansu do siebie, a sąd powinien powództwo oddalić już na pierwszej rozprawie, powołując się na wolność słowa. Ta sprawa jest komprmitująca dla Polski nie ze względu na jej wyrok (bo to też), ale ze względu na to, że w ogóle się zaczęła. Że w wolnym ponoć kraju sądzi się człowieka za to, że powiedział co myśli o instytucji utrzymywanej z podatników (w tym jego) pieniędzy.

Wyrok na JKM-a zbiegł się w czasie z momentem ogłoszenia Michała Boniego szefem jakiegoś dziwnego ciała przeznaczonego do walki z "mową nienawiści". Nie do końca wiadomo o co chodzi, ale z doświadczenia pięciu lat rządów Tuska, można się obawiać, że chodzi o to, by stworzyć prawo umożliwiające karanie wypowiedzi niezgodnych z oczekiwaniem władzy. Korwin - Mikke ma szanse zostać pierwszą ofiarą tej walki z "mową nienawiści".

Następni w kolejce jesteśmy my wszyscy, którzy wykazujemy "nieprawomyślność". Idą dla nas ciężkie czasy.

KOMENTARZE

 • bo niestety, ale ustawa Boniego
  zmierza właśnie do wprowadzenia cenzury na niezależne wypowiedzi. Pod tą chora ustawę można podciągnąć wszystko. Nawet krytykę tej ustawy uznać za "mowę nienawiści". Krytyke Boniego również.
  Nie wiem czy ZNP jest organizacją przestępczą, wiem że jest organizacja wyjątkowo szkodliwą dla edukacji młodych ludzi jak i wyjątkowym pasożytem budżetu. Chyba nawet większym niż rozpasana biurwokracja...
 • L. Szymowski
  Sorry, ale to czy Wy z GzM dzielicie opinię o ZNP (którą ja sam NB podzielam) nie ma żadnego znaczenia.

  Czy możliwe jest by Kurwinek-Legalista, pan pactus servandus duralex we własnej osobie, nie zdawał sobie sprawy, że bez uprawdopodobnionych okoliczności o ciężarze dowodowym oskarżenie kogokolwiek* o uczestniczenie w przestępstwie z AUTOMATU oznacza proces o zniesławienie i naruszenie dóbr, i to najprawdopodobniej przegrany proces.

  Ja myślę, że Guru sobie perfekcyjnie zdawał sprawę, i zrobił to z pełną premedytacją. Bo teraz jakiekolwiek, nawet udowodnione, oskarżenie ZNP o bycie związkiem przestępczym zostanie a priori odsunięte przez każdy sąd, ponieważ już był wyrok w tej sprawie. Jak z lustracją, Jonasz Kurwin-Mickey uwalił kolejną ścieżkę polskiej prawicy na dochodzenie do sprawiedliwości. Nawet jeżeli ten fircyk NIE jest agentem, to odwala wystarczająco roboty za pół ABW i ćwierć WSI i muszą chłopaki dostawać przemiłych palpitacji serca i rozkosznych skurczów mięśniówki gładkiej na sam jego widok.

  Brawo temu mendrcu!!


  * a już w szczególności neostalinowskiej organizacji z umocowaniem w najgorszym lewacko-komunistycznym betonie PRLu-bis - AUTOMATYCZNIE
 • Znowu o Korwinie!
  O nieeeeeeeeeeeeeee!!!!
 • @Mustrum
  ZNP = SLD przede wszystkim, zatem jakiej oni chcą szkoły, jakiej Polski, jakich obywateli nam wychowują-edukują... gdybym był wójtem, to wywaliłbym takie ścierwo ze wszystkich szkół w gminie, mieście. Pretekst zawsze się znajdzie w końcu zgodny z prawem, ich nienależnymi przywilejami.

  Nauczyciele powinni być patriotyczni, apolityczni, konserwatywni.
 • @nikander 09:22:53
  Nikander w ogóle nie zrozumiał o co chodzi. Nie chodzi o Korwina tylko o walkę z wolnością słowa.
 • @Mustrum 09:15:38
  Jest to oczywiste lansowanie Korwina. Dwie masońsko bolszewickie kurwy są obecnie lansowane równolegle Palikot i Korwin, tak jakby ktoś miał duże plany na nich oparte. Korwin legalista, tak jak Palikot legalista nie zawaha się w imię praworządności, legalizmu, postępowości wymordować nawet pół Polski. To są degeneraci psychopaci. Tutaj ktoś słusznie zwrócił uwagę, że Korwin jakby nie miał jednej półkuli. Oczywiście że nie ma, drugą też ma zdefektowaną, to psychopatyczny potwór, tak samo jak zresztą i Palikot. I dlatego ktoś te chore umysłowo osoby wciąż lansuje.
 • @Niedzisiejszy 09:01:56
  No własnie, widocznie Korwin którego szanuję, rzuca słowa na wiatr i nie był w stanie przekonać sądu o słuszności swoich słów. Nie ma to nic wspólnego z kneblowaniem czy ograniczaniem wolności słowa.

  Każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje słowo. Ta odpowiedzialność właśnie na tym polega że ktoś, ten pomawiany może się nie zgodzić a sąd jest od tego by takie spory rozwiązywać. Druga strona natomiast musi te swoje słowa udowodnić, przekonać sąd o słuszności swoich słów.
  Korwin widocznie tego nie potrafił.
 • @nikander 09:22:53
  To po ch... tu zaglądasz? Tytuł wskazuje o kim jest artykuł. Chciałeś zaistnieć? Masz potrzebę bycia na świeczniku?
 • @Leszek Szymowski 11:42:14
  Nie przesadzajmy z tą wolnością zwłaszcza w stosunku do autora słów "a na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści". W każdym praworządnym kraju taki sukinsyn dawno gniłby w pierdlu. Ted psychol może sobie wygadywać co chce, ale aby go bronić na SG w imię "wolności słowa" to już gruba przesada.
 • @Andrzejek 12:11:37
  Co Ty pieprzysz. Na jaki świeczniku. To jest szambo!
 • Prosi się Redakcję, by poniższe umieścić na Głównej
  http://owp.nowyekran.pl/post/82289,a-ty-maszeruj-maszeruj-glosno-krzycz
 • organizacja przestępcza ma swoją definicję
  nie zawsze banda idiotów i głupców, a nawet szkodników jest orqanizacją przestępczą. WIększa część członków ZNP myśli o tym, jako o związku zawodowym. SKoro przez 20+ lat nikt się nie zabrał za nich, nie zlustrował, nie rozwiązał i nie powołał lepszego związku, to czemu czepiać się ICH, a nie na przykład... SĄDÓW?
  Może pan JKM nazwie tak sądy, to będzie większa odwaga...
 • ---warto przeczytać i tekst i komentarze
  -----ŚWIATŁO !! rzucone na losy Polski

  http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/bolesny-sekret-sypialni-katarzyny,1,5323205,kiosk-wiadomosc.html
 • *
  Kiedyś komuna kneblkowała Michnika i Kuronia dzisiaj pana Janusza Korwina - Mikke. :)))))))))))))))))))
 • @autor
  Wpis dobry i daję 5, tylko ten tytuł tutaj nie pasuje. Pana Korwina nikt nie chce kneblować, ba specjalnie go zapraszają, gdyż sam to potrafi zrobić za innych.
 • @vortex 11:47:16
  Jak po twoim wpisie widać, sa i tacy co lansują się sami. Jak większość twoich wpisów kompletnie nie na temat. Ni z gruchy nie z pietruchy. Świetnie byś się sprawdził na miejscu Boniego. Zakneblowałbyś Palikota, Korwina później pewno i mnie, a na koniec w wagony i do gazu. Skoro można przez komin puścić pedałów to 'kurwy' również.
 • @Marek Kajdas 11:10:31
  Wiedze, że masz monopol na wiedzę. Tak jak ZNP i MEN. Oni tez wiedzą jak i czego uczyć. Za dekade zobaczymy jak bedzie wyglądał rynek 'wykształconych' pracowników.
 • @nikander 09:22:53
  To zamiast Korwin-Mikke wstaw sobie X i odnieś się merytorycznie to ww artykułu. Potrafisz jeszcze?
 • Autorze !!!
  na miłość Boską! za takie stwierdzenie:
  "że ZNP to "organizacja przestępcza", dla przykładu ja bym napisał, że pan jest przestępcą, by mnie nie pociągnął przed sąd???
  Już nie zgadzam się z poglądami p.Korwina, zmienił skórę ideologiczną, ale tu się zagalopował, mógł to samo powiedzieć w trybie przypuszczającym i nic by mu nie zrobili, a ten pan tak się stara przestrzegać prawa, domagając się utrzymania emerytur dla łajdaków z UB, SB, czy innych TW ich mać !!!! Niech beknie za te emerytury SB-ków.
 • @Mustrum 09:15:38
  Czy ty, dupku dzwoncy (sic!) nie potrafisz dyskutować bez obrażania a'priori???

  W polskim prawie nie ma instytucji precedensu więc reszta twoich wypocin jest tylko wypocinami. Spadaj do dziury skąd wypełzłeś.
 • @nikander 09:22:53
  Znowu ~nikander - NIEEEEEEEEEEEE!!!!
 • @vortex 11:47:16
  Kurwa ~vortex może być lansowana bezkarnie.
 • @nikander 12:14:57
  Boli że będą wisieć socjaliści? Jakoś tak osobiście do tego podchodzisz.
 • czasy?
  czy doczekaliśmy się POwtórki czasów stalinowskich. fakty i rzeczywistość niewygodna dla władzy to język nienawiści!
  czy zatem jest cool jak się powie: niemcy hitlerowskie napadły 1 .09.1939 na Polskę,
  a mowa nienawiści to: sowieckie wojska napadły 17 .09.1939 na Polskę?
  mowa ok!: tusk, wałęsa , pawlak, niesiołowski itd. opozycja demokratyczna
  mowa nienawiści: tusk , wałęsa, pawlak, niesiołowskie itd. współuczestnicy Nocnej Zmiany 1992

  czy to nie hiPOkryzja
 • @korwinista 12:04:13
  Precedensu nie ma, ale w prawie cywilnym zaistniałe orzecznictwo jest stosowane w argumentacji uzasadnienia petitium sprawy czy orzeczenia sądu.

  Czyli jednak wyznawco agenciaka racji9 nie macie. Odmaszerować, premii nie budiet!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930