Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1911 postów 27 komentarzy

Wróg ustroju

Leszek Szymowski - Niezależny dziennikarz śledczy. A poza tym osoba najbardziej znienawidzona przez polityczną poprawność: katolik, biały, mężczyzna, heteroseksualny, kierowca, przedsiębiorca. leszek.szymowski@gmail.com

Dwie twarze Korwin- Mikkego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Janusz Korwin - Mikke opublikował swój testament. Czyżby chciał definitywnie odejść z polityki po wielu latach swoich zasług dla umacniania w Polsce socjalizmu?

Kontynuujemy Marsz do Socjalizmu. Jak każdy ustrój niewolniczy jest on gospodarczo niewydajny. I jeśli mamy uniknąć podboju przez islamistów lub skośnookich, to musimy ten z Piekła rodem ustrój odrzucić -w taki sposób zaczyna się artykuł "Mój testament" opublikowany właśnie na portalu nczas.com (strona internetowa Tygodnika Konserwatywno - Liberalnego "Najwyższy Czas!"). Jest to oczywiście prawda, ale w ustach W.Czc. Korwin - Mikkego brzmi to jak kiepski żart. Kto jak kto, ale właśnie kol. Korwin - Mikke ma w umacnianiu socjalizmu w Polsce zasługi szczególne. Gdy więc ogłasza swój testament, który - być może - oznacza zapowiedź odejścia z polityki - w socjalistycznej międzynarodówce musi panować konsternacja. Drugiego takiego sojusznika jak Korwin - Mikke eurosocjaliści długo nie znajdą. I paradoksalnie pewnie to oni zachęcać będą JKM, aby w polityce pozostał jak najdłużej.

Gentleman z niewyparzonym językiem

Janusz Korwin - Mikke nie bez przesady uznawany jest za jedną z najbarwniejszych postaci polskiej sceny politycznej. Ma to oczywiście swoje plusy. Korwin - Mikke - gentleman w muszce, kapeluszu i palcie, afiszujący się iście wersalską galanterią (całowanie w ręce dam, elegancki język), zwolennik dobrego wina i wysokiej klasy rozrywek, sypiący celnymi bon - motami i złotymi myślami, musiał od początku przyciągać uwagę. Co miało strony dobre i złe. Korwin - Mikke apelujący w Sejmie do agentów, aby wstali i wyszli był okej. Korwin - Mikke jeżdżący na słoniu podczas kampanii wyborczej był wesoły, ciekawy i ekstraordynaryjny. Korwin - Mikke strzelający do tarczy ozdobionej wizerunkami polityków był już niesmaczny. Natomiast Korwin - Mikke mówiący o tym, że nie należy czcić Matki Boskiej już nie był okej. Dlatego, że tym jednym zdaniem zupełnie bez sensu zraził do siebie wpływową część kleru i ogromną część wyborców - katolików (w tym choćby mnie). Takich bzdur było zresztą więcej - a to użyciem słowa "sk...syny" wobec sędziów warszawskiego sądu, a to jakiś nonsens wypowiedziany na temat marszałka Piłsudskiego, a to chwalenie stanu wojennego czy generała Jaruzelskiego, w końcu zwrot "jesteście chamami" do dziennikarzy TVP. Wszystko to na punkty poparcia w wyborach przełożyło się właśnie tak, jak było to widać było po każdych kolejnych wyborach. Elektorat jasno mówił, że JKM i jego partia jest "non grata" w polskim parlamencie. I zawsze z tego samego powodu: głupot wygadywanych przez JKM na kolejnych wiecach wyborczych.  Korwin - Mikke jednak wszystkie te sygnały lekceważył z beztroską wodzireja balu kapitańskiego na "Titanicu". Efekty napisało mu życie na tablicach z wynikami wyborczymi. "Świat jest pełen niespełnionych geniuszy" - powiedział kiedyś jeden z filozofów. I miał świętą rację. Czym się różni mędrzec od głupca? - pada pytanie w jednej z powieści. Tym, że głupiec mówi, co myśli, a mędrzec myśli, co mówi. Gdybyśmy to właśnie kryterium przyjęli do oceny polityka, świadectwo wystawione JKM nie byłoby chlubne.

Zenit głupoty

Polityczna głupota gentlemana w muszce osiągnęła apogeum w okresie rządów Donalda Tuska. Tych, którzy widząc nieudolność PiS, oraz katastrofalną (często ocierająćą się o zdradę stanu) politykę PO, zastanawiali się czy nie zaufać innej partii i nieśmiało myśleli o nowej prawicy - JKM szybko odwiódł od tego zamiaru. Najpierw mówił, że Tuska, Komorowskiego i Sikorskiego bardzo lubi. Potem, gdy w 2011 roku pojawiła się w naszych kręgach propozycja wejścia w koalicję z wieloma ugrupowaniami (narodowcami, republikanami i innymi) i stworzenia frontu politycznego - JKM oświadczył, że koalicje go nie interesują. I szansa przepadła wraz z kilkoma sensownymi ludźmi, zaangażowanymi w sprawy polskie, a stojącymi wcześniej przy JKM (J. Wasiukiewicz). Takiego podejścia do zdobywania władzy, dzieje świata jeszcze nie znają.

Dłużnik Jerzego Urbana

Prawda jest taka, że lider Kongresu Nowej Prawicy tylko mówi o zmianach, ale w rzeczywistości niczego zmieniać nie chce. A już najbardziej ustroju, którego tak podobno nienawidzi. Cena jego sławy. Swojej politycznej kariery i popularności Korwin - Mikke wcale nie zawdzięcza ani Stanisławowi Michalkiewiczowi, ani Stefanowi Kisielewskiemu, ani Unii Polityki Realnej. Zawdzięcza ją Jerzemu Urbanowi, którego sympatią i szacunkiem darzy do dziś, czemu zresztą wielokrotnie dawał wyraz w swoich publicznych wystąpieniach (po raz kolejny zrażając do siebie ludzi, dla których naczelny "NIE" to wcielony diabeł). Gdy w 1989 roku padał PRL, ostatni rzecznik rządu (i prezes Radiokomitetu) - Jerzy Urban - na złość "Solidarności" kazał JKM "dawać do telewizji ile wlezie". Tak się też stało - dawano go ile wlezie. To stąd wzięła się chwilowa popularność Korwina, która pozwoliła jego partii wprowadzić później do Sejmu trzech posłów. Wprowadzić zresztą na krótko. Gdyby nie Urban, gdyby nie Okrągły Stół, nie byłoby Korwin - Mikkego polityka i prawdopodobnie publicysty. Tym samym JKM stał się zakładnkiem "Układu okrągłostołowego", który z taką pasją i zaciekłością od lat krytykuje. "Przy Okrągłym Stole zawarto pakt, że żadna prawica nie dojdze w Polsce do władzy" - powtarza jak mantrę, zapominając, że sam jest temu współwinien. A to dlatego, że obrażając ludzi, robi wszystko, by ci - zamiast na niego - głosowali na partie wywodzące się z Okrągłego Stołu. I skutek odnosi zaskakujący. Dlatego też tak często jest zapraszany do telewizji. Wiadomo, że im więcej czasu występuje, tym więcej okazji, by kogoś obrazić, zrazić kolejne rzesze wyborców, które pójdą głosować na PiS, PO czy Palikota. To jednak jest sedno problemu - problemu rozdętego do rozmiarów monstrualnych "ego" Korwina i jego pędu na szkło, chęci brylowania w mediach i skupiania na sobie uwagi - cele ważniejsze niż samo zdobycie włądzy. Polska niech tonie, prawica niech się unicestwia, byle tylko Korwin - Mikke mógł kilka razy na tydzień występować w mediach. W mediach, które tylko czekają na jego kolejne wpadki. Czyż nie jest to obrzydliwa korupcja i zakłamanie godne "klasy politycznej" z Okrągłego Stołu? Ileż to już razy słyszeliśmy z ust Korwin - Mikkego zapewnienia, że po kolejnej politycznej klęsce zrezygnuje i się wycofa? Przegrywał raz za razem, ale wycofać się nie chciał, by nie dać szansy komukolwiek innemu na zjednoczenie antyustrojowego elektoratu i obalenie okrągłostołowego porządku. Dług wobec Jerzego Urbana zobowiązuje.

Dwie twarze

Janusz Korwin - Mikke jako publicysta jest wyrazisty i konsekwentny. Jako polityk - niczym doktor Jekyll i Mr Hyde - ma dwie twarze. Z jednej strony mówi o konieczności obalenia socjalizmu, z drugiej - robi wszystko, by niechętnych do socjalizmu skłócić i obrazić na tyle skutecznie, by partie rządzące Polską nie miały alternatywy.. W 2010 roku, podczas kampanii wyborczej, kandydat na prezydenta - JKM - mówił "W tych wyborach startuje 10 kandydatów, w tym 9 takich, którzy lepiej od was wiedzą jak wydawać wasze pieniądze i jeden taki, który wasze pieniądze chce pozostawić wam". Była to kolejna nieprawda. Korwin - Mikke - nawet gdyby został prezydentem czy premierem - nie zrobiłby nic z tego, co obiecuje. Po pierwsze dlatego, że nie potrafi, po drugie dlatego, że nie ma ludzi, którzy mogliby w tym pomóc. To ostatnie też ma na własne życzenie. Jego ekscesy i werbalne wpadki spowodowały odpływ wielu zdrowo myślących ludzi, którym dobro Polski leży na sercu. Można tu wspomnieć choćby prawicowych publicystów, wcześniej związanych z UPR, dziś zagorzałych krytyków Korwina - Rafała A. Ziemkiewicza i Waldemara Łysiaka. Ten ostatni zresztą kilkanaście lat temu napisał w liście otwartym do JKM: "Samemu będąc w wielu sprawach niereformowalnym, szanuję ludzi niereformowalnych, jednak niereformowalność w głupocie uważam za przypadłość karygodną". Właśnie ta niereformowalność sprawiła, że Janusz Korwin - Mikke przez lata obrażając ludzi i zrażając ich do swoich pomysłów, zrobił wszystko, co mógł, aby jego partia nigdy nie zdobyła władzy, a jego orientacja polityczna nigdy nie była poważnie traktowana. Jerzy Urban wiedział, kim antagonizować "Solidarność". Korwin zdał ten egzamin na szóstkę. Socjaliści, którzy dzięki niemu rządzą, mogą już teraz wydawać państwowe pieniądze na pomniki dla niego. Jeśli więc "Testament Korwina" jest jego pożegnaniem się z polityką, to pożegnanie to zmartwi nie konserwatystów tylko socjalistów.

 

PS. Piszę te słowa z bólem, ale i z sympatią. Z sympatią, bo osobiście lubię Korwina. Zawsze będę miło wspominał wizyty w jego domu, jego gościnność, smaczne ciastka i wyborne wino. I oczywiście ciekawe rozmowy. Zawsze też będę podzielał pomysły gospodarcze forsowane przez Korwina. Jednak opłakanych (dla całej prawicy) skutków jego działalności nie mogę mu wybaczyć.

KOMENTARZE

 • Szczególnie te ciastka
  są ważne.
 • Pan Mikke
  Pan Korwin-Mikke za skurwienie (tj. skrzywienie) umysłów całych już pokoleń najinteligentniejszej młodzieży powinien spędzić resztę życia w adekwatnych, że tak to ujmę, okolicznościach przyrody.
  Niektóra młodzież już zdążyła osiwieć i wyłysieć, a dalej z zapałem bredzi po korwinowemu... No po prostu "miszcz" wywracania rozumu na nice!
 • @Naczelny 15:37:11
  Dokładnie. Ten zwodziciel zdołał zwieść wielu swoją propagandą.
 • CZY KORWIN MIKKE NIE ZRAZA DO SIEBIE UMYSLNIE?
  O ile rozumiem, pan Szymowski uwaza, ze Korwin Mikke zraza do siebie wyborcow z powodu swej glupoty. Co do mnie, podejrzewam, ze Korwin Mikke zraza ich do siebie umyslnie. Zaiste, trudno uwierzyc, zeby taki bystry czlek jak on byl nieswiadom skutkow swoich wypowiedzi. Wydaje sie, ze dobrze wie, ze pewne jego wypowiedzi zrazaja do niego niektorych wyborcow. Poniewaz mimo to daje takie wypowiedzi, zatem wydaje sie, ze przynosza mu one korzysc, tj. zrazanie sie do niego niektorych wyborcow jest dla niego korzystne.
 • Do autora
  Czy powyższa publikacja była konsultowana z red. T. Sommerem? Jeśli nie, to jestem ciekaw konsekwencji.
 • @Marky 16:07:32
  Raczej robi to nieświadomie. Jeżeli tak można powiedzieć. Rzecz w tym że mu tak naprawdę to zwisa.
 • Autor
  a mnie się zdaje, że Pan ostrzy sobie ząbki na schedę po JKMie.
  Podobny nonkonformizm, stanowcze poglądy, tylko język mniej arogancki.JKM na emeryturę, ktoś Go musi zastąpić. A miejsca na scenie politycznej dla takiej formacji sporo.
 • Jedna twarz Korwin- Mikkego.
  „Gentleman z niewyparzonym językiem”

  Gentleman mówiący ciągle tym samym językiem w sposób rzeczowy i jasny.


  „Zenit głupoty”

  Ma prawo do własnych poglądów, niekoniecznie zdradzając intencje mu przyświecające.
  Zenitem głupoty ś.p. Lecha Kaczyńskiego było podpisanie traktatu Lizbońskiego.


  „Dłużnik Jerzego Urbana”

  Zła interpretacja. Niby czego dłużnikiem miałby być. To raczej Jerzy Urban jest dłużnikiem JKM
  JKM ceni sobie ludzi inteligentnych, nawet jeżeli są po przeciwnej stronie barykady w myśl przysłowia. „Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć”.
  „Dwie twarze”

  Jedna twarz JKM. Bo „chce by partie rządzące Polską nie miały alternatywy”, pełna zgoda i chce by obywatele tę alternatywę wybrali i właściwie zagłosowali.


  Konkluzja:

  Można uważać Janusza Korwin-Mikke za skurwesyna, za jego interpretację badań prof. Wiesława Biniendy, lecz należy zważyć, że jest to Nasz skurwesyn.
 • .
  szkoda czytac do konca ten belkot
 • Bless freedom
  Niezły, ciekawy tekst. Nie zgadzam się jednak z tezą ,że JKM przyczynił się do rozwoju socjalizmu w Polsce, nie ma na to dowodów. To biadolenie o tym ,że zraził do siebie masę ludzi to nie ma żadnego związku.
  Mnie nie zraził, ale ja zapewne jestem omamiony, nie wiem być może ale nie miejcie pretensji do JKM ,że mamy socjalizm, bo to jest naciągana bzdura.
 • @Marky 16:07:32
  "Zaiste, trudno uwierzyc, zeby taki bystry czlek jak on byl nieswiadom skutkow swoich wypowiedzi."

  Zupełnie tak samo jak Bolesław, który przeskoczył mur.
 • @Krzywal 17:35:16
  "że jest to Nasz skurwesyn."

  Co masz na myśli mówiąc "nasz"?
 • No coż jest pan przedstawicielem PPS.
  Zachwyca się Pan założycielem PPS, dlatego nie dziwi mnie, że poglądy Pana a JKM są bardzo różne i jako wybitny socjalista nie napisał Pan ani troszkę prawdy. Wszystko przeinaczone i głupawe.
 • Ciemna strona mocy
  Janusz Korwin - Mikke, piszący o Januszu Palikocie "JP III", stoi u źródeł zła.
 • -------------------RACHUNEK CIĄGNIONY !!!
  ---tylko tak !!! MOŻNA / TRZEBA / POWINNO / NALEŻY itp - patrzeć na WSZYSTKO !! co wydarzyło się w Polsce po 1989r ----------------
  ------------TWARZ ZDRAJCÓW -UKARZE się SAMA !!!--------------------------
 • @prawi co wiec 16:41:12
  Nie jest tak. WIdzę lepsze osoby na przejęcie tej schedy. :)
 • Leszek Szymowski
  Świetny tekst, z którym trudno polemizować. Co do meritum, to sam doszedłem do podobnych wniosków.
 • Komu Korwin przeszkodził?
  O ile pamiętam to JKM mówił, że błędem jest oddawanie Boskiej czci Matce Bożej. I miał rację. Matka Boska nie jest Bogiem i dlatego oddawanie jej Boskiej czci jest sprzeczne z pierwszym przykazaniem.

  I dwa pytania:
  1. Czym JKM obraził niepełnosprawne dziecko?

  2. Komu konkretnie JKM uniemożliwia rozwalenie socjalizmu w Polsce? Konkretnie proszę: nazwiska, organizacje.

  2a. Kto na scenie politycznej poza JKM ma takie pomysły gospodarcze?

  Pewnie, że JKM czasem gada rzeczy, których lepiej by było, żeby nie mówił. Ale ..... tu czytaj pytanie 2.
 • Skutki dzialalnosci korwina widac golym okiem
  Ale SEKTA korwinowa nie przyjmie zadnych argumentow nawet gdyby im fakty na tacy podsuwac pod nos.Oni moga z sekta Natanka w konkury uderzac.Jest ich procent ale mysla ze juz wladze przejeli
 • @Naczelny 15:37:11
  On(JK-M) nie czyni tego mimowolnie, on działa z premedytacją, takie po prostu ma zadanie.
  Wielu ludzi, którzy związali się z JK-M jako guru politycznym, przekonało się, że to szarlatan.
  Wydawali duże sumy na utrzymywanie tego człowieka jako polityka, a on ich po prostu oszukał.
 • BREDNIE i BEŁKOT ...
  Praktycznie każde zdanie autora jest bez sensu lub jest kłamliwe w stosunku do JKM ...

  Koszmarny zestaw BZDUR i BEŁKOTU ...

  Wypowiedź na temat niepełnosprawnej dziewczynki nie była nawet na milimetr ani niestosowna ani niemoralna, ani zła ani głupia.

  JKM stwierdził jedynie, że dzieci upośledzone (fizycznie lub psychicznie) nie powinny być zmuszane do konkurowania z dziećmi zdrowymi, że lepszym rozwiązaniem jest szkoła specjalna, gdzie takie dzieci mogą znaleźć odpowiednią opiekę.

  Kontrargumentem może być oczywiście stwierdzenie, że lepiej, żeby chore dzieci wychowywały się od początku w normalnym środowisku i oswajały innych oraz siebie ze swoją innością.

  Ani jedna ani druga opcja nie jest jakoś logicznie uprzywilejowana. Ot, po prostu DWIE RÓWNOPRAWNE KONCEPCJE na temat wychowywania dzieci niepełnosprawnych.

  Czy JKM NIE MA PRAWA mieć WŁASNEJ koncepcji ???

  I czy nie ma prawa jej głosić !?

  jak to jest !?!?!?

  Do JASNEJ CHOLERY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Czy wam się w głowach poprzewracało !!!!!!!!!!!!!!!!!

  To są tematy o których powinno się NORMALNIE DYSKUTOWAĆ !!!!!

  A JKM (słyszałem jego wypowiedź) nie zrobił NICZEGO NIESTOSOWNEGO !!!!

  JASNE !!!???
 • @Ultima Thule 18:55:15
  JK-M robił i robi rzeczy niestosowne. Jasne?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Leszek Szymowski 18:50:43
  Można spytać kogo?
 • PYTANIE NASUWA SIĘ SAMO
  "On to tak celowo, czy niechcący?!"
 • @widziane z USA 18:53:49
  Zadałem 2 pytania. Nie odpowiedziałeś na żadne.
 • @Leszek Szymowski
  Ale są jeszcze więksi szkodnicy na prawicy niż JKM: http://gps65.nowyekran.pl/post/10846,kto-szkodzi-prawicy
 • Ja tam lubie JKM
  Ja lubie JKM i jestem jego fanem od przeszlo dwudziestu lat , bede ubolewal nad tym , ze
  odchodzi od polityki o ile odchodzi. Mam nadziejen ze nie.
  Ale ile mozna wbijac do zakutych lbow ze socjalizm to najgorsze gowno jakie nas dotyka i wiekszosc tego nie rozumie bo jest ciemna w swojej masie jak tabaka w rogu.
  A to ze mowil to co mysli niemal prosto zmostu i bez ogrodek to tylko jego zaleta.
  Ma charakter i jaja ktorych niestety wiekszosc niby politykow jest pozbawiona.
 • Bełkot, bełkot....
  Przeczytałem te wypociny i nic nie wnoszą, żadnych konkretów, sama opinia. A opinia jest bez znaczenia. To tak jakby ktoś powiedział, że kolor niebieski jest ładny, a żółty nieładny. Nawet nie ma się do czego odnieść w tym artykule. Po prostu, autor nie lubi JKM, a ja nie lubię Tuska, Kaczyńskiego, Palikota i pozostałych socjalistów.
 • @do autora
  czyli wg Pana ktoś kto mówi prawdę, a nie doraźnie wygodne/korzystne slogany jest be, bo tylko wciskaniem kitu ciemnemu ludowi można obalić socjalizm? genialne! pobijmy wroga jego własną bronią i zajmijmy jego miejsce, tylko co dalej. No bo przecież jak się raz sprzedało kit to trzeba brnąć dalej, może powołać urząd cenzury, obsadzić swoimi media i nie przepuszczać dalej innej myśli niż nasza. Kolego, zmień nicka na Robespierre, bo jak licho przypomina to RF i hasła moje jest bardziej mojsze od tojego.
 • Nie wiem jak pan Szymowski może siebie nazywać wrogiem ustroju
  jak onegdaj jego pracodawcą był Onet. Jeżeli się jest wrogiem ustroju nie kolaboruje się z instytucjami sprzymierzonymi z ustrojem.
  Druga sprawa: http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/historia/radziecki-sprzet-polski-balagan,1,4153986,wiadomosc.html - ten artykuł to stek bzdur, proszę go przeczytać a potem obejrzeć sobie na youtube "Czarny Serial" o katastrofie Kościuszki i Kopernika (oba filmy powstały w 2001 czy w 2002 roku) i porównać.
  Dla mnie ten Pan jest kompletnie niewiarygodny i jego artykuły radzę omijać szerokim łukiem.
 • Wpis przeczytałem tylko do "a to obrażenie niepełnosprawnego dziecka"
  bo jak autor nie zadał sobie trudu by sprawdzić jak to "obrażenie" w rzeczywistości wyglądało to ja nie zadam sobie "trudu" by dalej czytać te wypociny.
 • ...
  Najpierw kwekali, że niszczy UPR i lepiej będzie jak odejdzie. Odszedł. UPR znikł.

  Teraz kwękają, że niszczy prawicę, lepiej żeby odszedł...

  Umiejętność logicznego rozbioru zdań w Narodzie gnie. Nic dziwnego, edukacja od dawna schodzi na psy. Natomiast sztuka nadinterpretacji kwitnie jak barszcz Sosnowskiego.
 • ???
  "Gdyby wybory odbyły się w kwietniu, 22 proc. badanych poniżej 18. roku życia głosowałoby na PiS, 18 proc. na Ruch Palikota. Na PO oddałoby swój głos 12 proc. młodych respondentów, a 9 proc. na Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikkego."

  No to kto do cholery miesza w głowach nastolatkom??? JKM czy pierdoleni lewusy???
 • Absolutnie - nie zgadzam się z Panem.
  Jeżeli, za cenę dopchania się do koryta, należałoby całować elektorat w dupę, by go sobie "nie zrazić" - tzn: wygadywać mu słodkie głupoty, jakie wygaduje się czasami słodkim idiotkom, albo małym dzieciom, to pieprzyć taki system - niech się wali.
 • @korwinista 19:55:37
  JKM to konkretna osoba a lewusy to ...

  to jest źle postawione pytanie, tendencyjne, fałszywy wybór.
 • Nowa Prawica wysoko w sondażach
  a tutaj taki artykuł krytykujący JKM czy to przypadek?
 • @korwinista 19:55:37
  T co mówi JKM poziomem i stopniem rozumienia świata bardzo pasuje do myślenia dzisiejszych nastolatków, więc ten sondaż nie powinien ani dziwić, ani cieszyć.
 • jak mozna tak klmac ,ile ci za to placa????
  W telewizji to go zapraszają jak muszą przed wybórami.BOŻe chron Go przed przyjciolmi ,bo z wrogam sam sobie poradzi
 • POSLUCHAJCIE SEKCIARZE
  Szczytem waszego guru bylo wprowadzenie do sejmu drugiej kadencji tylko 4 poslow oczywiscie liczac z nim.Przez nastepne 20lat nie otarl sie nawet o soltysowanie podrzednej wioski.I gdybyscie zauwazyli to zawsze go popieraja ludzie mlodzi czyli niedoswiadczeni.Rotacja jest przy kazdych wyborach.GLUPI BY SIE POLAPAL ZE COS JEST NIE NA LOS!!!!!!!!
 • nic nowego po prostu zebranie róznych opinni w jednym tekście o JKM
  najlepsze w tym wszystkim jest to że po przeczytaniu pierwszych Pana wpisów pierwsze co przyszło mi do głowy to YoungJKM, umarł król...

  co z tego ze JKM zbałamucił młode umysły:) jestem gotów założyć się o wszystkie muszki JKM że z tej młodzieży wyrośli/wyrosną myślący ludzie niż z takiej co lata na spędy PO czy PIS
 • na łonecie PO trzecia, sukces PiS. "To spędza sen z powiek Tuskowi"
  to trzba było pojechać po JKM agentura nigdy nie śpi
 • xxxz 06.06.2012 20:29:06
  JKM że z tej młodzieży wyrośli/wyrosną myślący ludzie

  i daj boze zeby tak bylo ale poki co to trzeba tego balamdziarza wywalic na zbity pysk aby mlodzi bez obciazen komuszych doszli do glosu bo w przeciwnym razie on przy wsparciu mediow bedzie wszystkich gluszyl a ci co wiedza o co chodzi nigdy na niego nie zaglosuja.
 • Szanowny Panie Leszku
  Jest Pan w bledzie. Niestety dzialalnosc Pana Janusza tylko pozornie jest bezowocna. Tylko pozornie wiec sprzyja obecnemu ustrojowi. Faktycznie bowiem Pan Janusz przekonal i mnie i Pana. Gdyby nie on obaj nie zauwazylibysmy oszustwa jakim jest pseudokapitalizm a faktycznie socjalzm europejski. Dzieki pracy u podstaw JKM ok 3.5% wyborcow w Polsce popiera Knp wbew blokadzie medialnej. Po przekroczeniu 5% oczywisty stanie sie znaczny przyrost a to juz blisko. W tej sytuacji Pana diagnoza jest rozpaczliwa obrona swojej secesji z trzonu Knp a nie szczerym podsumowaniem. Jezeli wierzy Pan w to co Pan napisal we wstepie prosze sie jak najszybciej zjednoczyc z Knp.
 • @Marky 16:07:32:"zrazanie sie do niego niektorych wyborcow jest dla niego korzystne."
  Nie chodzi o zrażanie do JKM tylko o zrażanie do liberalizmu. Z jednej strony JKM przyciąga do siebie zwolenników wolnego rynku a jak się już ich zgromadzi, spacyfikuje to tuż przed wyborami nagle JKM palnie jakąś bzdurę aby odstraszyć od głosowania na niego.

  A Szymowski.. jak to on uprawia manipulację... skoro pisze:

  "Polityczna głupota gentlemana w muszce".

  Ile twarzy ma Szymowski skoro nie przeszkadzało mu urbanowe pochodzenie popularności JKM i..:

  "Zawsze będę miło wspominał wizyty w jego domu, jego gościnność, smaczne ciastka i wyborne wino.".

  JKM jest niezwykle bystrym człowiekiem a Szymowski do pięt mu nie dorasta... ale pochodzenie sławy mają jednakowe.
 • @konserwatystka 20:47:36
  Ma Pan racje w wielu kwestiach, ale co zrobić dalej? Nia ma w polsce Rona Poula, a i on mógłby sie nie przebić w tym kraju. Widzi Pan jakiegoś prawdzwego kandydata na lidera prawicy?
 • @widziane z USA 20:40:00
  tylko że większość młodych ludzi ma obciążenia popisowskie, i strach nawet pisać nie kturzy inteligjenti lewicowe zapatrywania przejawiają co im się auta na prąd Panie śnią itd.

  sam kiedyś byłem piękny i młody teraz jestem starszy i piękny i póki co mam pracę i mnie po prostu wkurwia to jak państwo mi zabiera, więc na kogo mam glosować jeżeli kategorycznie nie chcę się dzielić tym co zarobię jak nie jak KNP czy UPR?
 • @Tony Takitani 21:06:49
  Nie widzę bo nie ma takiego. Wpływy Rosji są bardzo duże i na razie nic się nie da zrobić. Lepiej nic nie robić niż zrobić coś złego.

  Nie tak do końca nic.. możemy robić to co umiemy czyli dobrze, uczciwie pracować i pisać, mówić prawdę, dawać dobry przykład dzieciom, czynić dobro w swoich małych ojczyznach, nie pracować dla hochsztaplerów, nie sprzedawać się.... i myśleć, na litość boską, za wszelką cenę myśleć logicznie i samodzielnie.

  I mówić szymowskim i JKMom.. prawdę prosto w oczy.
 • @konserwatystka 20:47:36 KORWIN MIKKE TO NIE POLITYK ALE POLITYKIER?
  RE: JKM jest niezwykle bystrym człowiekiem a Szymowski do pięt mu nie dorasta... ale pochodzenie sławy mają jednakowe.

  --- Korwin Mikke wydaje sie posiadac wysoka zdolnosc sceptycznego myslenia. Niekiedy okazuje tez cos, co nazwe napredce "zdumiewajaca intuicja." Moim zdaniem powinien jedynie pisac, i przestac uprawiac polityke. Wydaje sie uprawiac ja w sposob hochsztaplerski. Ja nie zgadzam sie z niektorymi jego pogladami, niektore zrazily mnie do niego na zawsze, np. jego twierdzenie, ze z ludzmi protestujacymi na ulicy najlepiej rozmawia sie przy pomocy karabinu maszynowego. Niekiedy Korwin Mikke klamie. Oczywiscie, szanuje jego wolnosc wypowiedzi. Wydaje sie, ze trafne jest okreslenie Korwin Mikkego slowem "politykier." W Slowniku Jezyka Polskiego czytam nastepujaca definicje tego slowa: "lichy, niepowazny polityk, ktos pozujacy na polityka."
  Pan Szymowski to tez bystry czlowiek, dobry publicysta. Jak rozumiem, nie jest politykiem, ani politykierem.

  RE: Ile twarzy ma Szymowski skoro nie przeszkadzało mu urbanowe pochodzenie popularności JKM i..:

  --- No wlasnie, kiedy panu Szymowskiemu zaczelo nie odpowiadac, ze Korwin Mikke zawdziecza swoja "polityczna kariere i popularnosc" Urbanowi? Czy dopiero ostatnio?
 • Jeśli ktoś chce mówić prawdę
  To wcale nie jest głupcem, jak uważa autor artykułu. Według autora polityk powinien kłamać, a jak tego nie robi to jest głupi. Dawno nie czytałem czegoś tak podłego. I głupiego.
 • @maxymili 20:46:17
  Wie Pan, w Polsce jest wielu ludzi mających w kwestiach gospodarczych takie same poglądy jak JKM, więc nie tylko On przekonuje do wolnego rynku. Doceniam wkład JKM w szerzenie wartości konserwatywno - liberalnych, ale gdyby nie on, byłoby wielu innych, którzy przekazaliby to samo. Ja zaś swoje poglądy wolnorynkowe zawdzięczam nie JKM tylko zwyczajowi używania rozumu
 • Więcej jest głupich niż mądrych
  JKM chcę zmienić mentalność ludzi, żeby zaczęli myśleć, poczuli wolność i przestali być niewolnikami i popychadłem. JKM nie chodzi o wygranie wyborów, chodzi o dobro Polaków. Jak widać, ciągle w Polsce jest więcej głupich i głosują na PO, PiS, Palikota.
 • Ataki świadczą o Jego sile !
  JKM rośnie w siłę i staje się realnym zagrożeniem, chyba najbardziej dla PiS-u. Od pewnego czasu nasiliły się ostre i grubiańskie ataki na jego osobę. Panie Januszu, życzę wytrwałości i niech pan dalej robi swoje ! Ataki na Pana świadczą, że trafia Pan w czuły punkt przeciwnika.
 • @Murzynio 21:37:15
  Co za bzdura. Twierdzę, że pewnych rzeczy nie wypada mówić. Nie twierdzę, że trzeba kłamać. JKM powinien skupić się na sprawach gospodarczych, a nie opowiadać androny o tym, by nie czcić Matki Boskiej, albo wyśmiewać osoby wierzące w zamach w Smoleńsku. Na propagowaniu wolności gospodarczej mógł jedynie zyskać, w pozostałych sprawach poparcie tracił.
 • @Leszek Szymowski 21:44:01
  Wszystko wskazuje na to że Korwinowi nie chodzi o sprawy gospodarcze. On sam sobie bardzo dobrze radzi w obecnym systemie.
 • @autor
  Oni wszyscy się chyba po prostu zestarzeli. Staruszkowie którzy wciąż mają wpływ na naszą rzeczywistość choć ich zdolności intelektualne już dawno uległy drastycznemu obniżeniu.

  A tak jesteśmy raz po raz bombardowani obrazami niewyobrażalnymi
  wcześnieji.

  Bartoszewski, rozdygotany wygadujący głupoty, Niesiołowski emocjonalnie niezrównoważony siejący jadem i nienawiścią podobnie jak Kutz.
  Wałęsa , który chce pałować Solidarność czy w końcu Korwin Mikke, który chwali chiński reżim za zdecydowane działanie na placu Tiananmen.

  Ot rewolucja zjada własne dzieci.
 • @Autor
  Sorry, ale ten obraz sytuacji, jaki Pan przedstawił wydaje mi się okropnie infantylny. Naprawdę Pan sądzi, że wybory społeczeństwa zależą od humorów jednego błazna? Jeśli to on przeszkodził prawicy w przejęciu władzy, to ta prawica jest po prostu żałosna.
  Ja osobiście uważam, że JKM to tylko skrajna postać wynaturzenia prawicy, pod wpływem liberalizmu. To błędna ideologia jest przyczyną nieszczęść.
 • @Marky 21:36:32:"kiedy panu Szymowskiemu zaczelo nie odpowiadac"
  Szymowski to najmita.. mówi i pisze co mu każą.

  Napisał grubą książkę o "katastrofie", której nie było. Niby taki mądry a skąd czerpie wiedzę tajemną o samolotach co spadają bezgłośnie i bezwybuchowo?.. No skąd? Sam wykoncypował?

  We wrześniu zeszłego roku wmawiał biednym, starym ludziom, że za pół roku nie dostana emerytur.. ot taki mały hochsztaplerek.
 • Panie śledczy Szumowski!
  Pan całkiem jak ratlerek u mojego sąsiada! Okropnie drze pyszczek zza płota gdy uliczką przechodzi inny sąsiad ze swoim mastifem. Raz mastif podniósł zadnią łapę i ratlerka zmyło. Kup pan sobie kółko.
 • Już niedługo Habiru bezpaństwowiec ustanowi katasralny
  i zalepi wszystkie dziury ! Tyle kasiury to dawno nie widział rostowski ! Kasa z nieba będzie się lała ! Pamiętam jak za Kaczyńskiego wszyscy brarli kredyty z dobrobytu a potem im się zachciało tuska bo tak im media nakazały... :-) no to mają "dobrobyt" :-) Zawsze pozostaje modlitwa różańcowa o Miłosierdzie Boskie !
 • @ Autor
  Świetny tekst.Zapisał Pan moje myśli.
 • @Autor
  Dlatego forum NE, jak i zreszta calego serwisu nie mozna traktowac powaznie. Banda PiSu onanizujaca sie wzajemnie nad wlasnymi artykulami. Skoro wszystkim na NE tak JKM bardzo przeszkadza to dlaczego dalej tutaj jest hmm? Bo nabija kabone (z reklam) redakcji przez takich pozytecznych idiotow jak WY. A co do antypatriotyzmu JKM to jest to akurat jedyny polityk okazujacy tak wielki patriotyzm. Nigdy nie skrytykowal nacjonalistow (a nawet byl z nimi na marszu), nigdy nie skrytykowal patriotyzmu (a nawet skrytykowal jego brak). Natomiast skrytykowal PiS, a jak wiemy ten kto ich krytykuje staje sie automatem anty-polakiem, agentem rosji oraz kolega z ukladu. A teraz spac i do budy trole

  Pozdrawiam
 • @towarzysz 19:22:36
  Jaja to on pewnie ma. Ale nam Polakom nie chodzi o jego jaja. Nam chodzi o Polskę a póki co, to własnie ci bez jaj drążą Ojczyznę jak korniki. Niech pan Korwin jaja zostawi w domu i zabierze się wreszcie za politykę albo niech zniknie na zawsze.
 • Logic 06.06.2012 22:19:22
  to znaczy ze jak bylem ofiara korwina to bylem OK.ale jak przejrzalem na oczy to jestem trolem?
 • @zadzior 19:24:57
  Dobrze jest miec tak ciągle płachte przed sobą z napisem socjalizm i wtedy nie trzeba juz mysleć bo zawsze wiadomo... że gdyby nie ten socjalizm oj to wtedy bym pokazał co potrafię (myslenie infantylne jak u dzieci).
 • a mnie brzydzi taka polityka, już wolę Korwina
  Korwin jest autentyczny w swoich wadach. Nie nagina się do PR zasad. I dla tego na niego głosuję.

  BO jest prawdziwy!!!

  Który polityk może pokazać, kim i jaki jest naprawdę? Żądanie od Korwina, żeby włączył się w ten teatr i przyjął _takie_ reguły gry to żenada.
 • @Logic 22:19:22 JAK ZWYKLE HUZIA NA PiS CHOC ARTYKUL JEST O KORWIN MIKKEM? :)
  Fanatyczny mikkoista, zwacy siebie groteskowo nieadekwatnie "Logic," jak zwykle huzia na zwolennikow PiS-u. Coz oni maja wspolnego z artykulem pana Szymowskiego? Alogic klamliwie sugeruje, ze na Nowym Ekranie pisza tylko zwolennicy PiS-u. W istocie wydaje sie nas tu o wiele mniej niz nie-zwolennikow PiS-u. A nawet gdyby bylo nas wiecej, to co? Czy zada Alogic, aby nie pozwalano nam tu publikowac, czy cenzurowano nas, zeby byli tu w wiekszosci, i dominowali werbalnie, tylko mikkoisci i podobne oszolomy?

  Przy okazji, wydaje sie, ze to od Korwin Mikkego jego zwolennicy przejmuja praktyke krytykowania PiS-u (glownie za urojone wykroczenia), ale milczenia na temat rzeczywistych szkodnikow - PO, oszolomow paligumy, eseldecji. Szkoda, ze pan Szymowski nie wspomnial o tej praktyce propagandowej Korwin Mikkego.

  Jakos nie wydaje mi sie, ze wszyscy, czy nawet duza ilosc odwiedzajacych Nowy Ekran, publikuje tu, lub czyta, dzieki obecnosci tu Korwin Mikkego. Wydaje sie, ze wchodza na Nowy Ekran poniewaz nie ma tu cenzury. Nie sadze, ze gdyby Korwin Mikke (czy ktokolwiek inny) stad odszedl, Lazarz et consortes rozpaczaliby i blagali go o powrot.

  RE: A teraz spac i do budy trole

  --- Oto czesta retoryka mikkoistow - brutalne wyzywanie zamiast opartych na faktach, racjonalnych argumentow. Inni mikkoistyczni grubianie na tym website to m.in. "antares" (byly esbek?), i "diablisko."

  Fajnych zwolennikow ma Korwin Mikke.
  :)
 • @Panie Leszku
  czy widzi Pan bardziej skutecznego i lepszego (poza soba) polityka prawicy niż JKM?
  Nazwisko i listę dokonań poproszę!

  Pozdrawiam
 • Ja głosuję za poglądami, nie poszczególnymi wypowiedziami.
  Zawsze głosuję na NP i Korwina-Mikke nie dlatego, że coś tam mówi, tylko dlatego, że jest to jedyna partia, która niemal w pełni wyznaje te same poglądy co ja. Dlatego apeluję, nie głosujcie na polityków, którzy najlepiej wchodzą elektoratowi w d***, tylko na przekonania. W ten sposób będziecie przynajmniej działać w zgodzie ze swoim sumieniem i będziecie mogli zawsze powiedzieć, że do słabych rządów nie przyłożyliście swojej ręki.
 • Fajny test dla Nowego Ekranu
  Po jedynkach walonych bez opamiętania widać jak na dłoni moblizację sekty.
  Pozdrawiam

  PS. To smutne, ale da się przeżyć, zwłaszcza, że żywot sekt bywa jak kabaret - interesujący do czasu.
  W kwestii zasadniczej: w III RP coś bardziej przeciwskutecznego dla wdrażaqnia kapitalizmu opartego na prawie i wolnym rynku niż błazen JKM, trudno sobie wyobrazić.
  Na swoim odcinku wykonał zadanie perfekcyjnie. Żal mi tylko kolejnego pokolenia uwiedzionych frajerów, których na NE przypałętała się spora - jak widać - masa.
 • @Piotr F. Świder 23:32:32
  a mi żal uwiedzionych frajerów którym wmówiono że PIS to prawica ( mimo socjalistycznego programu gospodarczego ), jedyna partia walcząca o wolną Polskę ( podpisanie przez zdrajce Kaczyńskiego traktatu lesbońskiego ), teraz SEKCIARZE PISUARY wierzą też że samolot z ich umiłowanym prezydentem został ściągnięty przez ogromny magnes na ziemię gdzie już była sztuczna mgła i czekali ruskie z kałachami by dobijać rannych, w międzyczasie wybuchła bombka próżniowa na pokładzie i jeszcze na wszelki wypadek ruskie kontrolery z wieży podawali błędne dane załodze, śmiech z was SEKCIARZE, a mobilizację sekty PISUARÓW widać jak na dłoni gdy pod każdym wpisem JKM zaczynają sypać sie jedynki cokolwiek napisze, hehe
 • @radosław1 06.06.2012 22:50:06
  O czym Ty piszesz? Przeczytałeś to, co napisałeś za nim umieściłeś w komentarzach? Nie widzisz, że to bełkot? Jesteś socjalistą i zabolało Cię, że socjalizm w połączeniu z demokracją jest złym ustrojem, tak złym jak komunizm. Odmawiasz ludziom prawa do wolności i decydowania o swoim losie?
 • @kam 23:54:13
  Ale do kogo te słowa? Do mnie?
  Przestań chodzić na powrozie - zacznij myśleć samodzielnie.
 • @Piotr F. Świder 00:03:42
  o mnie sie nie martw gościu i o moje myślenie, patrz się na siebie i na swoje zacietrzewienie
 • Baba
  Prawdziwi mężczyźni nie owijają w bawełnę, tylko mówią wprost jak jest. Ważną dla nich jest treść, nie forma. Przedkładanie formy nad treść jest cechą niewieścią.
  Ale i trudno się dziwić takiej postawie autora. Między czasami, gdy wychowywał się JKM, a czasami autora zniewieścienie mężczyzn poczyniło kolosalny postęp.
 • ktastofa smoleńska tak się nadaje do jednoczenia "prawicy" jak profanacja Wawelu pogrzebem "feministki"
  i wladcy frontu jedności narodowej we wsparciu naszości wojny z IraKIEM popIsOWO GEBELSOWSKIMI KREGAMI PODEJRZEŃ I NA KOALICJANTOW GRUNTOWYM ZIOLBROHAKIEM, mimo, że był lizbońskim waspółojcem i warszawskim nie a nawet ratyfikatorem traktatu UE i przed katastrofą przywrócil polskie obywatelstwo bohaterskim dla PO dezerterom od Andersa.
 • @kam 00:20:38
  Brawo. Nie martwię się już. Masz twardy łeb. Nawet schron atomowy nim przebijesz. Razem ze swoim guru.
  A masz odwagę? Podpiszesz się pod własnymi słowami pełnym imieniem i nazwiskiem? Wówczas kilka rzeczy może opowiem. Rozdziawisz gały ze zdziwienia.
  Ale nie liczym na taki cud. Tu pełno herosów bez imienia.
 • @ Ten facet
  jest jak ..
  Kariera chyli się wyraźnie ku upadkowi,
  Won na Bon...
 • @Piotr F. Świder 23:32:32
  jest ponad 100 partyj politycznych a ty sie dopierdoliles akurat do jkma? zaloz swoja i zobaczymy co podzialasz
  i frajerem jestes ty
 • Mikke potępiał socjalizm task bardzo, że domagal się sprzedaży wszelkiej własności a szczególnie nieruchomości i kamienic
  natychmiastowo i komukolwiek z gotowką bankową prawnie wydrukowaną przez wspólnotę bankową.
 • @cezar 00:29:36
  Akurat? A Donaldu to niby pies? A gumowy fiut to niby nie ciota? A Kargul to niby nie udaje Pawlaka? (....). I tak dalej! Nie anonimowy, prawda jest jawna i nie chowa się za słomą z butów anonimowości. Ot, odwaga. Krakać w sekcie.
  Mam w nosie te popierduły bez znaczenia, na widok których doznajesz orgazmów. Teraz trochę się bawię. To wszystko.
  Dlaczego ośmielam się bawić? Chcesz wiedzieć? Obawiam się, że nie.

  Nie, nie założę własnej partii politycznej, gdyż jestem antypartyjny. Cała ta klasa polityczna zasługuje na rynsztok. Jedni bardziej, inni jakby trochę mniej. Ale...
  Ale konsekwentnym trzeba być...
 • @Leszek Szymowski 21:40:09
  Proszę o nazwiska tych ludzi, co mają takie same poglądy gospodarcze co JKM. Tych co tylko przez JKM nie mogli swoich poglądów wprowadzić w życie. Proszę podać nazwiska.
 • @Marky 23:02:57
  A co wedlug Ciebie znaczy Alogic? Pierwsze slysze o takim slowie. Czy ja zkrytykowalem PiS za jakiekolwiek wykroczenia? LOL Sek w tym ze wy zadnych wykroczen nie widzicie. Czyli rozumiem ze wam wolno obrazac innych ale jak juz wy jestescie obrazani to jest git majonez, tak? Natomiast wasz tok myslenia udowodniliscie podpisujac JKM pod komuniste, a jest to jedyny polityk z komuna nie majacy NIC wspolnego. Otoz nieprawdaz to drogi Panie, wiekszosc tutaj piszacych jest wlasnie za PiS. A jesli wiecej to to, ze uniewiarygodnia to WASZA gazete jaka stal sie NE. Otoz mylisz sie, JKM przyciagnal tu rzesze swoich zwolennikow, po jego odejsciu odbilo by to sie znacznie na budzecie tej stronki. Zastanow sie chwile, po co go tu trzymaja skoro kazdy go uwaza za bredzacego. I po co go przyprowadzili tutaj?

  PS
  Co to ten mikkoizm? Jakis nowy ruch spoleczny czy cos w tym stylu? Znowu mnie podpisuja do jakiegos ruchu w ktorym nie jestem. I to jest wlasnie wasz najwiekszy problem. Oceniacie ludzi w INTERNECIE nawet ich nie znajac prywatnie. Ach ta sekta...
 • A powód tych "głupot" JKM?
  Inteligentni ludzie mylą się czasem, ale nie popełniają tylu "głupot" bez powodu. Więc JKM zachowuje się tak, a nie inaczej, bo istnieje powód. Akurat o nim autor nie napisał, ale tak na prawdę to chyba to, bo jak mówią Rosjanie "łarczik prasto atkrywajetsa":
  http://xiezyc.blogspot.com/2012/05/korwinoza.html
  Dla mnie to jedyny motyw.
 • jkm...szanowałem tego człowieka a teraz widzę, że to była wielka pomyłka
  j.w.
  człowiek o nieprzeciętnym intelekcie, błyskotliwy z gadana błyszczącą jak psie jajco...
  od dwóch lat przypuszczałem, że jest tw ale popis jaki dał w sprawie Smoleńska i macierewicza usunął wszelkie wąpliwości. Elementarna uczciwość nakazuje odwoływać się do dowodów w śledztwie...do samego śledztwa natomiast odwoływanie się do obłedu,szlaństwa czy Bóg raczy wiedzieć czego w czyichs oczach to argumentacja z przedszkola i to wcale nie w grupie starszaków...wątpliwości przemawiaja na korzyść oskarżonego, te wąpliwości jkm usunął jedym sprawnym ruchem...
  z drugiej strony, jasny punkt w tym jest, razwiedka musi naprawdę w piętkę gonić skoro mobilizuje jkm-y i inne palikoty
 • Drobna satysfakcja
  Cieszę się, że po 18 latach ktoś doszedł do wniosków, które sformułowałem już bodaj w 1994 roku. Na łamach Gazety Polskiej miała miejsce polemika rozpoczęta moim artykułem: "Rozpoczął się taniec chocholi " , w którym podniosłem zasadniczy sprzeciw wobec JKM zgłaszającego swoją kandydaturę na prezydenta RP. W odpowiedzi, formalnie rzecznik UPR, a praktycznie sam JKM (informacja od R.Ziemkiewicza) gniewnie odpisał artykułem "Rozpoczęło się obsikiwanie nogawek" i dostał ode mnie ripostę: "Taniec chocholi z przytupem rzecznika", po której już się nie podniósł. Ja mam to w swoich archiwach, ale nie w formie elektronicznej. Nie wiem, zatem, jak podsunąć to zaiteresowanym. Tym niemniej czuję się bardzo dobrze, że obserwacja i intuicja tak wczesnie pozwoliła mi prawidłowo ocenić rolę JKM.

  Oczywiście z oceną autora się zgadzam, co więcej myślę, że JKM zmarnował swój autorytet znakomitego komentatora i analityka wydarzeń związanych z brydżem. Jego udział w polityce to totalna klapa, ale zgodnie z jego własną filozofią nie ma potrzeby, by mu współczuć. Sam sobie wybrał los.
 • @MetalD22 00:50:50
  .
  Wojtera.
  - załatwiony przez Mikke z bezczelnym złamaniem zapisów statutu partii

  za dobrze rokował, więc musiał zostać odstrzelony - teraz już nikogo to mam nadzieję nie dziwi...
 • @Rafał Broda 01:16:59
  Witam,

  Gratulacje za przenikliwość.

  czy może Pan to zeskanować?

  Pozdrawiam
 • @rararak 01:04:20
  Ale która menda? Bo mend w polityce bez liku... to prawda, że niektórych długo nikt nie przebije w mendowatości, bo ja wierzę, że wkrótce całe to towarzycho pogonimy pałą... i uda się zmenić większość aktorów na scenie politycznej.
 • DZIEKI ZA TEN ARTYKUL
  Powinno sie czesciej pisac o tym czlowieku i go demaskowac bo w przeciwnym razie nigdy z tego bagna nie wyjdziemy.Ja wiem ze wszyscy dla swietego spokoju przechodzilismy nad tym ale czas abysmy przestali siedziec spokojnie.Jemu chodzi o obrzydzanie prawicy aby ludzie na sama mysl mieli dosc prawicowcow.
 • JKM jest po prostu rosyjskim agentem
  To jest moje zdanie. Ja byłem też zauroczony bardzo inteligentnymi tezami Korwina. Jego tezy były bardzo przekonujące. W większości prawdziwe, ale im bliżej do złamania bolszewickiej narracji tym bardziej daje się wyczuć fałsz jego teraźniejszych twierdzeń. Wydaje się, że błyskotliwy publicysta został użyty przez targowicę do odciągania wolnościowo myślących młodych ludzi na margines.
 • Do autora
  Pana opinia mogłaby mieć wagę gdyby nie napisał Pan o Smoleńsku takich bzdur.
  Kupiłem "Zamach w Smoleńsku", przeczytałem i wyrzuciłem na śmietnik.
  Pierwsza i ostatnia Pana książka w moich rękach.
 • Szymonowski show
  Ja tam lubię Korwina. Palnie czasem coś, ale wolę to niż np. "odpowiadając Jarkowi..." czy inne bełkoty. Odkąd go poznałem zacząłem interesować się von Misesem czy Hayekem, prawdziwą historią USA (szczególnie New Deal), gdyby nie on w Polsce o jakiejkolwiek organizacji liberalnej "głośno" nie byłoby mowy. Innej alternatywy (nie)stety nie ma. Niestety dlatego, że większość ludzi czeka na demagogie i populizm a nie na słowo typu "sami zaopiekujecie się swoimi emeryturami".
 • @Olaf Swolkień 20:09:02
  To co powiedzieć o zwycięzcach tego sondażu, PiS, PO i RPikota???? Wychodzi, że jeszcze bardziej infantylni.
 • @Kordian 21:49:07
  "...chwali chiński reżim za zdecydowane działanie na placu Tiananmen." Tylko cioty pozwalają na rozwalanie działającego systemu, jakikolwiek by nie był. Czy to będzie SGR czy kapitalizm czy komunizm władza ma psi obowiązek bronić systemu przed rozwaleniem. Wszelkimi dostępnymi metodami. Zupełnie jak głowa rodziny ma dbać o integralność tejże wszelkimi możliwymi sposobami. Wzorem nie mogą być popierdoleńce pokazywane w programie o zamianach rodziców.
 • @Piotr F. Świder 23:32:32
  Po to jest system oceniania żeby wyłapywać durni. Żal panu, że u pana mało jedynek? Mogę zaglądać i pro forma jedynkować. Jeśli w ocenie komentatorów artykuł jest zły to mają pełne prawo jedynkować. Chyba nie sugeruje pan jakiegoś oszustwa w systemie? Przypomniał mi pan i dodałem swoją. Jedną.
 • Obżydliwy tekst
  Jak się żre czyjeś ciasteczka, jest przyjmowanym w domu, doświadcza jego (JKM) gościnności i wszystko popija wybornym winem a potem wypisuje takie świństwa i kretyństwa to jest się zwykłą świnią a nie człowiekiem. Obżydliwy tekst (a poza tym to podobieństwo twarzy do twarzy Lisa coś zdradza).
  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • Powtórzę raz jeszcze
  Jak się żre czyjeś ciasteczka, jest przyjmowanym w domu, doświadcza jego gościnności i wszystko popija wybornym winem a potem wypisuje takie świństwa to jest się zwykłą świnią a nie człowiekiem. Obżydliwy tekst (a poza tym to podobieństwo twarzy do twarzy Lisa coś zdradza).
  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • @Adam syn Brunona 18:09:43
  Mam na myśli fakt, że pomimo, że JKM według mojej obserwacji jest powiązany ze służbami specjalnymi, to jest wierny swoim poglądom co oznacza wartościom, które ja wyznaję. I jeżeli sprzedał swoją duszę diabłu, żeby ratować resztę, to ja zejdę do piekła, żeby JKM z ognia piekielnego wyciągnąć.
 • @korwinista 09:54:20
  Ręce i nogi się uginają, gdy czyta się takie wygibasy akrobatyczno-erystyczne... Bo pozornie to prawda, że "władza ma psi obowiązek bronić systemu przed rozwaleniem. Wszelkimi dostępnymi metodami". Ale z drugiej strony - o jakiej władzy mowa? Przecież to brzmi jak usprawiedliwienie dyktatury i zamordyzmu w stalinowskiej Rosji (te 100 czy 200 mln ofiar to przecież nic takiego, władza musi bronić systemu...), Korei Płn. i tym podobnych. Czyli Szanowny korwinista używa brudnych sztuczek, żeby umotywować swoje, pożal się Boże, "poglądy".
  Skoro JKM jest taki święty, to dlaczego ostatnio plecie takie brednie? Przykład? Proszę bardzo, pierwszy z brzegu: "katastrofa" w Smoleńsku. Skoro według JKM nie było żadnego zamachu, skąd tyle smrodu? Tyle sprzecznych informacji? Skąd takie zacietrzewienie "elit" (a w istocie zwykłego rynsztoka) w tym temacie? Dlaczego tyle opluwania ludzi, którzy chcą po prostu wyjaśnić sprawę? Myślę, że to pytania retoryczne...
 • @panMarek 10:44:44
  Panie Marku, a Panu nie zdarzyło się być u nikogo z wizytą na kawie i ciasteczkach? U kogoś, kto później okazał się być kimś zupełnie innym?
 • @O.R.K.S. 01:20:47
  Autor napisał o wielu ludziach. Stąd moje pytanie.

  Co Wojtera robi dzisiaj? Jak mniemam JKM wyrzucił go z partii, ale chyba nie zabił.
 • @korwinista 09:54:20
  "Wszelkimi dostępnymi metodami."

  Termojądrówką też?
 • @MetalD22 11:25:14
  .
  Istotne, co Wojtera mógł zrobić wtedy. A wszystko wskazywało na upragnione odbicie się od dna.

  Podstawił Mikke Wojterze nogę? Podstawił.
  Złamał śmierdziel statut? Złamał.

  "Legalista", KJM
  a raczej: obłudny skunks
 • @Andrzej22 06:06:11
  Wlasnie bardzo wiele wskazuje na to ze to co piszesz jest prawdopodbne. I niestety nie tylko on jest na czyichs uslugach. Taka mamy polityke, ale nie tylko my, wlasciwie wszedzie tak jest, tylko pozostaje pytanie kto za tym stoi, jaki kapital stoi za kim.
 • @strażnik nocy 11:07:42
  Ale na takiego kogoś nigdy bym nie napluł i nie ugryzłbym ręki, która karmiła. Jego zmian - jego sprawa a zasad nigdy się nie łamie,
  Moje pozdrowienia dla strażnika nocy
 • @O.R.K.S. 11:50:07
  I tak się przejął tym JKMem, że już teraz nic nie robi?

  Czyli jedyna szansa na liberalizm gospodarczy to OMC premier Wojtera i JKM go uwalił. Czy byli jacyś inni? Bo p. Szymowski pisze o wielu.
 • @O.R.K.S. 11:42:41
  Słyszałeś kiedykolwiek o adekwatności działań i narzędzi? Jak debilizmem jest zawracanie kijem Wisły tak debilizmem jest atomówka do rozpędzenia demonstracji pod parlamentem. Twierdzisz, że JKM to głupek a to tobie trzeba ciągle tłumaczyć różne rzeczy zrozumiałe dla przedszkolaków ale nie dla ciebie.
 • @MetalD22 12:18:19
  .
  spektakularnie oraz ze ZŁAMANIEM PRAWA uwalił jednego, który za dobrze rokował

  nie potrzebuję więcej/wielu - tyle w zupełności wystarczy do wyrobienia osądu
 • @korwinista 12:22:03
  .
  a gdyby do ocalenia Systemu potrzebne było unicestwienie nie stu, czy tysiąca - ale właśnie 100 tysięcy zgromadzonych w jednym miejscu buntowników - to co, chyba nie powiesz, że system powinien się zawahać, nieprawda-ż? (stąd właśnie wzięła się: termojądrówka)

  P.S.
  piszesz, demagogu: WSZELKIMI ("Wszelkimi dostępnymi metodami.")
  a potem płaczesz... :)
 • @strażnik nocy 10:56:21
  Zasady to zasady a twierdzenie, że popieram rządy totalitarne jest grubym kłamstwem. Należy ci się w mordę.
  Swoimi popisami erystycznymi ustawiłeś mnie do bicia a potem rozwaliłeś. Ładnie...

  Nie wiem o jakiej świętości bredzisz.

  Kogo i jak opluwa JKM??? Wyśmiewając durne teorie??? W przypadku smoleńskim JKM najprawdopodobniej stosuje zasadę sądową: jest tak dopóki inne dowody nie wskażą na inną możliwość. I jako laik w tej dziedzinie nie snuje żadnych teorii i nie próbuje "wyjaśniać". Inną sprawą jest, że niektóre opinie opiera na niezbyt rzetelnych informacjach medialnych.
 • @O.R.K.S. 12:26:10
  Jak widzę dalej nie rozumiesz adekwatności akcji i reakcji. Epatujesz liczbami kiedy to nie ma nic do zasady.

  Powtórzę kolejny raz: kto ma władzę może zrobić wszystko.

  W związku z powyższym kto chce zdobyć władzę może zrobić wszystko.

  Mądrzy ludzie nie używają od razu metod ostatecznych, w odróżnieniu od różnych oszołomów w rodzaju ORKSa.

  Przed używaniem metod ostatecznych powstrzymuje obydwie strony potrzeba rządzenia LUDŹMI. Jeśli ich wybiją to kim będą rządzić. Również użycie metod nieakceptowalnych przez zwolenników powstrzymuje przed takimi działaniami.

  Zamykamy przedszkole, ubierz sandałki, schowaj paputki i do domu na obiadek.
 • @korwinista 12:38:00
  W mordę? Tak odzywają się szuje, które mają ryja. A Twoje wyjaśnienie nie jest żadnym wyjaśnieniem - po prostu wysypałeś się na całego.
  O jakich durnych teoriach piszesz? O tych, które "elity" specjalnie puściły w eter, żeby sprawę skompromitować? czy może o tych, które próbują zmieść pod dywan?
  Tu już nie może być wątpliwości, że czegoś nie wiesz, że rozumek za mały i nie pojmuje pewnych rzeczy... Były tylko trzy możliwości: 1. Głupota, pomimo wielkiej pewności siebie; 2. "Lemingoza"; 3. Działanie celowe i próba robienia wody z mózgu czytelnikom. Sprawa się wyjaśniła - ewidentnie 3.
 • @korwinista 12:48:23
  Jeżeli zwolenników JKM stać tylko na takie chamskie odzywki, to nic więcej nie trzeba dodawać. Brakuje inteligencji i argumentów, to zaczynają się pyskówki. Dożo chociaż płacą za taką niewdzięczną, chamską robotę? Bo nie wierzę, że robisz to za darmo...
 • @panMarek 12:12:54
  Panie Marku, to chyba niezbyt dobre rozumienie przyzwoitości i szlachetności, delikatnie mówiąc... Czy gdyby młody Hitler poczęstował Pana w swojej młodości obiadem, to też później "na takiego kogoś nigdy bym nie napluł i nie ugryzłbym ręki, która karmiła"?
 • @strażnik nocy 13:52:18
  Niestety ordynarnym kłamcom należy się w mordę i nic tego nie zmieni. Tupanie nóżkami tez nie.
 • @korwinista 14:33:26
  Możesz podać przykłady tych "kłamstw", chamski demagogu?
  Sam sobie wystawiłeś świadectwo, zdradziłeś się.
  I radzę - żadnych gróźb o dawaniu w mordę wobec obcych... Bardzo byś się zdziwił. I miałbyś szczęście, gdybyś skończył jako warzywo...
  Jeżeli takich zwolenników ma JKM, to wyrazy współczucia dla niego...
 • @strażnik nocy 14:12:06
  Matematyka podpowiada, że porównywać można elementy należące do tego samego zbioru. "Hitler" nie ma nawet żadnych części wspólnych z "Korwin-Mikke" i żadną miarą nie można ich porównać w jako ludzi tym niemniej dziekuję za odniesienie do mego wpisu,
  Szczęść Boże Panu
 • @panMarek 15:02:44
  Co racja, to racja...
  I wzajemnie - Szczęść Boże (to tak ładnie brzmi, a tak rzadko korzystamy z tego zwrotu).
 • @korwinista 12:48:23
  Widzisz, oszołomie... :)

  To twój Guru, oszołom Mikke gustowałby w eksterminacji "wywrotowców", czemu niejednokrotnie dawał wyraz ;)

  No, dlatego teraz już zamykamy przedszkole, ubierz sandałki, schowaj paputki i do domu na obiadek, żyjący w swoim autystycznym świecie przedszkolaku. Pa ;))
 • O.R.K.S. 07.06.2012 17:04:44
  Ty to tej SEKCIE OSZOLOMOW dajesz popalic.Ta sekta przez ciebie spac nie moze a przez to wygaduja takie bzdury ze az wstyd czytac
 • @widziane z USA 18:53:49
  Pilnuj swojego klopa i machaj szybciej mopem bo cie przysrają po szyję.
 • @widziane z USA 20:24:34
  Co ty tam zamorski capie klozetowy możesz wiedzieć o polityce skoro nawet swojego kibla publicznego nie potrafisz utrzymać w czystości i klienci muszą ubierać wodery żeby się dostać do PiSuaru. POpraw się bo cię spuszczą z tej Hameryki na Kubę.
 • @Krzywal 10:45:36
  Mike nie jest nasz, on jest ICH i powinien mieć tyle do powiedzenia, co rybki w akwarium.
 • @Logic 01:00:59 MIKKOISTA LOGIC-ALOGIC KLAMIE ZE NOWY EKRAN TO "GAZETA PiS-u"? :)
  "Alogic" to moja nazwa dla ciebie, bo nie bylem w stanie zwracac sie do ciebie per "Logic," gdyz nie wydajesz sie myslec racjonalnie. "Alogic" to wyrazenie w nieformalnym angielskim; odpowiednie wyrazenie w formalnym angielskim brzmialoby "Illogic."
  Przyczepiles sie w tym watku bez powodu do PiS-owcow, a wiec rowniez do PiS-u. Zas artykul jest nie o PiS-owcach i PiS-ie, tylko o Korwin Mikkem. Jego autor, pan Szymowski, nie jest zwolennikiem PiS-u, co mocno podkreslil w innym miejscu.
  Piszesz: "Czyli rozumiem ze wam wolno obrazac innych ale jak juz wy jestescie obrazani to jest git majonez, tak?" Co masz tu na mysli? Dlaczego rozumiesz, jak powyzej?
  Piszesz: "Natomiast wasz tok myslenia udowodniliscie podpisujac JKM pod komuniste (...)" Kto konkretnie "podpisal" Korwin Mikkego pod komunizm, i gdzie? Czy ja to zrobilem? Konkretnie gdzie? A co znaczy: "podpisac pod komunizm"?
  Piszesz: "a jest to jedyny polityk z komuna nie majacy NIC wspolnego." Naprawde? A kto bronil ubekow w zwiazku z planem ZREDUKOWANIA im olbrzymich emerytur, twierdzac, ze rzad chce zabrac te emerytury w calosci? (Natomiast niedawnego podwyzszenia wieku emerytalnego dla Polakow Korwin Mikke juz nie potepia. ) Kto chwalil ZOMO? Kto chwalil Urbana? Mozna by dodac jeszcze wiele innych faktow, przeczacych twemu twierdzeniu, ze Korwin Mikke nie ma nic wspolnego z komuna.
  Udowodnij, ze wiekszosc piszacych tu jest za PiS-em. Udowodnij, ze Nowy Ekran stal sie "gazeta" PiS-u. Potrafisz? Znow piszesz niedorzecznosci, czyli piszesz alogicznie, prawda?
  Piszesz: "Otoz mylisz sie, JKM przyciagnal tu rzesze swoich zwolennikow, po jego odejsciu odbilo by to sie znacznie na budzecie tej stronki." W czym myle sie? Czy powyzej to jakas grozba z twojej strony? Czy grozisz, ze jesli Korwin Mikke bedzie tu krytykowany, wowczas on odejdzie? Hehehe, gdyby tak bylo, i gdybym ja zawiadywal ta strona, powiedzialbym panu Korwin Mikkemu: "Krzyzyk na droge." Czy komukolwiek innemu, chocby to byl ktos najwazniejszy na swiecie. Sila i atrakcja Nowego Ekranu bierze sie z braku tu cenzury. Jesli redakcja zacznie cenzurowac wypowiedzi, ten portal upadnie, tak jak upadl np. salon24.
  Piszesz: "Zastanow sie chwile, po co go tu trzymaja skoro kazdy go uwaza za bredzacego. I po co go przyprowadzili tutaj?" Wiec ktos go tu przyprowadzil i trzyma? Kto konkretnie by to byl? Oswiec.
  "Mikkoizm" to moja definicja pogladow Korwin Mikkego. "Mikkoista" to jego zwolennik. Czy twoje wypowiedzi nie swiadcza o tym, ze jestes mikkoista?
  :)
 • @antares 20:20:08 ZNOW SZCZEKASZ UBEKU?
  Hau-hau-hau, ubecki kundelku.
  :)
 • JKM nigdy nie wycofa się z polityki...
  ...sam tak twierdził wielokrotnie. Twierdził, że nigdy nie przejdzie na emeryturę, bo emerytura to oczekiwanie na śmierć. Tak więc ci, którzy na to liczą, przeliczą się. I całe szczęście.
 • Złośliwość L. Szymowskiego wytłumaczona
  Po prostu L. Szymowski jedzie na Smoleńsku, a JKM konsekwentnie hipotezę o zamachu podważa. No i L. Szymowski się wkurzył.
  Śmieszy mnie też wypisywanie obok siebie sprzeczności: z jednej strony niby JKM rozbija prawicę, a zaraz obok jest napisane, że ma zaledwie 1-2% zwolenników. Niby jak można rozbić prawicę z tak niskim elektoratem, skoro prawicowy (patriotyczny, bo nie prawicowy sensu stricto) elektorat liczy w Polsce około 30%. Niby jak te 1-2% wolnorynkowców miałoby go rozbić, skoro są zaledwie niewielkim ułamkiem tej grupy?

  PS. Polecam artykuł z linku, a p. Szymowskiemu wyzbycia się złośliwości:
  http://gps65.nowyekran.pl/post/10846,kto-szkodzi-prawicy
 • @zadzior 00:00:49
  Nie odmawiam ludziom prawa do wolności. Krytykuję tylko infantylizm u dorosłych ludzi.
 • @Ultima Thule 18:55:15 mylisz się wać pan
  Po demonstracji górników pod urzędem Rady Ministrów w 1995 roku, kiedy palono opony,policja użyła kul gumowych.JKM w wypowiedzi na Youtube stwierdził że gdyby to zależało od niego to policja użyła by kul prawdziwych.Takich rzeczy nie mówi normalny człowiek.Poza tym znam osoby które twierdzą że JKM powołał specjalna komórke w UPR do zwalczania młodzieżowych ugrupowań patriotycznych.JKM nie ukrywa że podpisał lojalkę i nie informuje o zmianie nazwiska z żydowskiego na polskie..JKM był aresztowany w marcu 68 roku i chyba nikt nie ma wątpliwości kto i po co zrobił wtedy rozróbę na uczelniach w Polsce.Stefan Dembowski www.stowarzyszeniedemokracjausa.com http://www.youtube.com/watch?v=6lFN-kQg6lM

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031